باربری و انتقال مدارک پزشکی در اسباب کشی

باربری و انتقال مدارک پزشکی در اسباب کشی

باربری و انتقال مدارک پزشکی یکی از مراحل مهمی است که در حین اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل باید به آن توجه داشته باشیم. اگر در حال رفتن از شهری به شهر دیگر هستید و یا مشغول آماده سازی و برنامه ریزی برای اسباب کشی و اتوبار می باشید کار برای انجام دادن بسیار زیاد است در حالی که زمان کمی برای انجام این همه کار وجود دارد، و شما نیاز دارید که بدانید چگونه باید همه چیز را مدیریت کنید. بنابراین، بسیار آسان است که برخی از جزئیات بسیار مهم (مانند انتقال خدمات، به روز رسانی اسناد، آگاه سازی افراد و مؤسسات برای جابجایی شما و غیره) را نادیده بگیرید، تا بتوانید به انجام کارهای مهم ترین همچون بسته بندی وسایل کل خانه و تصمیمات قابل توجه برای مثال، انتخاب بهترین باربری برای حمل اسباب منزل بپردازید.

اهمیت باربری و انتقال مدارک پزشکی

با این حال، فراموش کردن و عدم توجه به این جزئیات کوچک ممکن است پس از پایان اثاث کشی باعث ایجاد دردسر زیادی برای شما شود، بنابراین بهتر است آنها را در زمان مناسب انجام دهید.
باربری و انتقال مدارک پزشکی یک مثال خوب از چنین کارهای کوچکی است که ممکن است سهل انگاری در آن عواقب بدی برای شما ایجاد کند - مانند اینکه شما در یک مرکز مراقبت های فوری پزشکی گیر کرده اید و مجبورید صبر کنید تا زمانی که پزشک جدید شما سوابق تان را دریافت کند - اگر پرونده های پزشکی تان را قبلا انتقال نداده اید. برای جلوگیری از چنین شرایط دشواری، باید مدارک پزشکی خود را در زمان مناسب منتقل کنید. در اینجا همه چیزهایی که شما باید بدانید تا روند باربری و انتقال مدارک پزشکی را ساده و آسان انجام دهید ارائه کرده ایم:

لزوم باربری و انتقال مدارک پزشکی؟

باربری و انتقال مدارک پزشکی هنگام اسباب کشی، این اطمینان را به وجود خواهد آورد که شما در شهر جدید خود به مراقبت های پزشکی مناسب دسترسی پیدا خواهید کرد .

پزشک جدید شما تمام اطلاعاتی را که نیاز دارد تا خدمات بهداشتی موثر و با کیفیت ارائه نماید را از مدارک پزشکی شما دریافت می نماید.
هنگامی که شما به یک شهر یا استان جدید حرکت می کنید.
و یک ارائه کننده خدمات پزشکی جدید اختیار می کنید.
آنها سابقه پزشکی، بیماری های قبلی یا شرایط خاص شما را نمی دانند.
برای خود و دکتر جدیدتان وقت بگذارید تا از یکدیگر مطلع شوید.

باربری و انتقال مدارک پزشکی تان در حین حمل اثاثیه منزل به شما کمک خواهد کرد زیرا پزشک جدید شما دسترسی به یادداشت های پزشک قبلی تان و همینطور نتایج آزمایشات و تجویز های پیشین را پیدا خواهد  نمود.  در نتیجه انجام تست ها و آزمایش های مختلف مجدد و هزینه های پزشکی شما به حداقل می رسد و از همه مهمتر آشنایی با وضعیت پزشکی شماست که دکتر فعلی تان از آن چیزی نمی داند تا بتواند بهترین تجویز را برای شما داشته باشد.

قانون باربری و انتقال مدارک پزشکی

پرونده های پزشکی شما معمولا شامل سوابق بیماری های قبلی ، نتایج آزمایشات مختلف ، برنامه های درمان ، داروها, سوابق واکسیناسیون و سایر اطلاعات بهداشتی از پزشک قبلی و بیمه گران و همچنین بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و سایر مراکز پزشکی که شما در گذشته از آنها خدمات پزشکی دریافت کرده اید می باشد. بر طبق قانون حمل و نقل و مسئولیت پذیری بیمه ، شما حق دسترسی (مشاهده و دریافت کپی) پرونده پزشکی خود را دارید و شما می توانید این اطلاعات (یا بخشی از آن) را به سایر اشخاص، از جمله برای دکتر جدید تان ارسال کنید. به خاطر داشته باشید هر چند که پرونده ها شامل اطلاعات ارائه دهندگان خدمات پزشکی هستند شما نمی توانید اصل آنها را ، درست مانند کپی داشته باشید.

با این حال، شما نمی توانید از دسترسی به اطلاعات پزشکی تان محروم شوید.

حتی اگرشما برای دریافت خدمات پزشکی بدهکار هستید.

خوب است بدانید:
فقط شما، ارائه دهندگان خدمات پزشکی و پزشک شخصی تان می توانید به پرونده های پزشکی تان دسترسی داشته باشید.

چگونگی باربری و انتقال مدارک پزشکی؟

برای باربری و انتقال مدارک پزشکی از یک پزشک به یک دیگر، می توانید نسخه هایی از پرونده های خود را که در مراکز ارائه کننده خدمات پزشکی وجود دارد تهیه کنید و یا از پزشک مخصوص خود بخواهید که کپی آنها را به شما ارائه نماید و آنها را به خوبی بسته بندی کرده و در حین جابجایی اثاثیه از آن ها به خوبی محافظت نمایید.
 به هر حال، شما باید:
تصمیم بگیرید که چه بخش هایی از پرونده های پزشکی را که نیاز دارید انتقال دهید.

 اگر قبلا یک پزشک جدید در شهر جدید خود پیدا کرده اید، از آنها اطلاعاتی را که باید در اختیارشان بگذارید را بپرسید - کل پرونده پزشکی شما، یادداشت های قبلی دکتر، نتایج آزمایشگاه یا فقط واکسیناسیون ومدارک بستری شدن می تواند از این دست مدارک باشد.
اگر هنوز سرویس دهنده  خدمات پزشکی جدیدی را انتخاب نکرده اید،
بهتر است کپی های تمام مدارک پزشکی خود را دریافت و با خود جابجا کنید.

درخواست باربری و انتقال مدارک پزشکی را ارسال کنید

ارائه دهنده خدمات بهداشتی فعلی شما مجوز کتبی برای انتشار سوابق پزشکی تان را به شما خواهد داد.
بنابراین، شما باید یک فرم انتقال پرونده پزشکی را پر کنید
و آن را به دکتر خود ارسال کنید.
شما باید:

  • نام و اطلاعات تماس خود
  • شماره امنیت اجتماعی
  • و تاریخ تولد خود
  • و همچنین هر گونه جزئیات مربوط به سوابق را برای انتشار
  • را در  درخواست خود وارد کنید.

اگر می خواهید مستندات خود را مستقیما به دفتر دکتر جدیدتان ارسال کنید،
باید دستورالعمل های مربوط به نحوه ارسال کپی ها را نیز ارائه دهید؛
در صورت لزوم، هزینه لازم را بپردازید.

پیگیری با پزشک تان برای اطمینان از دریافت درخواست شما و اینکه باربری و انتقال مدارک پزشکی در حال انجام است را دنبال نمایید. خوب  است بدانید: می توانید نسخه های کاغذی پرونده های پزشکی تان را به صورت نسخه های الکترونیکی در یک فلش درایو USB یا سی دی ارائه دهید. اگر هر دو دکتر سابق و جدید و یکی از ارائه دهندگان سیستم های پزشکی و بهداشتی تان از مدارک پزشکی الکترونیکی سازگار استفاده می کنند، اطلاعات پزشکی شما می تواند به صورت الکترونیکی به دستگاه ارائه دهنده خدمات پزشکی جدیدتان منتقل شود.

باربری و اسباب کشی مدارک پزشکی

هزینه باربری و انتقال مدارک پزشکی؟

ارائه دهندگان خدمات نمی توانند شما را برای یافتن و بازیابی سوابق پزشکی تان مجبور به پرداخت هزینه نمایند اما آنها مجاز هستند هزینه های معقول برای پوشش هزینه های کپی، ذخیره و ارسال اطلاعات در حین باربری و انتقال مدارک پزشکی را از شما دریافت کنند. هزینه های باربری و انتقال مدارک پزشکی از دریافت کننده به ارائه دهنده و پزشک به پزشک در باربری و انتقال مدارک پزشکی متفاوت است.
شما ممکن است هزینه جداگانه برای:

  • کپی های دیجیتال
  • یا کپی فیلم های اشعه ایکس
  • و کپی MRI

را بپردازید،

هزینه ای که  برای باربری و انتقال مدارک پزشکی می پردازید ممكن است در مقدار مشخصی محدود شود یا ممكن است در هنگام انتقال پرونده ها هزینه ای توسط یکی از ارائه دهندگان خدمات پزشکی به دیگری از شما دریافت نشود. (بنابراین، شما فقط از اینکه شخصا سوابق خود را دریافت می کنید) و غیره - پرداخت می کنید - با هیئت پزشکی تان هزینه های تان را چک کنید و از پزشکتان بخواهید تا جزئیات را برای شما بیابد.

خوب است بدانید:

اگر دکتر شما پرونده های الکترونیکی پزشکی را نگه می دارد،
ممکن است بتوانید به اطلاعات پزشکی خود به صورت
آنلاین دسترسی پیدا کنید
و کپی های خود را به صورت رایگان انجام دهید.

باربری و انتقال مدارک پزشکی چه مدت طول می کشد؟

باربری و انتقال مدارک پزشکی ممکن است چندین روز طول بکشد
(به ویژه اگر سوابق چندگانه برای ردیابی از ارائه دهندگان مختلف داشته باشید).
بنابراین، شما به شدت توصیه می شود برای شروع این روند حداقل یک ماه قبل از اسباب کشی وقت بگذارید.
در نظر داشته باشید که  باربری و انتقال مدارک پزشکی در اداره پزشک اولویت نداشته است، بنابراین شما باید قبل از باربری و انتقال مدارک پزشکی به خوبی فکر کنید. در حالت ایده آل، قبل از گذشتن روز اثاث کشی ، باید دکتر جدید خود را یک ماه پیش از اسباب کشی انتخاب کنید و مدارک پزشکی خود را قبل از اینکه به آنها مراجعه کنید ارسال نمایید


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد