مقالات

قبل از استخدام دکوراتور باید چه کاری انجام دهیم

استخدام دکوراتور

استخدام دکوراتور می‌تواند به شما در نظم بخشیدن به خانه جدید کمک کند. طراحان داخلی به‌صورت حرفه‌ای در زمینه طراحی دکوراسیون فعالیت می‌نمایند و می دانند که باید چه کاری انجام دهیم. بنابراین می‌توانند بهترین مشاوران برای انتخاب سبک مناسب دکوراسیون و لوازم موردنیاز و نیز جدیدترین ایده‌ها در این زمینه باشند. یکی از زمان‌هایی که شما به یک طراح داخلی نیاز دارید. زمانی است که قصد جابجایی به خانه جدید را دارید. تمایل دارید خانه جدیدتان را مطابق با خواست و سلیقه شخصی‌تان بازسازی و دکور کنید.

لزوم استخدام دکوراتور

دکوراتورها به شما کمک می‌کنند تا خانه‌ای مطابق با سلیقه و افکار خود داشته باشید. آن‌ها به شما خواهند گفت که دکوراسیون شما اکنون با افکار و خواسته‌هایتان هماهنگ هست یا خیر. همان‌طور که برای جابجایی به خانه‌ی جدید به کمک یک شرکت باربری مدرن و معتبر نیاز دارید. استخدام دکوراتیو حرفه‌ای نیز می‌تواند یک سرمایه‌گذاری عالی برای شما باشد.
استخدام یک دیزاینر حرفه‌ای می‌تواند ایده‌های شما را به زیبایی به سرانجام برساند. اگرچه استخدام طراح داخلی پیش از اسباب کشی می‌تواند یک راه‌حل عالی برای مشکلات تزئینی شما باشد. ولی آن‌ها نمی‌توانند جادو کنند و یک‌روزه همه‌چیز را حل کنند. لازم است که شما نیز برای بهتر انجام شدن این کار وظایف خود را به‌خوبی انجام دهید. برای اطمینان بیشتر قبل از استخدام دکوراتور مطمئن شوید که موارد زیر را در نظر گرفته‌اید.

استخدام دیزاینر یا دکوراتور

قبل از استخدام دکوراتور شما باید تصمیم بگیرید. که دیزاینر یا دکوراتور کدام یک برای پروژه‌ی شما مناسب‌تر است؟ اگرچه در ظاهر کار هر دوی آن‌ها شبیه هم است. ولی در حقیقت کار آن‌ها کاملاً با هم متفاوت است.
یک دیزاینر داخلی در طراحی فضا نقش دارد.
این می‌تواند شامل:
•    جابجایی دیوارها
•    بزرگ کردن درب و پنجره‌ها
•    و جابجا کردن راه‌پله‌ها
باشد.
و اساساً با برنامه‌ریزی فضا را برای معماران و پیمانکاران آماده می‌کنند.
ولی از سوی دیگر , دکوراتور تنها در تزئین فضای طراحی‌شده و تکمیل‌شده شرکت می‌کند. طراحان داخلی می‌توانند در تزئین نیز نقشی داشته باشد. ولی دکوراتورها در طراحی نقشی ندارند.

انتخاب سبک و بودجه‌بندی در استخدام دکوراتور

تعیین سبک و نوع کار می‌تواند دشوار باشد.
شما می‌توانید با قرار دادن نوع کارهای موردعلاقه با خصوصیات مشترک سبک کار خود را مشخص کنید. ممکن است که سبک شما تصویری از ذهن شما و یا ترکیبی از چند عنصر از سبک‌های دیگر باشد. سخت‌ترین قسمت دکوراسیون ساختمان پرداخت هزینه‌های وسایل تزئینی است. مطمئناً به دلیل کمک گرفتن از شرکت خدمات اسباب کشی در حمل بار و حمل اثاثیه منزل تان از مقدار هزینه‌ای که برای اثاث کشی پس‌انداز کرده‌اید کم شده است. استخدام دکوراتور پس از جابجایی لوازم منزل جهت طراحی دکوراسیون و تزئینات می‌تواند گران تمام شود. بخصوص اگر از خانه‌های تزئین شده‎ی در کتاب‌ها و مجلات الهام بگیرید.
شما باید به خاطر داشته باشید که این خانه‌ها ارزان نیستند.
اگر پول کافی داشته باشید.
به هر وسیله‌ای این کار را انجام می‌دهید.
ولی در بیشتر موارد لازم است که بودجه‌ی واقعی خود را مشخص کنید. صادق باشید در مورد هزینه‌های خود و این‌که چه مقدار باید برای استخدام دکوراتور در این پروژه هزینه کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید کیفیت و نوع سرویسی که طراح می‌تواند انجام دهد را مشخص کنید.

برای استخدام دکوراتور تحقیق کنید

اگر واقعاً نمی‌دانید که چه می‌خواهید با جستجوی آنلاین شروع کنید.
برای استخدام دکوراتور ،دکوراتورهای حرفه‌ای منطقه‌ی خود را پیدا کنید. بهتر است که زمان بیشتری را صرف کنید تا بتوانید با طراحی کار کنید.که سبکش به نگاه شما نزدیک‌تر است.
هم‌چنین اگر طراحی خانه‌ای موردپسند شماست.
از آن‌ها بخواهید طراح خود را به شما معرفی کنند.

استخدام دکوراتور با مصاحبه

در استخدام دکوراتور پس از اسباب کشی فقط به این دلیل که سبک دکوراتور موردنظر را دوست دارید لزومی ندارد که او را استخدام کنید. علاوه بر سلیقه , شخصیت فرد نیز مهم است. شخصیت فرد باید به‌گونه‌ای باشد که شما با او به‌راحتی کار کنید. آن‌ها باید بدانند که شما چگونه زندگی می‌کنید. از علایق و سلیقه‌ی شما نیز باخبر باشند. در بسیاری از موارد با استخدام دکوراتور جهت طراحی برای اثاث کشی، این افراد از جزئی‌ترین مسائل زندگی شما سؤال می‌کنند. احتمالاً شما نیز زمان زیادی را با این افراد صرف بازدید از فروشگاه‌ها و مراکز طراحی می‌کنید.

تعیین چشم‌انداز برای استخدام طراح

تعیین سبک موردعلاقه شما و اجرای آن توسط طراح با کمک گرفتن از چشم‌انداز بسیار آسان‌تر خواهد بود.
این می‌تواند یک مجموعه از اقلامی مانند:
•    بریده‌ی جراید
•    عکس‌ها
•    تکه‌های پارچه‌ها
•    نمونه‌های تصویر زمینه
و غیره باشد.
بهتر است منابع الهام‌بخش مانند رنگ , الگو , بافت وسایل موردعلاقه مانند مبلمان , آیینه و شمعدان و غیره را در نظر داشته باشید. این فرد با ترکیب این‌ها خانه‌ای پر از آرامش را به شما هدیه دهد. به دکوراتور خود اعتماد کنید و اگر موافق با حذف وسایلی بود شما نیز قبول کنید.

استخدام دکوراتور و تعیین آیتم‌ها

قبل از شروع کار و استخدام دکوراتور یا طراح , باید بدانید که چه مواردی برای شما مهم است .
هرکسی چیزی دارد که برای او خیلی مهم است مانند:
•    یک مجسمه خانوادگی قدیمی
•    یک قطعه هنری
•    مبلمان
•    یا حتی یک سوغاتی نه‌چندان زیبا
بهتر است که این وسایل را برای اینکه در دکوراسیون جدید استفاده شوند را جدا کنید. هنگامی‌که با دکوراتور خود مشورت می‌کنید مطمئن شوید که او تمام موارد خواسته‌شده را در ضمن کار در نظر می‌گیرد. پس از چیدمان اثاثیه توسط شرکت بسته بندی لوازم منزل و اتوبار مدرن می‌توانید. با استخدام دکوراتور زیبایی را به خانه خود هدیه دهید.