جابجایی بار و فراموشکاری های اسباب کشی

جابجایی بار و فراموشکاری های اسباب کشی

جابجایی بار و وسایل منزل و باربری اسباب منزل نیاز به تمرکز و برنامه ریزی از پیش تعیین شده دارد. هرچند ممکن است ما ادعا کنیم که مغزما انسان ها شگفت انگیز است و قادر به ذخیره اطلاعات بی نهایت و پردازش این تکه های عظیم داده ها با سرعت خیره کننده می باشد، ما به نوعی حافظه می پردازیم که می تواند این گونه نباشد. نگران نباشید، ما هم چیزها را فراموش می کنیم.برای مثال، هر زمان که ما تحت استرس زیاد قرار می گیریم، مانند زمان جابجایی بار و اثاث کشی، قابلیت خواندن حافظه و به ذهن سپردن ما اغلب به نظر می رسد کاهش می یابد. به عنوان یک نتیجه، ما در نهایت با تعدادی از چیزهای مهم که فراموش می کنیم جابجایی بار و اثاث منزل مان را انجام می دهیم و بسته می کنیم و در پایان اسباب کشی خانه به آن پی می بریم. شما احتمالا فراموش نخواهید کرد که تلویزیون صفحه تخت، رایانه رومیزی یا میز نهارخوری مورد علاقه خود را بسته بندی نمایید اما تعدادی از اقلام و وسایل خانگی در خانه شما وجود دارد که بعضی از آنها به طور جدی مهم هستند
و شما ممکن است به سادگی فراموش کنید که آنها را بسته بندی و جابجایی بار آماده نمایید.با ما همراه باشید تا با برخی از این فراموشکاری ها آشنا شوید.

اقلام فراموش شده در جابجایی بار

در اینجا 7 چیز مهم است که مردم هنگام جابجایی بار و بسته بندی آنها را فراموش می کنند.

1- داروها

داروها یکی از اصلی ترین موارد فراموش شده ای است که هنگام جابجایی بار و بسته بندی جا می ماند
زیرا آنها اغلب در کابینت ها و کمد ها یا قفسه ها قرار می گیرند.

 در حالی که خوب است بقیه جعبه آسپرین را پشت سر بگذارید، ممکن است داروهای ضروری را که به طور منظم، احتمالا حتی روزانه نیاز دارید، داشته باشید و فراموش کردن بسته بندی و مصرف این داروها ممکن است یک مشکل بزرگ باشد. داروهای خود را فراموش نکنید.آنها می توانند بسیار مهم باشند و نباید پشت سر گذاشت! به سراغ کابینت داروهای خود بروید و مطمئن شوید که هر داروی ضروری که نیاز دارید به خوبی بسته بندی می شود این داروها باید در جعبه ای که در طول حرکت با شما باقی خواهد ماند بسته بندی گردد. به یاد داشته باشید که کیت کمک های اولیه خود را نیز در هنگام جابجایی بار و اسباب منزل بسته بندی نمایید.

2- اسناد مهم

فراموش کردن بسته های مهم اسناد، به ویژه آنهایی که شما در طی یا بلافاصله پس از جابجایی بار خانه نیاز دارید ممکن است فاجعه آمیز باشد. برای اطمینان از اینکه همه اسناد ضروری بدون در نظر گرفتن مرحله جابجایی با شما باقی می مانند، یک فایل و جعبه حمل بار مناسب را آماده کرده و اسناد حیاتی را در داخل آن نگه دارید.

 • فراموش نکنید که تمام
 • اسناد شخصی مهم (پاسپورت، گواهینامه رانندگی، گواهی تولد، گواهینامه ازدواج و غیره)
 • اسناد مربوط به اشتغال و کار (قرارداد کار، توصیه نامه ها و غیره)
 • اسناد مسکن (پرونده های اموال، قراردادهای اجاره  و غیره)
 • اسناد حقوقی و مالی (اظهارات، اسناد وام ها، اسناد بانکی و غیره)
 • اسناد وسایل نقلیه موتوری (ثبت خودرو، اسناد بیمه خودرو، و غیره)
 • سوابق پزشکی
 • پرونده مدارس بچه ها
 • و مدارک تحصیلی تان
 • و موارد دیگر

را در هنگام جابجایی بار و حمل اثاثیه با خود بردارید.

3- وسایل انبار شده

گاهی اوقات فضاهای ذخیره سازی در طول فرایند بسته بندی و جابجایی بار نادیده گرفته می شوند و یا کم اهمیت می شود که ممکن است منجر به ناتوانی در جمع آوری و انتقال برخی از اقلام مهم گردد که در قبل از فرایند بسته بندی ذخیره شده اند.
تمامی فضاهای ذخیره سازی در خانه خود را از قبیل:

 • اتاق زیر شیروانی
 • زیرزمین
 • گاراژ
 • یا انباری

بررسی کنید و ببینید آیا مواردی وجود دارد که باید آنها را بسته بندی و جابجا کنید. اگر چنین است، آنها را برای بسته بندی و جابجایی بار آماده کنید. همچنین ممکن است یک انبار ذخیره سازی خارجی از قبیل یک واحد ذخیره سازی اجاره کنید، جایی که احتمالا تعدادی از چیزهای مفید را که دوست دارید با شما همراه باشند نگه داشته اید.
بنابراین، تمام فضاهای ذخیره سازی را بررسی کنید
و مطمئن شوید که چیزهای ارزشمند را فراموش نکرده اید.

4- مواردی که به دیگران قرض داده اید

چیزهایی که مردم همیشه در زمان جابجایی بار و حمل اثاث منزل فراموش می کنند مواردی است که آنها را به دوستان و اعضای خانواده قرض داده اند. برای یک لحظه متوقف شوید و فکر کنید که آیا فردی از شما اخیرا چیزی قرض گرفته است مثل کتاب ، دی وی دی، کفش،  لباس و غیره.

اگر شما در حال جابجایی اسباب منزل در یک فاصله کوتاه هستید، و فراموش کردید که چیزهایی که قرض داده اید را پس بگیرید، نگران نمی شوید، زیرا شما می توانید این موارد را بعد از اتمام جابجایی بار و اسباب خانه، جمع آوری کنید. با این حال، اگر شما در حال جابجایی اثاث منزل به شهری یا حتی کشوری دیگر هستید، برای جمع آوری و باز پس گرفتن وسایل تان باید بسیار سخت گیرانه تر اقدام کنید. با این حال، شما می دانید که چقدر بسته بندی وسایل کمتر می تواند زمان بسته بندی و هزینه های حمل و نقل را کاهش دهد بنابراین ممکن است حرکت آینده بهانه ای برای فراموش کردن چیزهایی باشد که به دوستان خوب خود تحویل داده اید.

5-  لباسهای  خشکشویی

شما لباس های زمستانی مورد علاقه خود را به خشکشویی سپرده اید و پس از آن آماده هستید که حرکت کنید و همه چیز را در مورد آن لباس ها فراموش کرده اید. این مورد معمول است که شما تصمیم به دادن برخی از لباس های فصل یا لباس هایی که فقط در موارد خاص می پوشید  به خشکشویی بگیرید. بنابراین، واضح است که لباس های خشکشویی، از جمله چیزهایی است که فراموش می کنید هنگام بسته بندی برای جابجایی بار آنها را آماده نمایید. سعی کنید به یاد داشته باشید که اگر لباس شخصی خود را به خشکشویی محلی خود تحویل داده اید حواس تان به آن باشد و آن را فراموش نکنید.

باربری و جابجایی بار

6- وسایل و لوازم حمام در جابجایی بار

وسایل حمام یکی از آخرین چیزهایی هستند که می توانید بسته بندی کنید، زیرا شما احتمالا به آنها تا آخرین لحظه نیاز دارید. شما احتمالا می خواهید یک دوش سریع درست قبل از بیرون رفتن از خانه و پیش از جابجایی بار نهایی بگیرید، بنابراین تمام وسایل حمام مانند شامپو، ژل شستشو،صابون و لیف، خمیر دندان، مسواک، حوله و حتی سشوار وجود دارد که هنوز هم بسته بندی نشده است. همچنین پرده های حمام نیز در انتظار شما برای بسته شدن آنها را برای جابجایی بار و اسباب کشی است. قبل از جابجایی به سراغ وسایل حمام بروید و هر چیزی را که باید بردارید به صورت نیمه آماده بسته بندی کنید پس از استفاده از هر وسیله آن را دوباره در جعبه بگذارید و در مرحله آخر جعبه را بسته بندی کنید.

7- وسایل با ارزش و پنهان در اطراف خانه

یکی از رایج ترین چیزهایی که مردم در هنگام جابجایی بار فراموش می کنند بسته بندی نمایند، انواع مختلفی از وسایل ارزشمندی هستند که در اطراف خانه پنهان می شوند - هر چیزی از پول نقد، جواهرات گرانبها و حتی میراث های خانوادگی از این دست وسایل هستند. آیا در خانه یا آپارتمان خود یک جایگاه مخفی دارید؟ اگر دارید، اولین وظیفه شما این است که آن را بررسی کنید. اگر وسایل با ارزشی در آن ها دارید در مورد جابجایی بار و حمل اثاثیه به صورت ایمن باید خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید. لیستی از موارد با ارزشی را که دارید آماده نمایید و سپس هر کدام را چک کنید به این ترتیب به راحتی می توانید آنها را بسته بندی کنید.

به یاد داشته باشید که جعبه و یا جعبه های اصلی شما باید در طول تمام حرکت شما باقی بماند.
چگونه می توان وسایل ارزشمند را در هنگام جابجایی بار و اتوبار اثاثیه بسته بندی کرد؟
برای آشنایی به مقاله های ما در این زمینه مراجعه نمایید.

متأسفانه، چیزهای دیگری نیز وجود دارد که ما تمایل به فراموش کردن آن ها در هنگام جابجایی بار و حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل داریم.
در اینجا تعدادی از موارد دیگر که معمولا هنگام بسته بندی اثاثیه فراموش می شود ذکر شده است:

 • چوب لباسی
 • ابزارهای دستی
 • کفش
 • شارژ و گوشی تلفن همراه
 • وسایل تمیز کننده
 • گیاهان خانگی


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد