مهم ترین نکات و توصیه های اسباب کشی برای مهاجرت

مهم ترین نکات و توصیه های اسباب کشی برای مهاجرت

مهاجرت یا کوچ کردن یکی از تصمیمات مهم و بزرگی است که بعضی از افراد در طول زندگی خود به آن فکر کرده و در بسیاری از مواقع نیز آن را عملی می کنند.مهاجرت به دلایل مختلفی مانند دلایل تحصیلی،شغلی،سرمایه گذاری برای بیزینس جدید،جنگ و شرایط نامساعد اقتصادی در کشور مبدا انجام می شود.همه ی ما حداقل یک بار در طول زندگی اسباب کشی را تجربه نموده ایم و با دغدغه و استرس های آن آشنایی داریم،در اسباب کشی برای مهاجرت سطح این دغدغه ها بیشتر شده و افراد دل نگرانی های بیشتری را تجربه می کنند.از جمله مواردی که با آن ها درگیر می شوند:یادگیری زبان کشور مقصد، دریافت ویزا و پاسپورت، حمل اثاثیه به خارج از کشور و ... هستند.

سوالات که قبل از اسباب کشی برای مهاجرت باید پاسخ بدهید

تهیه لیست یکی از اقداماتی است که در پروسه‌ی اسباب کشی در داخل کشور و خارج از کشور می‌تواند به خانواده‌ها کمک زیادی بکند.به طور مثال هنگام جابه‌جایی در داخل کشور از یک خانه به خانه‌ی جدید یا از یک دفتر به دفتر دیگر می‌توان لیستی از وسایل تهیه کرد تا بتوان راحت تر آن‌ها را مدیریت نمود.در هنگام مهاجرت نیز می‌توان یک لیست از موارد مهمی که باید آن‌ها را دنظر بگیرید تهیه کنید و به این توصیه های اسباب کشی پاسخ بدهید تا از میزان سردرگمی شما کاسته شود به طور مثال:

قصد کوچ کردن برای همیشه را دارید یا برای مدتی قصد سفر دارید و بعد از اتمام تحصیل یا فرصت شغلی پیش آمده قصد برگشت به کشور را دارید.پاسخ به این سوال می تواند در مراحل بعدی بسیار راه گشا باشد.

مشخص کنید وجود کدام وسایل در کشور و خانه ی جدید برای شما ضرورت دارد،آن ها را همراه خود ببرید چون ممکن است تا مدتی قادر به خرید کردن نباشید.همچنین می توان با حمل اثاثیه ای که به آن ها تعلق خاطر دارید شرایط بهتری را در مقصد برای خود فراهم کنید.

در مورد محدودیت های وارداتی و گمرکی تحقیق کنید.می توانید به وب سایت رسمی کشور مورد نظر سر بزنید یا با سفارت آن کشور تماس بگیرید.

در مورد آب و هوای مقصد مورد نظر تحقیق کنید.با آگاهی نسبت به این موضوع می توانید در مورد نوع لباس هایی که باید با خود ببرید و حتی وسایل و اثاثیه نیز تصمیم گیری کنید.

با یک باربری بین المللی مطمئن ارتباط برقرار کنید و در مورد هزینه های باربری و بهترین راه حمل بار به خارج از کشور و اسباب کشی برای مهاجرت با آن ها مشورت کنید.

خدمات ارسال بار به خارج از کشور

خدمات ارسال بار به خارج از کشور دو دسته هستند.خدمات کارگو برای بازرگانان و تجار،خدمات فریت برای ارسال اثاثیه منزل.هنگام مهاجرت اثاثیه ای همچون یخچال،فرش،ظروف و ... را نمی توانید همراه خود با هواپیما حمل کنید.ابن وسایل باید فریت بشوند.این خدمات توسط شرکت های باربری ارائه می شوند و بخش عمده ی کار توسط پرسنل این شرکت ها و در داخل کشور انجام می شود.

به منظور فریت کردن بار به نمایندگی یکی از شرکت های هواپیمایی مراجعه کرده و بعد از تحویل بار و محاسبه ی قیمت منتظر رسیدن بارها و اثاثیه به مقصد می شوید که معمولا یک یا دو هفته این پروسه به طول می انجامد.

معمولا افراد از همان شرکت هواپیمایی که بلیط تهیه می کنند برای فریت نیز استفاده می کنند.به این صورت که بعد از هماهنگی های مربوطه این شرکت ها کارگران و ماشین های حمل بار را برای بردن وسایل به ترمینال فرودگاه می فرستند.

روش های ارسال بار و اثاثیه به خارج از کشور

هنگام اسباب کشی برای مهاجرت وسایل به سه شکل منتقل می شوند:هوایی،زمینی و دریایی

از روش زمینی برای حمل بار به کشورهای همسایه مانند ارمنستان،عراق،ترکیه و ... استفاده می شود.به دلیل هزینه های مربوط به باربری معمولا هنگامی که اثاثیه زیاد و بزرگ هستند از راه زمینی استفاده می شود درغیر این صورت به صرفه تر است از راه هوایی اثاثیه منتقل شوند.

روش هوایی یکی از راه های محبوب برای حمل بار به خارج از کشور است و معمولا زمانی استفاده می شود افراد برای رسیدن اثاثیه عجله دارند و وسایل از حجم و وزن زیادی هم برخوردار نیستند.

راه دریایی نیز بیشتر توسط تجار و بازرگانان مورد استفاده قرار می گیرد.اجناس بعد از بسته بندی و آماده ی حمل شدن از طریق کانتینرهای مخصوص و کشتی های باری به مقصد می رسند.

برای آسان کردن باربری و اسباب کشی و دریافت مشاوره ی رایگان با مشاورین اطلس بار در تماس باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد