مقالات

حمل و بسته بندی اجاق گاز و فر در اسباب کشی

حمل و بسته بندی اجاق گاز و فر در اسباب کشی

حمل و بسته بندی اجاق گاز یکی از فوت و فن های اسباب کشی است.لوازم خانگی بزرگی مثل اجاق گاز و فر به منظور جلوگیری از آسیب به آن ها یا زیرسازی های کف باید با دقت جابجا شوند.هر اجاق گاز می تواند طراحی متفاوتی داشته باشد. برخی از آن ها توکار هستند و برخی در مدل های ایستاده هستند.قبل از جابجایی اجاق گاز، ایده خوبی است که با خواندن دفترچه راهنما با قسمت های مختلف آن بیشتر آشنا شوید. اگر این دفترچه را ندارید می توانید با توجه به مدل اجاق گازتان آن را در اینترنت سرچ کنید. به این ترتیب با جنبه های ایمنی و تفاوت های ظاهری مدل اجاق گازتان بیشتر آشنا می شوید. ما یک شرح مختصر از مراحل جابجایی اجاق گاز برای اثاث کشی را ارائه می کنیم.

آماده‌سازی در حمل و بسته بندی اجاق گاز

چیزهایی که شما برای جابجایی اجاق گاز نیاز دارید

  • چرخ‌دستی برای حرکت اجاق
  • متر برای اندازه‌گیری
  • پتو
  • نوارچسب
  • پلاستیک حباب‌دار

چگونگی حمل و بسته بندی اجاق گاز

توجه کنید که استفاده از فوم‌های بسته بندی اورجینال می‌تواند بهترین راهکار حمل و بسته بندی اجاق گاز باشد اما اگر آن‌ها را ندارید مراحل زیر را دنبال کنید.
مرحله 1: درب‌ها و ورودی‌ها را اندازه‌گیری کنید
مرحله 2: اجاق را از برق بکشید و اتصال گاز را قطع کنید
مرحله 3: داخل فر و سطح اجاق و درب شیشه‌ای روی آن را تمیز کنید
مرحله 4: قطعات جداشدنی را جدا کنید
مرحله 5: کل گاز را با پلاستیک‌های حباب‌دار بپوشانید
گام 6: از یک پتوی مناسب برای پوشش نهایی گاز استفاده کنید.
گام 7: با کمک حداقل یک نفر دیگر گاز را با احتیاط روی چرخ انتقال دهید.

مرحله 1: در جابجایی اجاق درب‌ها و ورودها را اندازه بگیرید

آخرین چیزی که شما نیاز دارید هنگام جابجایی اجاق این است که اجاق شما از درهای ورودی خارج نمی‌شود. یک متر بردارید و تمامی درب‌ها و ورودها را اندازه بگیرید و اگر اندازه اجاق از وردی درب‌ها بیشتر بود باید فکری برای عبور آن پیدا کنید.

مرحله 2: اتصال گاز و برق را قطع کنید

ما توصیه می‌کنیم که یک متخصص نسبت به این کار اقدام کند زیرا کار خطرناکی است به‌ویژه برای اجاق‌ها و فرهای قدیمی.

مرحله 3: اسباب کشی اجاق گاز با تمیز کردن آن

برای اسباب کشی اجاق گاز تمامی قسمت‌های آن را خوب تمیز کنید.
برای تمیز کردن اثاثیه آشپزخانه مقاله ما را مطالعه نمایید.
تعدادی از روش‌ها وجود دارد که در تمیز کردن فر مؤثر هستند. روش تمیز کردن با توجه به با توجه به وضعیت فعلی فر انجام می‌شود. به‌طورکلی استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن گاز و فر توصیه نمی‌شود شما به‌سادگی می‌توانید اجاق گاز خود را با کمی نوشابه , سرکه و آب تمیز کنید.

مرحله 4: اثاث کشی اجاق گاز و قسمت‌های جداشدنی را بردارید

برای انجام بهتر حمل و بسته بندی اجاق گاز هر بخشی از اجاق را که قابلیت جداسازی دارد را جدا کنید زیرا ممکن است در طول حرکت بیفتد و آسیب ببیند. قسمت‌هایی مثل:

  • تجهیزات داخل فر شامل سینی‌ها و …
  • محافظ‌های چدنی روی گاز
  • صفحه نمایشگر دما
  • درب شیشه‌ای روز اجاق گاز

این موارد را جداگانه بسته بندی کنید و برچسب بزنید تا گم نشوند.
برای بسته بندی درب شیشه‌ای در اثاث کشی اجاق گاز از یک‌لایه  محافظت‌کننده استفاده کنید ابتدا آن را خوب تمیز کنید تا لکه‌های چربی از روی آن پاک شود. سپس با استفاده از پلاستیک‌های حباب‌دار آن را بسته بندی کنید و در پایان آن را داخل یک کاور مثل پتوی نازک بپیچید و در گوشه امنی قرار دهید. می‌توانید از چهار قطعه مقوا برای محافظت از گوشه‌های آن استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید درب شیشه‌ای را جدا کنید آن را با چسب‌های پهن به گاز بچسبانید تا در حین حمل‌ونقل باز نشود. چسب را مستقیم روی بدنه گاز نچسبانید این کار را پس از مرحله پلاستیک حباب‌دار انجام دهید تا جای چسب روی بدنه گازتان باقی نماند.

مرحله 5: حمل و بسته بندی اجاق گاز با پلاستیک حباب‌دار و پتو

پس از بسته بندی اجزای گاز و فر اکنون نوبت به بدنه اصلی آن می‌رسد. برای این کار از پلاستیک‌های حباب‌دار استفاده می‌کنیم که بتواند در طول حمل بار از بدنه اجاق محافظت نماید. پس‌ازآن از یک پوشش مناسب مثل پتو استفاده می‌کنیم و کلیه قسمت‌های بدنه را پوشش می‌دهیم. پوشش با پتو آخرین قسمت بسته بندی اجاق گاز است این روش می‌تواند گاز را از هر آسیب در امان نگه دارد.
سپس با استفاده از یک نوار یا ریسمان آن را محکم می‌کنیم. شرکت‌های بسته بندی لوازم منزل دارای وسایل بسته بندی مناسب برای این کار هستند می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از یک لایه مقوای ضخیم پیش از بسته بندی حباب‌دار استفاده کنید.

مرحله 6: حمل و بسته بندی اجاق گاز با چرخ متحرک

حمل و بسته بندی اجاق گاز بدون یک چرخ کار بسیار مشکلی است و به چند فرد کمکی قوی و زبده نیاز دارد. درحالی‌که با استفاده از چرخ به‌سادگی می‌توانید خیلی سریع اجاق را جابجا کنید و به سمت ماشین اسباب کشی انتقال دهید. بارگیری داخل کامیون حمل اثاثیه نیز توسط این چرخ ساده‌تر می‌شود برای این کار از یک رمپ بارگیری می‌توانید استفاده کنید.
اگر در طبقات بالا زندگی می‌کنید و مجبور به جابجایی اجاق گاز از پله هستید این چرخ کمک بزرگی برای شما است و کار شما را بسیار ساده‌تر می‌کند. اما توصیه می‌کنیم از افراد متخصص برای این کار کمک بگیرید. شرکت اطلس بار دارای باربران متخصص جهت حمل اثاثیه سنگین مثل حمل و بسته بندی اجاق گاز می‌باشند.
اگر مطمئن نیستید که می‌توانید از عهده انجام این کار برآیید حتماً با اطلس بار در تماس باشید.