جابجایی وسایل خانه و محافظت از کفپوش ها و سطوح

جابجایی وسایل خانه و محافظت از  کفپوش ها و سطوح

جابجایی وسایل خانه در صورتی که با دقت و توجه لازم انجام نشود می تواند منجر به آسیب رساندن به بخش های مختلف خانه شود. صرف نظر از اینکه شما از یک خانه اجاره ای خارج اسباب کشی می کنید، یا از خانه یا آپارتمان خود خارج می شوید (تا بتوانید آن را به فروش برسانید)، بسیار مهم است که خانه را در شرایط خوبی ترک کنید و بخش های مختلف آن آسیب ندیده باشد. درست مثل روز اولی که وارد آن شدید. به دنبال تهیه لیست دقیق برای کارهایی که باید انجام دهید شما می توانید کارهای تان را در زمان مناسب انجام دهید اما آخرین چیزی که می تواند موجب ناراحتی و در نتیجه مشکلات مالی برای شما گردد، آسیب اتفاقی به قسمت های مختلف خانه در روز جابجایی وسایل خانه است.

شما مطمئنا نمی خواهید چیزی را از بین ببرید، آسیب بزنید و یا خراب کنید 

در حالی که در جابجایی وسایل خانه هستید، بهترین کار استخدام و استفاده از خدمات باربری یک شرکت اتوبار معتبر و مطمئن است. اما اگر قصد دارید بخشی از یا تمام کارهای جابجایی وسایل خانه را بدون کمک متخصصین انجام دهید، باید بدانید که چگونه از کف و قسمت های مختلف در هنگام حرکت محافظت کنید.

چرا محفاظت از کف خانه مهم است

یکی از چالش های عمده در هنگام رفتن از خانه، حمل لوازم خانگی و قطعات سنگین وسایل است . وسایلی که به راحتی می توانند به کف خانه آسیب برسانند اگر به اندازه کافی مراقب نباشید. زیرا در میان هرج و مرج اثاث کشی آخرین چیزی که می خواهید، این است که بودجه خود را با پرداخت هزینه های تعمیرات کف زمین مصرف نمایید.
فقط در مورد این فکر کنید:
کف و دیوار ها بیشترین آسیب را در طول جابجایی وسایل خانه می بینند.
به عنوان مثال، انواع:

  • خراش ها
  • جای ضربه
  • تو رفتگی
  • و کنده شدن بخشی از کفپوش

 در زمانی که دارید یک وسیله سنگین را جابجا می کنید ممکن است روی کف ایجاد شود و شکل ناخوشایندی به آن بدهد. کف پوش های چوبی معمولا دارای لایه های ظریفی هستند که ممکن است در یک لحظه خراب شوند. اگر بخشی از وزن قابل توجه وسایل بر روی آنها قرار گیرد، کف های کاشی و سرامیک نیز ممكن است بطور معناداری با لب پر شدن یا شکسته شدن از بین بروند. نکته این است که تنها یک برنامه ریزی پیشگیرانه و تعدادی از اقدامات احتیاطی ساده برای حفاظت از کف و سطوح در طی جابجایی وسایل خانه لازم است و در طول مهمترین روز جابجایی، مسائل را هموار می کند.

محافظت از کفپوش چوبی در هنگام جابجایی وسایل خانه

به طور موثر، هنگامی جابجایی وسایل خانه برای حفاظت از کف ها دو کار دفاعی باید انجام دهید.
شما باید هر دو روش را انجام دهید تا نگرانی تان برای از بین رفتن کفپوش کم شود.
اقدام اول
اولین خط دفاعی در مورد استفاده از نوع مناسب تجهیزات جابجایی است وقتی که وسایل خانه خود را از خانه بیرون می آورید و آماده می شوید تا آنها را به کامیون حمل اثاثیه منتقل کنید. مبلمان ، کابینت و برخی وسایل سنگین دارای چرخ های لاستیکی بزرگی هستند که موجب خسارت و آسیب به کفپوشها می شود، صرف نظر از این که آیا کفپوش ها از چوب سخت، کاشی, سنگ, سرامیک یا کفپوش دیگر هستند. اطمینان حاصل کنید که مبلمان و وسایل سنگین و بزرگ خود را با استفاده از بند های مناسب، طناب یا نوار کششی ایمن محکم کنید.
همچنین، اطمینان حاصل کنید که چرخ های زیرین مرطوب نیستند و کثیف یا خاکی نیز نباشند.
بهترین کاری که برای جابجایی وسایل خانه می توانید انجام دهید استفاده از لغزنده ها می باشد.

لغزنده مبلمان

این تکه های کوچک از تجهیزات می تواند شگفت انگیز باشند زمانی که آن ها را برای حفاظت از کف در هنگام جابجایی وسایل خانه اعم از مبلمان و لوازم سنگین استفاده می کنید. آنها از پلاستیک با دوام با سطوح لاستیک سخت ساخته شده اند و به شما اجازه حمل اقلام بزرگ و سنگین بدون ایجاد هر گونه آسیب به کفپوش ها را می دهند. به سادگی یک لغزنده را در زیر هر پایه یا گوشه های مبلمان یا لوازم خانگی سنگین قرار دهید و آن را با حداقل تلاش در سراسر اتاق بچرخانید.
توجه داشته باشید که لغزنده مبلمان جداگانه برای کف و فرش های چوبی وجود دارد. 


اقدام محافظت دوم
دومین خط دفاع، در مورد حفاظت از کفپوش ها به طور مستقیم قبل از جابجایی وسایل خانه است.
چگونه می توان از کفپوش ها در روز باربری اثاثیه و جابجایی وسایل خانه محافظت کرد؟

صفحات تخته سه لا برای اسباب کشی

صفحات تخته سه لا

بهترین راه محافظت از کفپوش ها در هنگام جابجایی وسایل خانه ، قرار دادن پوششهای سخت روی آنهاست. بر کسی پوشیده نیست که کفپوش های چوبی سخت و کفپوش های کاشی و سرامیک بسیار آسیب پذیر هستند در صورتی که در جابجایی وسایل خانه باشید، بنابراین اگر شما می توانید از ورق های تخته سه لا در طول جابجایی وسایل خانه استفاده کنید، از این کار دریغ نکنید.
با این حال، چنین ورق محافظتی می تواند نسبتا گران باشد.
به طوری که شما ممکن است مجبور شوید گزینه های ارزان تر مانند کارتن را جستجو کنید.

کارتن

کارتن ضخیم برای محافظت از کفپوش ها نیز بسیار مطمئن است.
هنگام جابجایی وسایل خانه در استفاده از کارتن ها کوتاهی نکنید. چند جعبه بزرگ ساخته شده از کارتن ضخیم را که به هیچ وجه از آنها استفاده نخواهید کرد را به چند تکه تقسیم کنید، و در مسیر حرکت وسایل سنگین استفاده کنید. راه های امن برای جابجایی وسایل خانه که سنگین و حجیم هستند را ایجاد کنید
و در صورت لزوم از نوارچسب استفاده کنید تا قطعات مقوا را در جای خود ثابت کنید.
به این ترتیب، کفپوش خود را، از جمله:

  • فرش
  • موکت
  • پارکت
  • سنگ

و ...نیز در برابر خاک و گل و آسیب محافظت می شود.

روکش ها و پتو های محافظت کننده

روکش ها و پتو های محافظت کننده، محافظ عالی برای کف و لوازم خانگی خود را به طور یکسان فراهم می کند. آنها همیشه ثابت می مانند. بسیار متنوع هستند و برای محافظت از کفپوش ها بسیار مناسب می باشند. پتو های حفاظتی ضخیم در مکان های استراتژیک برای از بین بردن هر گونه شانس خراب شدن کفپوش در طول جابجایی وسایل خانه و حمل وسایل سنگین بسیار ضروری است.

محافظت از فرش در جابجایی وسایل خانه

اکنون که شما با بهترین روش برای محافظت از کفپوش های سخت  مثل چوب, سنگ , کاشی و ...آشنا هستید، وقت آن است که چند کلمه در باره حفاظت از کفپوش هایی مثل فرش و موکت نیز بگویید.
در اینجا 3 چیز مهم برای یادآوری وجود دارد اگر کف خانه را با موکت یا فرش پوشش داده اید.
در صورت امکان، فرش ها را رول کنید
و قبل از اینکه روند واقعی جابجایی وسایل خانه شروع شود، آنها را جمع کنید. 

بله، این بهترین راه برای محافظت از فرش در هنگام اثاث کشی است! هنگامی که فرش ها را جمع کردید، از هر نوع یا ترکیبی از روشهای حفاظت شده در بالا  برای جلوگیری از آسیب به کفپوش زیر فرش ها استفاده کنید. اگر نمی توانید فرش را جمع کنید، مطمئن شوید که شما با استفاده از یک چرخ با چرخ های 100٪ چرخشی یا مجموعه ای مناسب از لغزنده های مبلمان برای جلوگیری از آسیب به فرش استفاده کنید. استفاده از محافظ های فیلم فرش مخصوص برای ایجاد یک سطح صاف و بدون لغزش و محافظت از فرش های گران قیمت یک ایده عالی است، اما می تواند گران قیمت باشد. اگر بودجه شما محدود است، از قطعات بزرگ مقوا استفاده کنید تا از کفپوش در هنگام جابجایی وسایل خانه محافظت کنید. 

در نهایت، تنها تضمینی که می توانید برای تکمیل حرکت بدون کمترین صدمه به اموال خود داشته باشید،
استخدام شرکت های اتوبار و حمل بار با بیمه باربری معتبر است
زیرا این شرکت ها تخصص جابجایی وسایل خانه بدون آسیب رساندن به خانه و دیگر وسایل شما را دارند.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد