مقالات

ساعت و روز برای اسباب کشی و جابجایی

ساعت و روز برای اسباب کشی

مناسب ترین ساعت و روز برای اسباب کشی چه موقعی است؟ بهترین زمان برای اسباب کشی  و ساعت خوب برای آینه قرآن بردن چه موقع است؟ ساعت خوب برای اسباب کشی و زمان مناسب برای رفتن به خانه جدید چه موقع است؟ چه روزی اسباب کشی خوب است و روزهای مبارک برای اسباب کشی منزل و ساعت مناسب برای رفتن به خانه نو چه زمانی است؟

اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید در ادامه این مطلب از وب سایت باربری اطلس بار با ما همراه باشید. مناسب ترین ساعت برای اثاث کشی یکی از جنبه‌های بسیار مهم در زمان اثاث کشی است. بنابراین برای صرفه جویی در زمان و هزینه و قیمت باربری بهتر است بهترین زمان را برای اثاث کشی انتخاب کنید. اگر بهترین روز برای اسباب کشی را انتخاب کنید تجربه‌ای لذت بخش از اثاث کشی خواهید داشت.

تا جای امکان از جابجایی خودداری کنید

اسباب کشی یکی از اتفاق‌های پر از استرس و مشکل آور است. معمولا افرادی که مستاجر هستند برای جابجایی استرس دارند. (به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب مستاجر بودن در بالای شهر یا مالک بودن در پایین شهر را مطالعه کنید). زمانی که قرارداد شما به اتمام می‌رسد دو راه زیر را برای انتخاب دارید:

  • یا اینکه باید قرارداد خود را تمدید کنید.
  • یا باید برای جابجایی اقدام کنید.

بیشتر افراد دوست دارند در همان خانه قبلی بمانند تا دچار سختی‌های باربری و حمل بار نشوند. اگر قرارداد شما رو به اتمام است با صاحبخانه خود صحبت کنید تا اگر دوست دارید بمانید بر سر قیمت اجاره، هم نظر شوید. در غیر اینصورت باید جابجا شوید. بنابراین قبل از جابجایی ببینید که جابجایی برای شما سود دارد یا خیر؟

بنابراین یک ساعت نقل مکان عالی را انتخاب کنید. اگر در شرایط خاصی مثل کرونا می‌خواهید اسباب کشی کنید حتما مطلب اسباب کشی در دوران کرونا و نکات مهمی که باید رعایت کرد را بخوانید. در این مطلب نکات مهم و اصلی را برای شما بیان کرده‌ایم تا از خطرات احتمالی در امان باشید.

زمان مناسب برای رفتن به خانه جدید (ساعت خوب برای آینه قرآن بردن)

برای اینکه اسباب کشی عالی داشته باشید باید مناسب ترین ساعت بریا اسباب کشی  را انتخاب کنید. اگر انتخاب دقیقی در زمان جابجایی در موارد زیر داشته باشید از نظر هزینه و راحتی کمک زیادی به خود کرده‌اید:

  • روز خوب برای اسباب کشی
  • هفته
  • بهترین ماه برای اسباب کشی
  • و حتی بهترین سال برای اسباب کشی

با انتخاب درست زمان اثاث کشی، استرس شما برای اثاث کشی کم می‌شود. برای اطلاع از نحوه کاهش استرس در جابجایی ها به مطلب چگونه استرس روز اسباب کشی را کم کنیم؟ مراجعه نمایید. در زیر به مواردی که باید برای انتخاب مناسب‌ ترین ساعت و روز برای اسباب کشی را بدانید، اشاره کرده‌ایم:

ساعت مناسب برای رفتن به خانه نو

بهترین ساعت نقل مکان، صبح زود است. در ساعت‌های اولیه صبح به خصوص در تابستان هوا خنک‌تر است. به همین دلیل صبح زود برای انجام کارهای فیزیکی سخت و طاقت فرسا مثل اسباب کشی اثاثیه منزل بسیار عالی است. شروع زودتر به معنی زمان بیشتر برای:

  • سازمان‌دهی کارها
  • باز کردن بسته بندی‌ها
  • و وجود زمان کافی برای لذت بردن از مکان جدید

از سوی دیگر، اگر شما چندان سحرخیز نیستید، جابجایی در شب برای زمانی که قیمت باربری برایتان مهم است و بودجه شما کم است، بسیار مناسب است. اما باید این نکته را بدانید که برای جابجایی در شب باید بدون سر و صدا کار کنید تا دیگران به شما اعتراض نکنند. بهترین ساعت برای جابجایی زمانی است که باعث ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها نشوید.

چه روزی اسباب کشی خوب است؟

برای اینکه روز خوب برای اسباب کشی را انتخاب کنید باید یک روز در هفته را انتخاب کنید. درخواست جابجایی در روزهای شنبه تا چهارشنبه کم است. اما در روزهای تعطیل مثل 5 شنبه و جمعه درخواست جابجایی بسیار زیاد است. زیرا بیشتر افرادی که از محل کار و دانشگاه خارج می‌شوند اسباب کشی را برای آخر هفته تنظیم می‌کنند.

به همین دلیل بهترین روز هفته برای جابجایی شنبه تا چهارشنبه است. چنانچه بودجه کمی دارید روزهای 5 شنبه و جمعه را برای جابجایی انتخاب نکنید.

بهترین روزهای جابجایی در ماه

انتخاب بهترین ماه برای جابجایی و اثاث کشی بسیار مهم است. اواسط هر ماه بهترین زمان برای اسباب کشی است. زیرا معمولا اواسط ماه با شلوغی جاده و خیابان مواجه نخواهید شد. روزهای اول ماه اصلا زمان خوبی برای جابجایی نیستند. چراکه بیشتر مردم در این زمان در حال اسباب کشی هستند. به طور معمول روزهای اول و آخر هر ماه زمان اتمام اجاره نامه‌ها است.بنابراین بیشتر افراد در این زمان جابجایی را انجام می‌دهند.

اما این زمان به شدت خیابان‌ها شلوغ هستند و بهتر است جابجایی را در وسط هر ماه انجام دهید.

بهترین ماه و فصل برای اسباب کشی در طول سال

انتخاب بهترین فصل و بهترین ماه برای جابجایی بسیار مهم است. طبق آمار بدست آمده به طور تقریبی 62 درصد از جابجایی‌ها از ماه خرداد تا شهریور است. این زمانی است که شرکت‌های خدمات باربری شلوغ‌ترین روزهای خود را سپری می‌کنند. به ویژه خانواده‌هایی که بچه مدرسه‌ای دارند، جابجایی در فصل تابستان را ترجیح می‌دهند. بنابراین برای اجتناب از این شلوغی لزومی ندارد حتما در فصل تابستان جابجا شوید. هزینه‌های باربری و جابجایی در تابستان بسیار زیاد است.

همچنین به دلیل درخواست‌های زیاد مشتریان ممکن است شما نتوانید خدمات خوبی دریافت کنید. بنابراین به جابجایی در فصل پاییز , زمستان یا بهار نیز می‌توانید فکر کنید. البته باید نکات اسباب کشی در زمستان را رعایت کنید. اگر کمی صبر کنید و تاریخ و زمان مناسبی را برای جابجایی پیدا کنید، اسباب کشی راحتی خواهید داشت. تاریخ حرکت خود را عاقلانه انتخاب کنید، تا در زمان و پول خود صرفه جویی نمایید و استرسی نداشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مناسب ترین زمان برای اسباب کشی در هر محدوده ای از تهران، تنها کافیست با همکاران ما در تماس باشید. همکاران ما بهترین اطلاعات برای مناسب ترین ساعت برای اسباب کشی و بهترین زمان و ماه مناسب برای جابجایی را به شما عزیزان ارائه می‌دهند.

سایر روزها و ماه‌های اسباب کشی

در ادامه به سایر ماه‌ها برای اثاث کشی و خوش یمن بودن یا بد یمن بودن آنها اشاره کرده‌ایم:

اسباب کشی در ماه محرم و صفر

خیلی از افراد اسباب کشی در ماه صفر محرم را بد یمن می‌دانند. در حالی که هیچ حکم شرعی برای انجام دادن یا انجام ندادن آن وجود ندارد. انجام اسباب کشی و هر کاری در ماه‌های حرام مثل محرم و صفر و یا سایر ایام تفاوتی ندارد. در مفاتیح الجنان آقا شیخ عباس قمی در ماه صفر دعایی را آورده که هرکس روزی ده بار این دعا را بخواند نحسی ماه صفر شامل او نمی‌شود و این دعا به این معنی است که نحوست ذاتی نیست و بلکه اعمال خود موجب نحوست و سعادت می‌شود.

اسباب کشی در ماه رمضان و شب قدر

اسباب کشی در ماه رمضان به دلیل روزه گرفتن افراد و کارگر بسته بندی و کارگر اسباب کشی در طول روز معمولا انجام نمی‌شود. بنابراین بهترین زمان برای جابجایی در ماه رمضان بعد از افطار و قبل از سحر می‌باشد. اما در شب قدر و شب‌های احیا بهتر است جابجایی و اسباب کشی انجام نشود. فضیلت این شب‌ها به قدری زیاد است که خیلی کم پیش می‌آید شخصی در این شب‌ها قصد اسباب کشی داشته باشد.

بنابراین بهتر است در شب‌های قدر و شهادت اسباب کشی و جابجایی را انجام ندهید.

اثاث کشی در روزهای بارانی

در روزهای بارانی به دلیل لیز بودن جاده‌ها و مسیرهای ارتباطی مردم معتقدند که اسباب کشی در روز بارانی  باعث غمگینی و ناراحتی باشد. با وجود اینکه این حرف خرافه است اما بسیاری از مردم تنها به این دلیل در روزهای بارانی اثاث کشی نمی‌کنند. اما با این حال اسباب کشی در روز بارانی سبب خیس شدن اثاثیه شما می‌شود.

سوالات پر تکرار

در ادامه به سوالات متداول درباره بهترین زمان برای اسباب کشی پاسخ داده‌ایم:

بهترین روز ماه قمری برای اسباب کشی و روزهای مبارک بریا اسباب کشی منزل چه روزهایی است؟

اگر می‌خواهید از نظر معنوی بدانید چه روزهایی برای زندگی و جابجایی خوب است باید بگوییم که از نظر امام صادق علیه السلام روزهای 1،2،6،7،9،14،18،19،20،22،23،27،28 و 29 هر ماه بهترین روز و پر برکت برای جابجایی است.

اسباب کشی در قمر در عقرب خوب است؟

از نظر دین اسباب کشی در ساعت‌های قمر در عقرب بسیار بد است و باید پرهیز کنید.

روز خوش یمن برای اسباب کشی چه روزهایی است؟

طبق روایات ائمه اطهار روزهای شنبه و پنج شنبه خوش‌یمن‌ترین روزهای هفته هستند و بهتر است در این روزها اسباب کشی کنید.

ساعت خوب برای اسباب کشی چه ساعتی است؟

 ساعت خوب برای اسباب کشی قبل از ظهر ساعت 10 به بعد است.

بهترین روز برای اسباب کشی در این ماه چه روزی است؟

بهترین روز برای اسباب کشی در اواسط ماه است. چراکه در انتهای برج جابجایی‌ها بسیار زیاد هستند و شرکت‌های باربری افزایش قیمت خواهند داشت.

بهترین روز برای اسباب کشی از نظر اسلام چه روزی است؟

امام رضا علیه السلام به روایت از پدرانش میفرماید حضرت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده است آخرین چهارشنبه هر ماه آخرین روز نامبارکی است. امام صادق علیه السلام میفرمایند بهتر است اعمال خود را در روز جمعه انجام دهید. چراکه پاداش در روز جمعه چند برابر است.