برچسب گذاری کارتن اسباب کشی (بهترین روش ها)

برچسب گذاری کارتن اسباب کشی (بهترین روش ها)

برچسب جعبه ها یکی از اقدامات مثبتی است که برای کاهش هرج و مرج اسباب کشی می توانید انجام دهید. دو راه عالی وجود دارد که از هرج و مرج روز اثاث کشی جلوگیری کنید اما به یاد داشته باشید که زمان ممکن است به سرعت بگذرد و وقتی که روز حرکت برسد شما نمی توانید به عقب برگردید و کارهای نا تمام را انجام دهید.روش اول برچسب گذاری این است که یک تقویم شخصی ایجاد کنید که در آن تمام وظایفی که باید انجام دهید و واقعا برای شما ضروری و مناسب است را به صورت اولویت بندی شده قرار دهید.

این چک لیست اسباب کشی به شما کمک خواهد کرد تا جابجایی را به بهترین حالت ممکن سازماندهی کنید. راه دوم این است که جعبه ها و کارتن بسته بندی را پس از این که آنها را بسته بندی کردید برچسب گذاری کنید.
در حال حاضر، برخی از افراد کم تجربه فکر می کنند که فرایند برچسب زدن جعبه ها هنگام رفتن به خانه ای دیگر، اتلاف وقت است. اما برچسب گذاری بلافاصله پس از بسته بندی آن اهمیت خود را در زمانی که شما قصد باز کردن بسته بندی ها را دارید نشان می دهد.
اما چرا برچسب گذاری بسیار ضروری است؟
و بهترین راه برای برچسب گذاری هنگام حرکت چیست؟
برای پیدا کردن پاسخ ها به ادامه مطلب بروید.
پیش از برچسب گذاری کارتن ها چه باید کرد؟
برای جلوگیری از اتلاف زمان و صرفه جویی در وقت هنگامی که شروع به کار باید چند مورد را از قبل آماده کنید.

تهیه وسایل بسته بندی

منطق می گوید که شما نمی توانید بدون استفاده از جعبه ها یا کارتن حمل بار کار بسته بندی و حمل اثاثیه را شروع کنید. توصیه می شود که یک جعبه را بلافاصله پس از اینکه آن را پر کردید برچسب بزنید و انتظار نداشته باشید که پس از بسته بندی چندین جعبه به یاد داشته باشید که چه چیزی درون هر کدام از آنها قرار داده اید. بنابراین، زمان بندی عامل مهمی است که باید در برچسب گذاری به آن توجه کرد. برچسب های رنگ برای معرفی بی عیب و نقص جعبه ها در روز جابجایی و مخصوصا در طی فرایند باز کردن بسته بندی ها بسیار مناسب است همچنین شما می توانید از تعدادی:

 •     ماژیک رنگی
 •     برچسب رنگی
 •     نوار رنگی

و ...به عنوان ابزار نوشتن و علام زنی روی کارتن ها استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که برچسب هایی که خریداری نموده اید

1) از یک نام تجاری که با کیفیت است که آن را می شناسید
2) از رنگ های مختلف که هر کدام کد مخصوص در سیستم رنگ دارند استفاده کنید
3) دائمی و ضد آب هستند به طوری که در:
•    شرایط بد آب و هوایی
•    شرایط ذخیره سازی نامطلوب
•    احتمالا بسته بندی نامناسب
•    نفوذ رطوبت و ...
نوشته های آنها همچنان قابل خواندن باشد و پاک نشود.

استفاده از نوارهای رنگی در برچسب گذاری

استفاده از نوار رنگی بسته بندی واضح برای برچسب گذاری یک ایده دیگر است شما می توایند این نوارهای رنگی را به کارتن بسته بندی بچسبانید (چسب واقعا توصیه نمی شود زیرا می تواند همه چیز را خراب کند). علاوه بر این، اگر می خواهید جعبه تحویل داده شده را آسان تر پیدا کنید، می توانید از نوار رنگ های مختلف برای اتاق های مختلف در خانه یا آپارتمان جدید خود استفاده کنید.
به این ترتیب هر کارتن دارای رنگ مخصوصی خواهد بود که نشان می دهد محتویات آن مربوط به:

 •     آشپزخانه
 •     اتاق خواب
 •     سالن پذیرایی
 •     حمام و سرویس بهداشتی

و ... است.

برچسب گذاری کارتن ها توسط برچسب های رنگی یا نوارهای رنگی به شما کمک می کند تا شناسایی جعبه های بسته بندی را پس از تحویل و انتقال به خانه جدید راحت تر انجام دهید. این کار اشتباهات را به حداقل می رساند و احتمال کارتن ها را به اتاق های اشتباه تحویل دهید کاهش می دهد. شما می توانید برچسب های جعبه ها را از پیش از حرکت از یک شرکت باربری خریداری کنید، همچنین برچسب های قابل دانلود و قابل چاپ را در اینترنت به صورت رایگان پیدا کنید و یا خودتان آنها را به صورت سفارشی طراحی کنید، اگر زمان، مهارت ها و علاقه مورد نیاز برای این کار را داشته باشید.

چگونگی برچسب گذاری کارتن ها

با برچسب گذاری کارتن ها همه چیز روشن است و شما  دقیقا می دانید در هر جعبه بسته بندی شده چه چیزی قرار دارد زمانی که شما آن را با نوار بسته بندی مهر و موم می کنید. خبر خوب این است که شما در واقع دو سیستم برچسب گذاری را می توانید انتخاب کنید که این بسته به ترجیحات شخصی و شرایط بسته بندی خاص دارد.
این دو روش شامل:
1.    سیستم برچسب گذاری کدهای رنگی
2.    سیستم برچسب گذاری با اعداد
می باشد.

برچسب گذاری جعبه ها در جابجایی

سیستم برچسب گذاری با کدهای رنگی

این ساده ترین و بهترین روش برای برچسب گذاری جعبه ها است.
در حقیقت، برچسب زنی نمی تواند ساده تر از آن باشد.

شما یک رنگ را برای یک اتاق خاص در محل جدید خود انتخاب می کنید و با آن رنگ تمام کارتن های حاوی وسایل آن اتاق را برچسب زنی می نمایید. به عنوان مثال، رنگ BLUE را برای آشپزخانه KITCHEN انتخاب کنید، بنابراین از نشانگر آبی برای نشان دادن هر ظرف بسته بندی شده که باید در آشپزخانه جدید خود آن را به کار ببرید، استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید کارتن ها را بیشتر قابل شناسایی کنید، برچسبهای آبی و نوار بسته بندی آبی را ضمیمه کنید. هنگامی که تمام جعبه های آشپزخانه را علامت گذاری کرده اید، رنگ دیگری را برای اتاق دیگری انتخاب کنید (برای مثال از رنگ سبز برای اتاق خواب استفاده کنید) و غیره.
به یاد داشته باشید تا زمانی که شما با رنگ های مختلف سازگار باشید،
مهم نیست کدام رنگ برای کدام اتاق انتخاب می کنید.

مهم: اگر یک شرکت باربری با سرعت بالا را برای کمک به حمل اثاث منزل خود استخدام کرده اید، مطمئن شوید کارت ها یا برچسب های رنگی مربوط به جعبه های هر اتاق در خانه جدیدتان را پیوست کرده اید، به طوری که کارگران و باربران استخدام شده می دانند که کدام رنگها مربوط به کدام بخش از خانه می شود.

سیستم برچسب گذاری عددی

یکی دیگر از سیستم های برچسب گذاری که ممکن است برای شما بهتر باشد،
استفاده از کد ها و اعداد است.
این ایده نیز بسیار ساده است.

شما یک لیست اصلی که در آن تمام محتویات دقیق هر یک از جعبه ها را دارید تهیه کنید. دراین لیست تمامی وسایل مربوط به یک بخش از خانه را عدد گذاری کنید. برای مثال جعبه های حاوی لوازم آشپزخانه اعدادی از 1 تا 15 را به خود اختصاص می دهند. و شما می دانید که این 15 جعبه مربوط به آشپزخانه می شود. یک نگاه سریع به چک لیست به شما یادآوری می کند که جعبه شماره ده برای مثال حاوی قهوه ساز است. این روش برچسب گذاری کارتن های بسته بندی ایده بسیار خوب و بدون هزینه ای است که شما می توانید برای یافتن سریعتر محتویات جعبه ها از آن استفاده کنید. نکته مهم این است که هر کاری که انجام می دهید، چک لیست وسایل را فراموش نکنید.

بهتر است یک نسخه یا یک عکس از روی آن تهیه کنید
و سپس آن را در اختیار باربران یا افرادی که به شما کمک می کنند قرار دهید
تا در صورت وقوع هر رویداد یک نسخه از روی آن داشته باشید.

موارد مورد نیاز در برچسب گذاری

نکات ما برای برچسب گذاری جعبه ها با اطلاعات ضروری در مورد چگونگی نوشتن روی جعبه بسته بندی پایان می یابند. اتاق مقصد اگر سیستم برچسب گذاری کارتن اسباب کشی رنگی را ترجیح می دهید، از برچسب های رنگی استفاده کنید و مکان مقصد را روی برچسب یا به طور مستقیم در روی جعبه بنویسید.

اگر شما از سیستم علامت گذاری عددی استفاده کنید، باید اتاق مقصد را علامت بزنید.

اگر کدهای شمارنده در برچسب گذاری کارتن ها را انتخاب کرده اید، لازم نیست که محتویات هر جعبه را بنویسید زیرا این اطلاعات در چک لیست شما در دسترس خواهد بود. در صورتی که وسایل خاص و حساس را در یک جعبه بسته بندی می کنید می توانید علاوه بر برچسب گذاری با سیستم رنگی یا عددی از کلمات هشدار دهنده ای مثل:

 •     شکستنی
 •     مراقب باشید
 •     احتیاط کنید
 •     بسیارحساس

و ...
برای محافظت بیشتر در حین بلند کردن و بارگیری کارتن ها داخل ماشین باربری توسط باربران یا افراد دیگر استفاده نمایید. به این ترتیب هر کسی که در حال حمل کارتن حمل بار است، مراقبت بیشتری به کار می گیرد.  برای دید بهتر، از نوشته های بزرگ با رنگ قرمز استفاده کنید.در صورتی که قصد اسباب کشی دارید برای برچسب گذاری کارتن واسباب کشی و حمل لوازم منزل خود می توانید با شرکت باربری اطلس بار تماس بگیرید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد