در حمل بار و اتوبار چه وسایلی را نگه داریم؟

 در حمل بار و اتوبار چه وسایلی را نگه داریم؟

حمل بار و اتوبار و باربری اسباب منزل از خانه ای به خانه دیگر علاوه بر سختی هایی که دارد اما فرصت های خوبی نیز در اختیار ما قرار می دهد. ما می توانیم به پروسه جابجایی اثاثیه خود به عنوان یک فرصت ایده آل نگاه کنیم. یکی از بهترین چیزها در مورد اسباب کشی وسایل خانه، این است که فرصت منحصر به فردی برای خانه تکانی و یا آپارتمان فعلی تان با رد شدن از چیزهای اضافه، یک به یک، و حذف هر چیزی که قصد ندارید در آینده از آن استفاده کنید، به دست آورید. فرصت خوبی برای تمیز کردن خانه شماست که ممکن است به زودی دوباره اتفاق نیفتد،

پس از اثاث کشی آینده خانه تان برای نظم دهی به وسایل خود استفاده کنید.

درست است که ما دوست نداریم برخی از وسایل منزل مان را از دست بدهیم اما درا ین مواقع بهتر است واقع بینانه تر عمل کنیم و با حمل بار و اتوبار وسایل بدون استفاده و دست و پاگیر هزینه اسباب کشی خود را افزایش ندهیم و خرج روی دست خانواده نگذاریم. همه ما در خانه و اتاق شخصی خود ممکن است وسایلی داشته باشیم که بدون هدف خاصی نگهداری می شوند. این وسایل می توانند اولین گزینه برای حذف در هنگام حمل بار و اتوبار باشند.

قبل از آغاز کار بسته بندی اثاثیه، شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را نگه دارید:
و چه چیزهایی را هنگام حمل بار و اتوبار حذف کنید.
و برای اینکه بتوانید این کار را درست انجام دهید،

ابتدا باید بدانید که چرا شما در حال حاضر قرار نیست تمام وسایلی که در اختیار دارید را جابجا نمایید.
اکنون زمان پاسخ دادن به سوالاتی مثل:

 • چگونه
 • چرا
 • و چه چیز

است.
هنگامی که تصمیم به حمل بار و اتوبار و جابجایی اسباب منزل به خانه جدید صرف نظر از فاصله و مسافت اسباب کشی و باربری می گیرید.

چرا نباید تمام وسایل تان را جابجا نمایید؟

اگر تصور می کنید صرف زمان با ارزش برای  فرایند مرتب سازی و بسته بندی اثاثیه کاری بیهوده است و برای صرفه جویی در زمان از مرتب سازی و بسته بندی وسایل تان صرف نظر می کنید تا وقت خود را صرفه جویی نمایید، باید پیش از آن متوجه شوید که این روش یک کاملا اشتباه برای حمل بار و اتوبار و اثاث کشی منزل است. در حقیقت، عدم مرتب کردن وسایل تان قبل از بسته بندی کردن آنها برای حمل بار و اتوبار و حمل اثاثیه منزل ، هزینه جابجایی اثاثیه و قیمت باربری و حمل بار واتوبار را افزایش می دهد و باعث می شود زمان بیشتری را در هنگام بسته بندی اثاثیه از دست بدهید،
و همچنین هنگام چیدمان اثاثیه در خانه جدید، فضای زیادی از دست بدهید.

موفقیت در موارد زیر با حذف وسایل اضافه

پول
زمانی که اثاثیه بیشتری را با خود هنگام اسباب کشی و باربری وسایل منزل برمی دارید،
هزینه های حمل بار و اتوبار به علت افزایش وزن کلی کالاهی شما افزایش پیدا می کند.
زمان
بله، وظیفه مرتب کردن وسایل منزل از شما زمان می برد،
اما این زمان آن چیزی نیست که بتوانید با زمان از دست رفته و ساعتهای تلف شده در زمانی که شما باید تمام اثاثیه تان را بسته بندی کنید , داخل ماشین باربری و حمل بار و اتوبار قرار دهید و سپس در خانه جدید تمامی آنها را دوباره بچینید مقایسه نمایید.
فضا
آیا محل جدید شما که قصد دارید در آن جا بمانید فضای کافی برای همه وسایل منزل و خانوار شما دارد؟ به استثنای اینکه شما در حال حمل بار و اتوبار به یک خانه بزرگتر هستید، به یاد داشته باشید که مدیریت فضا، چیزی است که شما باید با آن برخورد کنید زمانی که شروع به باز کردن تمامی بسته بندی ها و چیدمان اثاثیه می کنید.

حمل بار و اتوبار و هزینه باربری
پول
دوباره پول؟
بله، این بار در مورد فرصت از دست رفته برای کسب پول نقدی که شما از فروش وسایل بدون استفاده منزل خود می توانستید به دست آورید.

چه چیزهایی در هنگام حرکت نگه داشته نمی شود

در بخش بعدی، ما اطلاعات بیشتری در مورد آنچه را که در هنگام حمل بار و اتوبار و جابجایی اثاثیه منزل به خانه جدید باقی می گذاریم، به شما می دهیم. هر چیزی که مهم، ضروری، مفید، گران و ارزشمند است باید حمل شود. اما اکنون، بیایید در مورد یک رویکرد کوچک و متنوع متمرکز شویم و به شما در مورد چیزهایی که در هنگام حمل بار و اتوبار و اثاث کشی به خانه جدید دیگرنباید با شما همراه باشند صحبت کنیم.
چرا؟
حدس بزنید چه چیزهایی را لازم نیست در اسباب کشی و حمل بار و اتوبار با خود به خانه جدید ببرید
و چه چیزهایی را باید از فرایند حمل و نقل اسباب واثاثیه حذف کنید،
و تنها وسایلی که در خانه جدید به آنها نیاز دارید را با خود جابجا نمایید.

حذف این موارد ضروری است

وسایل شکسته
چیزهایی که در طول زمان شکسته شدن اند، و اگر هیچ راهی برای تعمیر یک وسیله که قبلا شکسته  شده است وجود ندارد، آن را دور بیندازید. اهمیت و نکته بسته بندی و حمل بار و اتوبار یک توستر که حتی کار نمی کند چیست؟
وسایل کهنه
لباس، کفش و مبلمان کهنه و به درد نخور را در اسباب کشی با خود همره نکنید. اگر از این وسایل  استفاده نمی کنید، جای تعجب است که چرا آنها را در حمل بار و اتوبار بسته بندی می کنید و با خود اسباب کشی می کنید سوال است که شما که چه کاری با آنها پس از حمل اثاثیه به خانه جدید انجام می دهید؟

 • دیگر مواردی که باید حذف شوند
 • لباس و کفشی که مناسب نیستند

اگر آنها هنوز در وضعیت خوبی قرار داشته باشند، آنها را جا نگذارید، زیرا آنها در جای دیگری مناسب خواهند بود و به کار شما می آیند.
موارد تکراری
البته مفید است که تشک و روکش تخت و حوله های حمام بیش از چند تا داشته باشیم، اما ذخیره کردن مقدار بیش از حد  وسایل که برای اهداف مشابه به کار می روند ، فقط هزینه باربری و قیمت حمل بار و اتوبار شما را افزایش می دهد زیرا باید وسایل بیشتری را داخل ماشین حمل بار و اسباب کشی قرار دهید.
کتابهایی که خواندید
بعضی از کتاب ها برای یک عمر ارزش دارند، اما کتاب های دیگر این طور نیستند.
از اسباب کشی آینده خانه خود استفاده کنید تا مجموعه کتاب های شخصی خود را دوباره بازبینی و ارزیابی کنید. کتاب هایی که خوانده اید و دیگر نیازی به آنه ندارید را می توانید بفروشید و یا اهدا کنید.

سایر وسایلی که نباید اسباب کشی شوند

اسباب کشی و جابجایی وسایل در باربری

وسایلی که هیچ وقت از آن استفاده نمی کنید
هر چیزی که سالهاست از آن استفاده نکرده اید واقعا ارزش هزینه حمل و نقل و پرداخت هزینه برای حمل بار و اتوبار را ندارد - حتی زمانی که در طول زمان از یک وسیله استفاده نکنید، مفیدترین چیزها نیز بی فایده می شوند.
چیزهای غیر مجاز
بعضی از موارد به نظر می رسد بیش از حد خطرناک  می باشند و یا بسیار سریع فاسد می شوند به خصوص زمانی که قصد باربری بین شهری و حمل بار و اتوبار از شهری به شهر دیگری را داشته باشید و مسافت طولانی باشد، به طوری که بارگیری برخی موارد برای حمل و نقل ممنوع است. برای آشنایی بیشتر می توانید به فهرست کلی وسایل غیر مجازدر حمل بار و اتوبار مراجعه کنید.

چه چیزهایی را هنگام اسباب کشی باید نگه داشت

لیست فوق باید به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی را در هنگام حمل بار و اتوبار با حذف همه چیزهایی که نباید در طول حمل اثاثیه منزل نگه دارید، حفظ کنید. حالا، اجازه دهید توجه شما را به تمام اقلامی که به جابجایی آنها به عنوان بخشی از زندگی که گذراست باید نگاه کنیم.
اسناد مهم
مدارک شخصی مهم همیشه باید در طول اسباب کشی و حمل بار و اتوبار با شما باقی بماند. شما مطمئنا نمی خواهید چنین موارد ضروری و اسناد مهم را به شرکت های اتوبار و باربری بدهید، زیرا هر چیزی می تواند در جاده اتفاق بفتد و تنها کسی است که شما واقعا می توانید اعتماد کنید خودتان هستید. علاوه بر این، برخی از این اسناد شما ممکن است در طول حمل بار و اتوبار و اثاث کشی مورد نیاز شما باشند. بنابراین مواردی مثل گذرنامه، گواهینامه رانندگی، مدارک پزشکی، گواهینامه ها، اسناد بانکی، بیمه نامه ها و غیره همیشه باید با شما باقی بماند. نحوه سازماندهی اسناد در هنگام باربری اسباب منزل  در مقاله های آینده منتشر خواهد شد.

وسایل ضروری
شما نباید فراموش کنید که جعبه ضروری را تهیه کنید
که حاوی اقلام ضروری و مورد نیاز برای سفر جاده ای و روز اول (یا روزهای اول) پس از اثاث کشی و حمل بار و اتوبار به خانه جدید می باشد. این جعبه اضطراری یا جعبه های مربوط به آن، باید در طول تمام جابجایی اثاثیه منزل با شما باقی بماند. برخی از موارد حیاتی در آن باید بسته بندی شود مثل  داروهای تجویز شده، ظروف آشپزخانه اصلی، چند دست  لباس ضروری برای هر یک از اعضای خانواده، لوازم آرایشی و بهداشتی، ابزار دستی اولیه، وسایل بچه ها، وسایل مورد نیاز حیوانات خانگی و غیره باشد.
چه چیزی باید در جعبه ضروری قرار داده شود؟

حمل بار و اتوبار وسایل الکترونیکی
وسایل الکترونیکی
اکثر دستگاه های الکترونیکی نسبتا گران هستند،
بنابراین آخرین چیزی که می خواهید، دیدن هر یک از آنها در طول حمل بار و اتوبار است.
همیشه یک ایده خوب است که دستگاه های الکترونیکی کوچکتر (قابل حمل) را با خود نگه دارید:

 • تلفن های همراه
 • دوربین ها
 • تبلت ها
 • لپ تاپ ها
 • پخش دی وی دی های قابل حمل
 • کنسول های بازی قابل حمل

و غیره.
البته احتمالا شما باید دارای لوازم الکترونیکی بیشتر و سنگین تر باشید مثل قطعات الکترونیکی مانند تلویزیون، استریو، پخش کننده های دی وی دی  و کنسول های بازی بزرگ که قبل از حمل بار و اتوبار بهتر است در مورد نحوه بیمه کردن شرکت باربری و حمل اثاثیه که آن را استخدام کرده اید مذاکره نمایید. نحوه بسته شدن لوازم الکترونیک هنگام جابجایی اسباب منزل توسط شرکت اتوبار و باربری اطلس بار در آینده منتشر خواهد شد.

حمل بار و اتوبار و حفظ وسایل گرانبها

جواهرات و وسایل گرانقیمت
قطعات جواهرات و دیگر موارد با ارزش  شما باید بدون توجه به اینکه - آنها گران هستند و معمولا دارای ارزش معنوی بالا  هستند به آنها توجه شود. خبر خوب این است که قطعات طلا و جواهر نسبتا کوچک هستند و می توانند به آسانی حمل شوند زیرا شما بهترین راه برای بسته بندی جواهرات را برای حمل بار و اتوبار می دانید. این ها مواردی است که شما بهتر است آنها را خود شخصا بسته کنید و با کیف شخصی تان آن را حمل نمایید. هرگز جواهرات خود را داخل ماشین اسباب کشی قرار ندهید. زیرا شرکتهای باربری هیچ مسئولیتی در برابر نگهداری از جواهرات و حمل و نقل اشیای قیمتی شما ندارند. از این رو در حمل بار و اتوبار این وسایل را با ماشین شخصی خود حمل نمایید.

 

ماشین اسباب کشی و حمل بار
دارایی خانواده
به یاد داشته باشید که شرکت های حمل بار و اتوبار و باربری هیچ  مسئولیتی در برابر دارایی های خانوادگی شما و جابجایی میراث خانوادگی شما ندارند، مگر این موارد با ارزش از نظر معنوی را خودتان جاجا نمایید (به عنوان مثال ساعت پدربزرگ).
باز هم، هنگامی که آیتم های غیرقابل جایگزینی را به خانه جدید منتقل می کنید،
به هیچ کس به جز خودتان اعتماد نکنید.
چگونه می توان وسایل ارزشمند را هنگام رفتن به خانه جدید برای حمل بار و اتوبار آماده کرد؟

عتیقه جات و آثار هنری

عتیقه جات

عتیقه های مختلف نیز در دسته اقلام با ارزش بسیار بالا جای می گیرند.
عتیقه های کوچکتر را خودتان با وسیله شخصی تان حمل کنید
در حالیکه اجناس سنگین و بزرگ (مانند مبلمان عتیقه) را بهتر است در اختیار شرکت های حمل بار و اتوبار و باربری بسیار مدرن و دارای امتیاز بالا قرار دهید. برای انتخاب یک شرکت باربری و حمل بار و اتوبار خوب و مدرن می توانید تحقیقات لازم را انجام داده و سپس یک شرکت باربری مدرن را برای حمل وسایل عتیقه با بهترین سرویس دهی بسته بندی وسایل انتخاب کنید.
آثار هنری
آثار جمع هنگامی که به قطعات آثار هنری و کلکسیون ها می پردازید،
تصمیم گیری در مورد چیزهایی که می خواهید برای حمل بار و اتوبار و اسباب کشی به خانه جدید نگه دارید، صرفا سخت نیست، زیرا این نوع  اموالی است که شما باید به خانه جدید ببرید. با این حال، ممکن است لازم باشد با بسته بندی های حرفه ای در رابطه با استفاده از بهترین روش برای پوشاندن آثار هنری مثل انواع قاب  و تابلو های هنری برای حمل بار و اتوبار و باربری، مشورت کنید. برای این کار می توانید با شرکت حمل بار و اتوبار اطلس بار مشورت نمایید.
این شرکت بهترین نوع بسته بندی حرفه ای و VIP را برای بسته بندی وسایل حساس در اختیار شما قرار می دهد.

موارد مورد استفاده

در نهایت، تصمیم شما در مورد اینکه چه چیزی را باید نگه دارید
و چه چیز هایی را  در هنگام اسباب کشی وسایل منزل و حمل بار و اتوبار باید دور بیندازید،
باید بر اساس این سؤال ساده باشد:
آیا قصد استفاده از این مورد یا موارد را در آینده قابل پیش بینی دارید؟
این امر باعث می شود که بسیاری از چیزها را فقط به خاطر اینکه ممکن است در سال های آینده مورد استفاده قرار بگیرد از خانه ای به خانه دیگر جابجا نکنیم.

بسیاری از وسایل هستند که ما به این امید که ممکن است در آینده به کار ما آیند را در طول اسباب کشی های مکرر حفظ می کنیم و درحمل بار و اتوبار از خانه های به خانه دیگر آنها را نگه می داریم. پول و هزینه های هنگفتی که بابت جابجایی و حمل بار و اتوبار این گونه اقلام می پردازیم خیلی زیاد می شود اما اگر تنها بدانیم که نیازی به این وسایل نداریم می توانیم یک اسباب کشی آسان و یک حمل بار و اتوبار بدون دردسر و استرس را تجربه کنیم.
این کار خیلی ساده است،

واقعا: اگر از آن وسیله استفاده می کنید، آن را حفظ کنید،

اگر از آن استفاده نمی کنید، از شر آن خلاص شوید.

حمل بار و اتوبار با اطلس بار

حمل بار و اتوبار اطلس بار دارای بهترین سرویس دهی بسته بندی برای بسته بندی لوازم حساس منزل مثل:

و ... می باشد.
شما می توانید برای دریافت اطلاعات در مورد

 • نحوه بسته بندی
 • فروش لوازم بسته بندی اثاثیه
 • و نحوه حمل بار و اتوبار

با شرکت خدمات اسباب کشی و حمل بار و اتوبار اطلس بار تماس بگیرید.

مسلما این شرکت با دارا بودن تجهیزات به روز و پرسنل مجرب به شما در حمل بار و اتوبار حرفه ای و ارزان کمک می نماید.
مشاوره اسباب کشی رایگان شرکت باربری خوب در تهران متخصص حمل بار و اتوبار را از دست ندهید.

 

رها 1396/10/20 03:40:39 ب.ظ

Kheili matalebeton darbare barbari o asbabkeshi jaleb bud Mamnon

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد