اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه و قدیمی

اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه و قدیمی

اتوبار و بسته بندی لوازم قدیمی و آنتیک همیشه سخت ترین کارها در زمان اسباب کشی و باربری بوده است. آیا تا به حال یک شئ عتیقه و قدیمی را از نزدیک دیده اید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که این وسیله در طول عمر خود با چه حوادثی روبرو شده است و چه ماجراهایی را از سر گذرانده است؟ اشیای عتیقه نه تنها بسیار زیبا و با ارزش می باشند، بلکه دارای خاطرات و احساسات فراوان نیز هستند.

اغلب، اشیای عتیقه از یک نسل به نسل بعدی منتقل می شوند.
و به عنوان یک یادگار و ارثیه ماندگار خانواده محسوب می شود.
یک یادگاری گرانبها از زمان های شادی و غم خانواده است.

این اشیا گذر زمان را تحمل کرده و از تغییر روند مد و هنجارهای اجتماعی، تغییر سبک ها و سلیقه ها گذشته است تا امروز به دست ما برسد. بنابراین، هنگامی که با یک تغییر اساسی در زندگی خود مواجه شدید مانند اسباب کشی به یک خانه جدید، قطعا می خواهید ایمنی لوازم و اشیای عتیقه و با ارزش خود را تضمین کنید و آن را به خانه جدید خود منتقل کنید بدون هیچ گونه خراشیدگی یا آسیب دیدگی.
اما چگونه می توان یک شیء عتیقه را به صورت ایمن و کارآمد حرکت داد؟

چگونه در طول فرآیند پر هرج و مرج اثاث کشی و حمل اثاثیه منزل از آن ها محافظت کنیم؟

اتوبار و بسته بندی لوازم و اشیای عتیقه در یک شهر و یا از شهری به شهر دیگر کاملا یک چالش سخت است. برای رسیدن به موفقیت، شما به کمک برخی از متخصصین نیاز خواهید داشت. نگاهی دقیق تر به نکات مفید برای اتوبار و بسته بندی لوازم و اشیای عتیقه در زیر برای دریافت ایده ای بهتر از آنچه در آن هستید مفید می باشد.
فرایند اتوبار و بسته بندی لوازم و حمل اثاثیه خانه یک فرایند:

 • کاملا چالش برانگیز
 • سخت
 • استرس زا
 • وخطرناک

است.

چیزهای زیادی  هستند که می توانند نادرست از آب در بیایند.
و بسیاری از شرایطی که فراتر از کنترل شما هستند،
که حتی گاهی می توانند سناریوهای جابجایی دقیق و از قبل برنامه ریزی شده را خراب کنند.

با این وجود، این یکپارچگی حمل و نقل وسایل شما خواهد بود که نگرانی اصلی شما در طول فرایند اسباب کشی می باشد.  مخصوصا زمانی که نوبت به اقلام بسیار ظریف و آسیب پذیر مانند عتیقه جات می رسد. هیچ مقدار پولی نمی تواند جایگزین ارزش عظیم این اشیای عتیقه و ارزشمند شما شود.
بنابراین شما باید هر گونه تلاش برای  حفظ و نگهداری آنها را در زمان اتوبار و بسته بندی لوازم به کار ببندید.
آماده کردن مناسب این لوازم برای ایمنی و حفظ آنها بسیار مهم است.

فهرستی از اشیای عتیقه خود تهیه کنید

برای اینکه بتوانید چشم انداز وسیع تری را مشاهده نمایید.
و از دارایی های گرانبهای خود بهتر محافظت کنید.
توصیه می شود فهرستی دقیق از لوازم و اشیای قدیمی و عتیقه خود را ایجاد کنید.
از یک اتاق به اتاق بعدی بروید و فهرست اشیای با ارزش در منزل خود را ثبت کنید.
اطمینان حاصل کنید که نه تنها نام و مکان هر مورد را مشخص می کنید.
بلکه سایر اطلاعات مربوطه مانند؛

 • سال و مکان تولید
 • نام هنرمند سازنده
 • جنس
 • مالک اولی
 • ارزش تقریبی

و غیره.

از همه مهمتر، توضیح روشنی از وضعیت کنونی وسیله آنتیک مورد نظر شرح دهید.
هر آسیب موجود در شیء را مشخص کنید.
و چندین عکس با وضوح بالا از وسیله مورد نظر (عکس آن را از اطرف و در زوایای مختلف به طوری که شواهد جامعی از وضعیت واقعی شیء خود داشته باشید بگیرید) تهیه نمایید. این امر بسیار مفید خواهد بود اگر شما بعد از اثاث کشی ، باید ادعای شرکت جابجایی و اتوبار و بسته بندی لوازم را اثبات کنید.

اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه

اشیای عتیقه خود را ارزیابی کنید

شما باید ارزش وسایل آنتیک و گرانبهای خود را پیش از اتوبار و بسته بندی لوازم به عنوان تأیید ارزش این وسایل ارزشمند  ارزیابی کرده و به دست آورید. اطمینان حاصل کنید که یک ارزیابی کننده معتبر و مناسب برای ارزیابی و تخمین دقیق ارزش واقعی وسایل در اتوبار و بسته بندی لوازم پیدا کرده اید به طوری که این فرد در زمینه اشیای عتیقه و آنتیک نیز تخصص کافی داشته باشد.
مسئله مهم دیگر در هنگام اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه بیمه است.

مهم است که عتیقه های ارزشمند خود را هنگام حمل بار و جابجایی اثاثیه به طور کامل بیمه کنید.
گزینه های خود را با نماینده بیمه و شرکت خدمات اسباب کشی که برای انجام امور حمل و نقل استخدام کرده اید مطرح کنید
و نوع پوشش بیمه ای که در مورد وسایل خاص شما مناسب است انتخاب کنید.

یک برنامه از پیش طراحی شده

بهتر است شما آمادگی لازم برای انجام امور مربوط به اتوبار و بسته بندی لوازم منزل به خصوص اشیای عتیقه را داشته باشید، احتمال وقوع مشکلات غیرمترقبه در هنگام اتوبار و بسته بندی لوازم و اشیای عتیقه شما با این کارها کمتر خواهد شد:
مسیر های مطمئنی از خانه قدیمی خود به سمت خانه جدید تان بیابید
و یکی از آنها را انتخاب کنید .
اندازه و ابعاد اشیای عتیقه خود و ابعاد درها را اندازه گیری کنید
تا مطمئن شوید که وسایل و اشیای عتیقه شما به راحتی می توانند از درها عبور کنند.

(اگر قطعه های ظریف شما نمی توانند به آسانی از درها خارج شوند، شما باید خدمات ویژه تخصصی را ترتیب دهید یا لولای درها را باز کنید - شما همیشه می توانید اشیای قدیمی خود را به فروش برسانید اگر ارزش هزینه های اتوبار و بسته بندی لوازم ، زمان و تلاش برای انتقال آن به خانه جدید تان را ندارد.

اگر در طبقات بالا زندگی می کنید.

یک طرح و نقشه حساب شده و اصولی برای خارج کردن اشیای عتیقه ایجاد کنید.
و بهترین روش را برای انجام این کار در نظر بگیرید.
شرایط محیط (درجه حرارت و رطوبت) را در محل جدید خود بررسی کنید.
و تنظیمات لازم را انجام دهید (از رطوبت گیر، تهویه هوا و غیره استفاده کنید)
محل جدیدتان را از نظر تمامی این موارد بررسی کنید.
زیرا کوچکترین اثری از رطوبت و ... می تواند به اشیای گرانقیمت شما آسیب برساند.

اسباب کشی و اتوبار عتیقه جات

آماده کردن اشیای عتیقه برای اتوبار و بسته بندی لوازم

وسایل قدیمی خود را خالی کنید، به این ترتیب آنها سبک تر و راحت تر حمل و جابجا می شوند (و بنابراین - بسیار کمتر حساس به آسیب می باشند) و چند روز قبل از اتوبار و بسته بندی لوازم آنها را تمیز و پاک کنید. هر قسمت مشکل ساز مانند عناصر ضعیف، قطعات داخلی شل، قطعات غیرقابل قفل، و غیره را بررسی کنید و مواردی را که نیاز به دستکاری یا حرکت خاصی است، مورد توجه قرار دهید. سپس همه این اطلاعات را در اختیار شرکت باربری و اتوبار و بسته بندی لوازم که استخدام کرده اید قرار دهید.

چگونگی اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه برای جابجایی

 • اتوبار و بسته بندی لوازم آنتیک و گرانقیمت به هیچ وجه یک بازی کودکانه نیست
 • اندازه بزرگ
 • وزن زیاد
 • و شکنندگی قطعات وسایل آنتیک

باعث دشواری در زمان اتوبار و بسته بندی لوازم برای جابجایی اثاثیه به یک قسمت دیگر شهر یا کشور می شود. برای جلوگیری از این گونه خطرات غیر ضروری و مشکلات بالقوه، به شدت توصیه می شود که یک شرکت خدمات بسته بندی حرفه ای را استخدام کنید
-شرکت های اتوبار و بسته بندی لوازم منزل و محل کار با تجربه از مناسب ترین متریال و تجهیزات بسته بندی و روش های کارآمد بسته بندی برای ایمنی اشیای عتیقه ارزشمند شما برای سریعترین باربری و ایمن ترین اسباب کشی و اتوبار استفاده خواهند کرد. شما با استخدام یک شرکت اتوبار و بسته بندی لوازم نه تنها صرفه جویی در وقت و انرژی خود خواهید داشت، بلکه همچنین آرامش خاطر خود را در طول جابجایی اثاثیه منزل تان تضمین می کنید

و این شرکت های متخصص اشیای گرانبهای شما را در شرایط عالی به خانه جدید تان تحویل خواهند داد.

خدمات اتوبار و بسته بندی لوازم

در صورت نیاز به اتوبار و بسته بندی لوازم قدیمی خودتان، به شما توصیه می شود:
قطعات جدا شدنی اشیای عتیقه را تا حد امکان از آن جدا کنید
عناصر قابل جدا شدن از قبیل کشو، درب ها، قفسه ها، پایه ها، پانل های شیشه ای، و غیره را بردارید و آنها را به طور جداگانه بسته بندی کنید. قطعات سخت افزاری کوچک مانند پیچ، مهره، دستگیره و غیره را در کیسه های پلاستیکی زیپ شده قرار دهید و آنها را به بدنه اصلی وسیله بچسبانید یا آنها را در جعبه همانند سایر اجزای وسیله آنتیک مورد نظر بسته بندی کنید؛
در زمان اتوبار و بسته بندی لوازم از اشیای عتیقه خود به خوبی محافظت کنید
برای هر نوع قطعات شل، قفل درها در صورت امکان را جداگانه بسته بندی کنید، از بسته بندی پلاستیکی برای نگهداشتن تمام قطعات مبلمان به طور ایمن در جای خود، و غیره استفاده کنید.
اطمینان از حفاظت مناسب
به طور کلی توصیه می شود که در حین حمل و نقل و اتوبار و بسته بندی لوازم و اشیای عتیقه سه لایه حفاظتی ارائه شود:

حفاظت مناسب در اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه

حفاظت از سطح
اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه خود را با کاغذ بسته بندی نرم و یا وسایل بسته بندی پلاستیکی نازک حباب دار برای نگهداری و محافظت از سطوح آسیب پذیر وسیله به صورت محکم در محل انجام دهید. این کار از سطح ظریف اشیای عتیقه در مقابل رطوبت، گرد و غبار، خاک، خش، و دیگر آسیب های سطحی محافظت می کند.
حفاظت از شوک
شما نیاز به ارائه کفپوش مناسب دارید که جذب هر گونه شوک و ارتعاشات نامطلوب در طول حمل و نقل را به صفر برساند. بهترین گزینه شما این است که از ورق های فوم یا پتو های نرم در اتوبار و بسته بندی لوازم استفاده کنید - اطمینان حاصل کنید که کلیه قسمت های لوازم عتیقه شما به طور کامل پوشیده شده اند و روکش های محافظتی را با کمک نوار چسب یا طناب بسته بندی کنید.
حفاظت بیرونی
یک پوسته نهایی سخت (ترجیحا ضد آب)، مانند یک کارتن حمل بار و یک جعبه سفارشی طراحی شده برای بسته بندی نهایی لوازم قدیمی شما به طور کامل مورد نیاز است، مناسب ترین حفاظت ممکن ایمنی اشیای شما را در طول حمل و نقل تضمین می کند. می توانید برا تهیه کارتن اتوبار و بسته بندی لوازم با ما در اتوبار و باربری اطلس بار تماس بگیرید.

اتوبار و بسته بندی لوازم و یک نکته مهم

خوب است به یاد داشته باشید:
هنگام اتوبار و بسته بندی لوازم آنتیک و گرانقیمت تان ، از نوار چسب بسته بندی به طور مستقیم بر روی سطوح ظریف آن استفاده نکنید - نوار چسب می تواند نشانه ها و جای چسب را در انتهای کار روی سطوح این اشیای ظریف باقی بگذارد. این نشانه ها به سختی پاک می شوند و گاهی پاک کردن آن باعث اسیب رساندن به این لوازم ظریف می شود. اکنون ، وقت آن رسیده است که اشیای عتیقه خود را به خوبی بسته بندی کرده و با روش های ایمن آنها را به خانه جدید خود ببرید.
اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه شما، البته، خطرناک ترین مرحله فرایند اسباب کشی است،
بنابراین هنگام جابجایی اثاثیه عتیقه و گرانبها باید مراقب باشید و نهایت دقت را به کار ببرید.

اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه چگونه انجام می شود

1) از افراد قابل اعتماد کمک بگیرید
امیدوارم، این فکر که شما می توانید به تنهایی اشیای عتیقه و حساس خود را جابجا کنید به ذهن شما خطور نکند. برای به حداقل رساندن خطر آسیب دیدن اشیای حساس و عتیقه خود در هنگام اتوبار و بسته بندی ، شما به کمک افراد قابل اعتماد نیاز دارید. شما می توانید از چندین دوست قابل اعتماد برای کمک به خود جهت جابجایی و اتوبار و بسته بندی لوازم قدیمی تان از خانه قدیمی کمک بگیرید و آنها را به درون ماشین باربری بارگذاری کنید،
اما شما با این کار وسایل ارزشمند خود را در معرض خطر قرار می دهید.

گزینه ایمن تر و راحت تر برای اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه شما این است که به یک شرکت اسباب کشی تخصصی اشیای عتیقه اعتماد کنید. کارشناسان دارای مهارت های عالی و روش های حرفه ای مورد نیاز برای جابجایی وسایل آنتیک شما به شیوه ای امن و کارآمد می باشند. فقط برای این کار شرکت های اتوبار و بسته بندی لوازم معتبر و متخصص در حمل اشیای عتیقه که تجربه قابل توجهی در جابجایی؛

 • اقلام عتیقه
 • کلکسیون ها
 • و آثار هنری زیبا
 • دارند، را مقایسه و انتخاب کنید،
 • پیشنهادات خود را مقایسه کنید،
 • جزئیات مربوط به حرکتتان را مرور کنید
 • بهترین وسایل بسته بندی را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

مطمئن شوید که شرکت های اتوبار و بسته بندی لوازم دارای مجوز بوده و واجد شرایط لازم برای حمل اشیای قیمتی هستند و به درستی بیمه شده می باشند.

اتوبار و بسته بندی لوازم و مراحل بعدی

2) آماده سازی مناسب

 • بازرسی و حذف هر گونه
 • موانع
 • آوار
 • آب
 • یخ زدگی
 • و یا هر چیز دیگری که می تواند باعث بروز خطر در روز اثاث کشی شود.

کودکان و یا حیوانات خانگی خود را نیز دور نگه دارید.

3) در صورتی که خودتان اسباب کشی و اتوبار و بسته بندی لوازم را انجام می دهید،
اطمینان حاصل کنید که از وسایل نقلیه مناسب برای حمل وسایل عتیقه و روش های صحیح کشیدن و حمل و نقل استفاده کنید تا جابجایی قطعات مورد علاقه خود را در اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه به خوبی انجام دهید.
هرگز عتیقه ها را مستقیما در امتداد کف زمین نکشید
و از عناصری مانند؛

 • تسمه
 • ریل ها
 • یا چرخ

برای حرکت بهتر این اشیا استفاده کنید.

هنگام بلند کردن اشیای عتیقه از خانه خود و بارگیری آنها در وسیله نقلیه و ماشین حمل بار ، هر گونه احتیاط را در نظر بگیرید تا از لغزش، ضربه، یا سایر حوادث جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها با سایر وسایل خانگی در کامیون ارتباط برقرار نکنند و آنها را با طناب یا تسمه به خوبی نگه دارید تا در حین فرایند اتوبار و بسته بندی لوازم حرکت نکنند.
نیازی به گفتن نیست، هنگام تخلیه اشیای عتیقه و حمل آنها به محل اقامت جدید خود، باید مراقب باشید.

اتوبار و باربری عتیقه جات

پس از اتوبار و بسته بندی لوازم عتیقه با آنها چه می کنید؟

پس از پایان کار اتوبار و بسته بندی لوازم هنگام رسیدن به مقصد:
وسایل عتیقه مورد علاقه خود را از نظر خسارت بررسی کنید
و در صورت لزوم اقدامات مربوطه را انجام دهید
با شرکت بیمه خود تماس بگیرید، جهت ادعای خسارت و غیره.

اشیای عتیقه خود را پس از اتوبار و بسته بندی لوازم به مکان های تعیین شده خود منتقل کرده و به درستی مجددا نصب کنید.

قطعات ارزشمند خود را به طور کامل تمیز کنید

و هر گونه تلاش برای حفظ اشیای عتیقه و قدیمی خود را در شرایط عالی برای سال های بسیاری دیگر در نظر بیاورید!


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد