مقالات

چگونه در زمان اسباب کشی همسایه های خوبی باشیم

حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی

در اسباب کشی ها و جابجایی حتما باید حقوق همسایه ها را رعایت نماییم تا بتوانیم همسایه های خوبی باشیم . اینکه شما به خانه جدیدی میروید دلیل بر این نیست که می توانید برای همسایه ها مراحمت ایجاد نمایید. قطعا با ورود به خانه جدید بهتر است همسایه ها دید خوبی نسبت به ما داشته باشند. در این مطلب در ارتباط با مواردی که می توانند برای بهترین همسایه بودن کمک نمایند صحبت می کنیم. پس با ما همراه باشید تا بتوانید در فرایند جابجایی تان با کمترین مشکل و نگرانی اسباب کشی تان را انجام دهید.

رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی با زمان‌بندی

با داشتن زمانبندی مناسب برای اسباب کشی قطعا قادر به رعایت حقوق همسایه هایتان خواهید بود. نهایت تلاش خود را نمایید تا برنامه جابجایی را برای طول هفته قرار دهید. ساعات اواسط روز بهترین زمان برای جابجایی می باشد. در این ساعات اغلب همسایه ها سر کار و یا بیرون از منزل هستند. در ساعات استراحت به هیچ عنوان جابجایی نکنید. ساعاتی که همسایه ها کار هستند و یا منزل نیستند بهتریم زمان است.

برای اطلاع از بهترین و مناسب ترین زمان به مطلب: بهترین ساعت و روز برای اسباب کشی مراجعه نمایید.

این مطلب را بدانید که در زمان حمل وسایل قطعا کامیون جلوی درب را خواهد گرفت. راهروها شلوغ می شوند. پس بهتر است تمام این موارد را در نظر داشته باشید و ملاحظات لازم را در نظر بگیرید.

قبل از جابجایی اطلاع رسانی نمایید

برای رعایت حقوق همسایه ها می توانید روی جابجایی تان را اطلاع رسانی نمایید. مخصوصا اگر در آپارتمان و یا مجتمع ها ساکن هستید حتما به همسایه های اطراف خود اطلاع رسانی نمایید. جابجایی شما قطعا ی تواند تاثیر زیادی بر زندگی همسایه ها گذارد. ممکن است همسایه های شما به دلیل عدم اطلاع از زمان جابجایی تان، مهمانی را ترتیب دهند. در این صورت علاوه بر ایجاد مشکل در رفت وآمد همسایه تان، شما هم در حمل وسایل به مشکل خواهید خورد.

برنامه‌ریزی داشته باشید

جابجایی خود را با یک برنامه‌ریزی مناسب شروع کنید.
پیش از شروع کار اطمینان حاصل کنید که تمامی لوازم شما برای اجتناب از شکستن و آسیب دیدن در بسته‌بندی‌های مناسب قرار گرفته است. در این روز تنها افرادی که توانایی کمک کردن دارند باید حضور داشته باشند. بهتر است بچه‌های کوچک‌تر و افرادی که قصد کمک ندارند برای پرهیز از شلوغی بی‌مورد راهروها , پله‌ها , و پارکینگ و آسانسور و … از محل دور باشند. یا در پایان جابجایی از خانه خارج شوند.
هماهنگ کردن آسانسور و رزرو پارکینگ برای کامیون و ماشین حمل بار شرکت اتوبار از اقدامات مهم است. و نبود ماشین‌های اضافی نشان‌دهنده رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی توسط شماست. همچنین می تواند به شما و کارگران باربری و حمل بار کمک کند تا یک روز موفق و جابجایی بدون استرس داشته باشید. هم‌چنین ممکن است بعضی از همسایه‌ها بخواهند که با شما خداحافظی کنند. و برای شما آرزوی خوشبختی کنند.

برای حمل اثاثیه سنگین برنامه داشته باشید

حمل اثاثیه سنگین از مواردی است که می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت‌های زیاد برای همسایه‌ها شود. بنابراین اگر توانایی لازم برای جابجایی این‌گونه وسایل را ندارید. بهتر از است یک شرکت خدمات جابجایی استخدام کنید. تا در کمترین زمان وسایل سنگین مثل ساید , گاوصندوق, پیانو و … را برای شما جابجا نمایند. به‌این‌ترتیب شما کمترین مزاحمت را برای همسایه خواهید داشت. این شرکت‌ها کل پروسه جابجایی را نیز مدیریت می‌کنند. بنابراین در صورت امکان بهتر است یک شرکت باربری خوب برای جابجایی خود انتخاب کنید.

مجوزهای لازم را دریافت کنید

برای رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی بهتر است قبل از روز جابجایی اثاثیه با مدیریت ساختمان صحبت کنید. همچنین جای قرار گرفتن کامیون را معلوم کنید. اگر آن‌ها با قرار گرفتن کامیون در جلوی درب پارکینگ موافق نبودند به دنبال راه دیگری مانند استفاده از درب پشتی یا داخل کوچه باشید.
اگرچه بیشتر مدیران ساختمان فضای کافی را برای:
•    قرار گرفتن کامیون
•    رفت‌وآمد کارگران
•    قرار دادن وسایل و بسته‌بندی‌ها
در اختیار شما قرار می‌دهند.
مهم است که برای رعایت حقوق همسایه‌ها در اسباب کشی حتماً از آن‌ها اجازه بگیرید.

اهمیت رعایت حقوق همسایه‌ها در اثاث کشی

رعایت حقوق همسایه‌ها در اثاث کشی بسیار مهم است.
ممکن است که در این روز کارگران برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد کنند.
پس بهتر است که با آن‌ها صحبت کرده و به آن‌ها یادآوری کنید که:
•    فریاد
•    موسیقی بلند
•    دفع نادرست زباله
•    و مسدود کردن پیاده‌رو
درست نیست.
تا در حد امکان به حقوق دیگران احترام بگذارند.

رعایت حقوق همسایه‌ها در تمیز کردن خانه پس از حمل اثاثیه منزل

بهتر است بعد از رفتن کامیون باربری و حمل بار , قبل از اینکه برای آخرین بار درب را ببندید.
•    خانه
•    محدوده‌ی پارکینگ
•    و پیاده‌رو
را چک کنید.

اگر زباله یا جعبه‌ای جا مانده, آن‌ها را برداشته و خانه را تمیز تحویل بدهید.
تمیز کردن کوچه و پارکینگ پس از اتمام کار یکی از اقدامات مهم در رعایت حقوق همسایه‌ها در حمل اثاثیه منزل است.

از همسایه‌ها خداحافظی کنید

در آخر حتماً با همسایه‌ها به‌ویژه با افرادی که رابطه‌ای نزدیک داشته‌اید.خداحافظی کنید البته بهتر است که این کار را چند روز قبل از جابجایی وسایل انجام دهید. حتماً از آن‌ها برای مزاحمت‌هایی که در این روز برای آن‌ها به وجود می‌آورید عذرخواهی کنید. رعایت حقوق همسایه‌ها در جابجایی اسباب منزل یکی از مهم‌ترین کارهایی است که شما می‌توانید در حق همسایه‌های قدیمی و جدیدتان انجام دهید. این کار همچنین نشان‌دهنده شأن و شخصیت شماست.
ازاین‌رو حقوق همسایه‌ها را در شرایط حمل‌ونقل اسباب‌اثاثیه به‌خوبی رعایت نمایید.
و خود را برای همسایه‌های جدید و قدیم شخصی مبادی‌آداب نشان دهید
تا بتوانید دوستان خوبی باقی بماند و در مواقع لزوم از کمک آن‌ها بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *