امور شکایات و کنترل کیفی اطلس بار

یکی از مهم ترین مسایل در یک شرکت باربری توجه به نظرات مشتریان است. در واقع بهترین کار این است که تمامی امور مربوط به اسباب کشی مطابق با نظر و سلیقه مشتریان انجام گیرد.سرعت عمل داشته باشد تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن تمامی خدمات را با کیفیت بسیار بالایی ارائه نماید. چراکه اسباب کشی به خودی خود کاری بسیار طاقت فرسا می باشد و می تواند انرژی بسیار بالایی را از افراد بگیرد. اتلاف وقت در آن توسط شرکت های حمل و نقل می تواند مشتری را به شدت عصبی کرده و از طرفی نیز هزینه های جابجایی را بالا ببرد.

کیفیت اصل بسیار مهمی در ارائه خدمات جابجایی می باشد. اصولا یک شرکت حمل و نقل باید بتواند بدون هیچ خسارتی جابجایی را انجام دهد. چراکه اگر وسیله ای بشکند قطعا کارفرما ناراحت شده و حق ارائه شکایت و درخواست دریافت خسارت را خواهد داشت.

خوش قولی از دیگر اصول مهم در ارائه خدمات حمل و نقل می باشد. شرکت حمل و نقل باید دقیقا در ساعت مشخص شده در محل حضور داشته باشد تا برنامه ریزی مشتری دچار مشکل نشود.

خدمات ویژه اطلس بار

لازم به ذکر است که ما در باربری اطلس بار با تکیه بر سابقه و دانش خود سعی میکنیم بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.به علاوه از تمامی دغدغه ها و استرس های شما در روز جایجایی آگاهیم. برای مثال برخی از افراد وسواس بیشتری به اثاثیه و وسایل خود دارند در حالی که برای برخی دیگر زمان اسباب کشی مهم است.
ما با رعایت تمامی استاندارهای موجود و استفاده از بهترین وسایل، حرفه ای ترین و تخصصی ترین باربری را در کوتاه ترین زمان برای شما انجام می دهیم. به گونه ای که تمامی انتظارات شما را از یک شرکت باربری مطمئن و معتبر برآورده می کنیم.

برای همین تمامی کارگران را آموزش داده ایم تا بتوانند بهترین خدمات را به شما ارائه نمایند. سعی نموده ایم تا این افراد بتوانند همه اثاثیه را به صورت درست حمل نمایند تا علاوه بر بالا رفتن سرعتشان به اثاثیه هم آسیبی وارد نیاید.

کامیون های قابل ارائه توسط ما مخصوص حمل اثاثیه می باشند، و اتاق های آنها دقیقا برای اسباب کشی ساخته شده اند. در نتیجه دیواره ها به صورت کامل موکت کاری شده است و تمامی تجهیزات و لوازم لازم در طی حمل اثاثیه در درون کامیون ها موجود می باشند.

رانندگان ما افراد با تجربه هستند که علاوه بر اطلاع کامل از مسیرها، در چیدن اثاثیه در درون کامیون ها تخصص دارند تا بتوانند بهترین استفاده را از فضای کامیون داشته باشند.

با این حال ما پذیرای نظرات شما هستیم

همواره با بالاتر بردن کیفیت خدمات مان، پذیرای نظرات سازنده شما دوستان و مشتریان عزیزمان هستیم تا بتوانیم بهترین ها را ارائه نماییم. پس هرگونه:
•    نظر
•    پیشنهاد
•    انتقاد
•    و یا حتی شکایت
را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا بتوانیم از آن ها در پیشبرد اهداف خود و بالاتر بردن کیفیت خدمات مان بهره ببریم.

چگونه نظرات و شکایات خود را با اتوبار و باربری اطلس بار پاسارگاد در میان بگذارید؟

از آن جایی که تنها هدف ما در شرکت اطلس بار جلب رضایت مشتریان می باشد، تمامی تمرکز خود را بر روی ارائه خدمات با کیفیت گذاشته ایم.
با این حال ممکن است که در هنگام ارائه خدمات برخی مشکلات و مسائلی به وجود بیاید. برای مثال ممکن است برخی از کارکنان ما ناخواسته مرتکب اشتباهی شوند. مطمئن باشید که ما با فرد خاطی برخورد مناسبی می کنیم.
از این رو از شما تقاضا می کنیم که این موارد را به ما گزارش دهید.
شما می توانید تمامی نظرات خود را از طریق:
•    تماس تلفنی
•    و یا با درج در وبسایت ما
با ما در میان بگذارید.
ما به صورت شبانه روزی منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
لازم به ذکر است که ما در پایان هر باربری از مشتریان خود نظرسنجی نیز می کنیم.
تمامی نظرات شما برای ما اهیمت دارند. از این رو همواره از آن ها برای بهبود و یا کنترل سطح کیفیت خدمات باربری خود استفاده می کنیم.پیشاپیش از زمانی که صرف مینمایید تا ما را در اجرای هرچه بهتر این موضوع مهم یاری رسانید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم بتوانیم تمامی دغدغه های روز جابجایی را برایتان از بین ببریم و روز های خوشی در کنار شما عزیزان باشیم.

 

شرکت اتوبار و باربری اطلس بار پاسارگاد