جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند

جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند

جابجایی اسباب منزل و انتقال آن‌ها به یک آپارتمان مرتفع می‌تواند همراه با مشکلاتی مانند جابجایی مبلمان بزرگ و جعبه‌های سنگین اثاثیه تا نصب لوازم‌خانگی بزرگ، حمل وسایل توسط آسانسور و یا بدتر از همه قوانین و مقررات سخت تحت کنترل مدیریت ساختمان باشد. اگر قرار است به یک آپارتمان بروید جابجایی لوازم منزل چالش‌برانگیز است و می‌تواند هزینه‌های اضافی به شما تحمیل نماید، اگر به جزئیات (جابجایی اسباب منزل) توجه نداشته باشید. همچنین اگر شما پیش از این در یک خانه ویلایی زندگی می‌کردید تغییر محل سکونت و جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان بلند می‌تواند برای شما بسیار مشکل‌ساز باشد.
ازاین‌رو برای جابجایی به یک آپارتمان شما باید شرایط زندگی خود را بسنجید.
تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مزیت‌ها و معایب جابجایی اسباب منزل به آپارتمان

افراد دلایل مختلفی برای جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان را دارند.
همچنین تفاوت زیادی بین زندگی در یک آپارتمان و زندگی در یک خانه حیاط دار وجود دارد.
زیرا روش زندگی در این دو کاملاً با هم متفاوت است.
یک خانه ویلایی به صورت دربست در اختیار شما قرار دارد و شما می‌توانید از حیاط , پارکینگ و بخش‌های مختلف به تنهایی استفاده کنید بدون اینکه نیاز به اجازه گرفتن از مدیر ساختمان داشته باشید و یا بخواهید هزینه اضافی پرداخت نمایید. همچنین فضای زندگی شما در یک خانه ویلایی می‌تواند بسیار مناسب‌تر از یک آپارتمان مرتفع در طبقه چندم از یک برج مثلاً 30 طبقه باشد. اما این مسئله را نیز باید بدانید که هزینه زندگی در خانه‌های ویلایی می‌تواند بسیار بیشتر از یک آپارتمان باشد. مصرف انرژی در خانه‌های ویلایی بسیار بیشتر است ازاین‌رو اگر شما به فضای اضافی نیاز ندارید می‌توانید با زندگی در یک آپارتمان کوچک هزینه‌های زندگی‌تان را به میزان زیادی کاهش دهید.
اما باید بدانید که زندگی و جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان نیز مشکلات خاص خود را دارد برای مثال وضعیت پارکینگ , عدم دسترسی به فضای باز , پیروی از قوانین خاص مجتمع‌ها و برج‌های مسکونی , محدودیت در رفت‌وآمد و ... از مسائلی است که در هنگام جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان باید به آن توجه داشته باشید.

جابجایی به آپارتمان های بلند

آپارتمان مرتفع چیست؟

طبق گزارش انجمن ملی حفاظت از آتش، مهندسین، بازرسان و معماران، یک ساختمان بلندبالا، حداقل یا بیشتر از 75 فوت / 23 متر یا تقریباً 7 طبقه است. در بیشتر موارد، دانستن جزئیات نحوه جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان مرتفع می‌تواند تفاوت بین یک جابجایی خوب و بد را مشخص نماید یک جابجایی که در آن همه‌چیز با توجه به برنامه و بودجه‌بندی انجام می‌شود و زمان و اعصاب شما را مدیریت نماید. آپارتمان واحدهایی از یک مجموعه ساختمان است که دارای پلاک ثبتی خاص اما واحدهای مستقل با سند تفکیکی مجزا می‌باشند.
روش جابجایی اسباب منزل به سطح آمادگی شما بستگی دارد.
اما چگونه می‌توان به یک آپارتمان مرتفع اسباب کشی کرد؟
اطلاع از آنچه از حرکت بعدی در جابجایی اسباب منزل انتظار می‌رود، یک راه عالی برای شروع آماده‌سازی خود جهت جابجایی لوازم منزل است. در اینجا 5 نکته برتر برای آشنایی با جابجایی وسایل منزل به آپارتمان های بلند وجود دارد. رعایت این نکات به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر و بهتر به یک آپارتمان فکر کنید و با آن کنار بیایید. اما پیش از آن باید بدانید که چگونه می‌توانید با شرایط آپارتمان‌نشینی کنار بیایید به‌ویژه اگر برای اولین بار است که قصد اثاث کشی به آپارتمان را دارید.

کنار آمدن با آپارتمان‌نشینی

تغییر محل زندگی همیشه یکی از کارهای پراسترس و دشوار در زندگی است به‌خصوص زمانی که شما برای اولین بار قصد دارید از یک خانه ویلایی به یک آپارتمان نقل‌مکان کنید شاید در نظر اول برای شما بسیار مشکل باشد که با زندگی در یک آپارتمان کوچک کنار بیاید اما احتمالاً شما دلایل خاص خود را برای جابجایی اسباب منزل از یک خانه به یک آپارتمان دارید.
اسباب کشی یکی از هیجانات زندگی است و ورود به یک خانه جدید می‌تواند جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد. پیش از جابجایی لوازم منزل به آپارتمان بهتر است در مورد روش و قوانین زندگی در چنین فضاهای تحقیق کنید و اطلاعات بیشتری به دست آورید تا در بدو ورود به آپارتمان با مشکلی مواجه نشوید زیرا اصولاً بی‌اطلاعی از قوانین حاکم بر مجتمع‌ها و برج‌های مسکونی باعث ایجاد تنش‌هایی میان ساکنین آن‌ها می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل رشد زندگی آپارتمانی رشد جمعیت است و این تغییری اساسی و بنیادی در زندگی مردم ایجاد کرده است.
اگر همچنان بخواهید پیرو قوانین سنتی زندگی در خانه‌های بزرگ و ویلایی باشید مسلماً با زندگی در آپارتمان مشکلات زیادی برای شما به وجود می‌آید و اصولاً بیشترین مشکلات آپارتمان‌نشینی نیز ناشی از این مسئله است که افراد هنوز به دنبال استفاده از قوانین زندگی در خانه‌های سنتی می‌باشند. حقوق همسایه‌ها در این موارد نادیده گرفته می‌شود و این به ایجاد مزاحمت برای سایر همسایه‌ها منجر می‌شود.
موارد زیر برای جابجایی اسباب منزل به آپارتمان به شما کمک می‌کند:

1. قوانین آپارتمان در جابجایی اسباب منزل

ساختمان‌های بلند معمولاً پرجمعیت هستند.
و همه می‌دانند زمانی که افراد زیادی را در یک مکان قرار می‌دهید، گاهی اوقات رشته امور می‌تواند به‌راحتی از دست خارج شود. خوشبختانه قوانین و مقرراتی وجود دارد که بسیاری از افراد می‌توانند در زیر سقف یک ساختمان زندگی کنند. توافق نداشتن ساکنین یکی از مشکلات اساسی در آپارتمان هاست و برای اجتناب از چنین مشکلاتی باید همیشه تلاش کنید تا حقوق همسایه را به‌خوبی رعایت کنید و در انتظار رعایت قوانین از جانب دیگران نباشید. یکی از موارد مهم در این زمینه هنگام جابجایی اسباب منزل به آپارتمان جدید است.
در این زمان شما نباید کاری کنید که مخالف با قوانین ساختمان باشد.
ازاین‌رو پیش از اثاث کشی به یک ساختمان بلند، در مورد قوانین آنجا تحقیق کنید.
در حقیقت، قوانین سخت‌گیرانه برای مستأجران یا صاحبان برای جابجایی لوازم منزل و زندگی می‌تواند به تجربه‌ای متفاوت از آنچه تاکنون به آن عمل می‌کردید منجر شود. به‌عنوان‌مثال، برخی از قوانین اجازه داشتن حیوانات خانگی را به شما نمی‌دهد. درک آنچه از شما انتظار می‌رود، کارها را آسان‌تر می‌کند و از بروز مشکلات با دیگر مستاجرین و مدیریت ساختمان نیز پیشگیری می‌نماید. ممکن است قوانین به شما اجازه حمل بار با آسانسور و جابجایی اسباب منزل توسط آن را ندهد.
پس قبل از اینکه ذهن خود را به سمت جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان مرتفع سوق دهید.
از قوانین حاکم بر آن آگاه شوید.

2. رزرو خدمات باربری برای حمل لوازم منزل

این یک نکته مهم در جابجایی اثاثیه است.
قبل از حمل لوازم منزل به ساختمان‌های بلند، مجبور به رزرو خدمات شرکت‌ اتوبار و باربری هستید. اگر شما این کار را نکنید، ریسک جریمه را باید به جان بخرید. زیرا سیاست برخی از ساختمان‌های مسکونی بلند بیان می‌کند که قبل از حمل اثاثیه به آنجا، باید با مدیریت ساختمان تماس بگیرید. هدف این است که به مدیران ساختمان اطلاع دهید که روز دقیق جابجایی اسباب منزل چه روزی است تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.
این اقدامات شامل موارد زیر است:
رزرو فضای پارکینگ برای کامیون حمل اثاثیه :
هر چه وسیله نقلیه نزدیک‌تر به ساختمان باشد، روند تخلیه بار سریع‌تر خواهد شد.

حمل اثاثیه با آسانسور باربر

 رزرو آسانسور ساختمان برای حمل اثاثیه

اگر شما خوش‌شانس باشید،
یک آسانسور ویژه حمل‌ونقل جهت جابجایی لوازم منزل به طبقات بالا در دسترس شما خواهد بود. استفاده از آسانسور برای اسباب کشی اگر برای این منظور تعبیه نشده باشد باید با اجازه مدیریت ساختمان انجام شود. چه‌بسا مدیریت به شما اجازه حمل وسایل با آسانسور را ندهد.
استفاده از خدمات باربری باعث می‌شود سازمان‌دهی امور برای شما آسان‌تر شود زیرا کارگران اسباب کشی این شرکت‌های جابجایی لوازم منزل بهتر می‌دانند هنگام جابجایی لوازم منزل به یک آپارتمان چه کارهایی انجام دهند و چه کارهایی را نباید انجام دهند. همچنین درصورتی‌که نتوانید آسانسور را برای جابجایی اسباب منزل رزرو نمایید این باربران به‌سادگی می‌توانند وسایل شما را به طبقات بالا انتقال دهند.

3. فضای بیشتری ایجاد کنید

یکی از مشکلات شایع هنگام جابجایی لوازم به آپارتمان مشکل فضا است.
احتمالاً فضای زندگی در خانه جدید شما محدود است.
زیرا اکثر ساختمان‌های بلند فضای زندگی محدود و دسترسی محدودی دارند، بنابراین مهم است که به یاد داشته باشید که مکان جدید شما به احتمال زیاد به‌اندازه خانه‌های حیاط دار فضا ندارد. پس مواردی که در آینده نزدیک نیازی به آن‌ها ندارید را از لیست جابجایی لوازم منزل خارج کنید.
راه‌حل در جابجایی لوازم منزل به‌اندازه کافی ساده است.
فقط آنچه را که واقعاً نیاز دارید و در آینده قابل پیش‌بینی از آن استفاده می‌کنید برای جابجایی اسباب منزل آماده کنید. تعداد وسایل کمتر شما را قادر به لذت بردن از یک خانه بزرگ‌تر و منحصربه‌فرد خواهد نمود. زیرا انرژی فنگ شویی از اتاقی به اتاق دیگر آزادانه جریان می‌یابد. اما این تنها بخشی از فرآیند سودمند کاهش جابجایی لوازم منزل به یک ساختمان بلند با تنها موارد ضروری است،
زیرا شما با این کار، پول و زمان را نیز در هنگام جابجایی لوازم منزل صرفه‌جویی خواهید کرد.

4. جابجایی وسایل و مبلمان بزرگ

با توجه به فضای محدود، یکی از جنبه‌های مشکل‌ساز جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند، مبلمان است.
در جابجایی اسباب منزل به یک آپارتمان در مورد مبلمان بزرگ و سنگین بهتر است کمی تجدیدنظر کنید. این مبلمان فضای زیادی از آپارتمان شما را می‌گیرد و حمل آن به طبقات بالا بسیار مشکل است. بهترین راه برای حمل و جابجایی مبلمان سنگین، فروش برخی از قطعات قبل از جابجایی اسباب منزل برای کسب پول و صرفه‌جویی در هزینه حمل اثاثیه به‌صورت هم‌زمان است. بهترین کار بعدی این است که طرح بردن مبلمان و جابجایی لوازم منزل به طبقات بالا را از قبل ایجاد کنید. طرح طبقه به شما کمک می‌کند محل دقیق هر یک از وسایل و مبلمان خود را در جابجایی لوازم منزل پیدا کنید تا آن‌ها تنها یک‌بار جابجا شوند.
این زمان و انرژی شما را ذخیره می‌کند.
برای این کار نور آپارتمان را در نظر بگیرید
و جای هر یک از وسایل را مشخص نمایید.
سپس اقدام به جابجایی اسباب منزل به آپارتمان بلند خود کنید.

5. حمل وسایل منزل به آپارتمان های بلند

هنگام حمل وسایل منزل به یک آپارتمان بلند، ایمنی مسئله اساسی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در اینجا چند اقدام ضروری برای اطمینان از ایمنی وسایل و اعضای خانواده هنگام جابجایی لوازم منزل ارائه‌شده است. اطمینان حاصل کنید که اقدامات امنیتی لازم را برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به خانه جدید خود انجام داده‌اید. شما می‌دانید، امنیت کافی برابر با آرامش ذهن است، که به‌نوبه خود برابر با شرایط زندگی خوب است.
ازاین‌رو در هنگام جابجایی اسباب منزل به آپارتمان ابتدا به موارد ایمنی دقت کنید.
علاوه بر تعویض قفل درب اصلی، به تجهیزات ضد سرقت نیز توجه داشته باشید.
به:
 راه‌اندازی سیستم‌های اعلام حریق
 قرار دادن یک کپسول آتش‌نشانی در یک نقطه استراتژیک انتخاب‌شده
و همچنین حفاظت از کودک و حیوانات خانگی در آپارتمان جدید خود
توجه کافی داشته باشید.
انجام هر کاری که باید انجام شود حتی اگر لازم باشد که کل خانه را تمیز کنید. در اکثر موارد، تمیز کردن آپارتمان گامی است که شما احتمالاً نمی‌توانید از آن اجتناب کنید.
اگر زمان و یا توانایی لازم برای این کار را ندارید.
می‌توانید یک شرکت تمیزکننده حرفه‌ای را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.
البته، این به هزینه‌های نهایی جابجایی اسباب منزل شما افزوده خواهد شد.
اگر هزینه اسباب کشی برای شما مهم است و قصد صرفه‌جویی در هزینه جابجایی لوازم منزل را دارید می‌توانید کار تمیز کردن خانه جدید را خودتان انجام دهید.
این کار را پیش از جابجایی لوازم منزل و جابجایی اثاثیه خانه انجام دهید.

بسته بندی و حمل اثاثیه به آپارتمان های بلند

بسته بندی و حمل اثاثیه به آپارتمان

یکی از مسائل مهمی که در جابجایی لوازم منزل به آپارتمان باید به آن توجه نمود بسته بندی اثاثیه منزل است. بسته بندی مطمئن اثاثیه و لوازم منزل از اساسی‌ترین اقدامات قبل از هر اسباب کشی حرفه‌ای و مدیریت‌شده است اما جابجایی لوازم منزل به آپارتمان می‌تواند حساسیت بیشتری داشته باشد. احتمالاً واحد مسکونی شما در طبقات بالای یک ساختمان چندین ده طبقه قرار دارد و اگر امکان استفاده از آسانسور نیز در زمان اسباب کشی وجود نداشته باشد کار جابجایی و حمل اثاث به طبقات بالا بسیار مشکل می‌شود اگر وسایل شما در بسته‌بندی‌های مناسب قرار نداشته باشد انتقال بار با مشکل برمی‌خورد.
سرعت باربری وسایل منزل در جابجایی اسباب منزل به آپارتمان بسیار مهم است.
و بسته بندی لوازم منزل به‌سادگی می‌تواند سرعت انتقال را به میزان زیادی افزایش دهد.

حمل وسایل منزل به آپارتمان های بلند با خدمات شرکت باربری

در حال حاضر شما باید آگاه باشید که حمل وسایل منزل به یک آپارتمان بلندبالا شوخی نیست.
به‌طورکلی، به خاطر وجود تعدادی از دلایل آشکار شامل:

  • دسترسی محدود
  • فضای محدود
  • و قوانین سخت‌گیرانه

جابجایی لوازم منزل به آپارتمان های بلند پیچیده‌تر از اثاث کشی به خانه ویلایی است.
یک خانه ویلایی فضای خوبی برای انبار کردن کارتن حمل بار دارد.
و شما به‌سادگی می‌توانید لوازم بسته‌بندی‌شده را در گوشه‌ای خانه قرار داده و سر فرصت تک‌تک آن‌ها را باز کنید و همچنین برای پارکینگ ماشین حمل بار و جابجایی لوازم منزل به داخل کامیون با مشکل زیادی مواجه نخواهید بود اما وضعیت برای جابجایی لوازم منزل به آپارتمان کمی متفاوت است. کمک گرفتن از یک شرکت خدمات اسباب کشی می‌تواند به شما در حمل و نقل اسباب و اثاثیه به‌ویژه به یک آپارتمان بلند کمک نماید. یک باربری معتبر می‌تواند مدیریت اثاث کشی به آپارتمان را در دست بگیرید و حتی اگر شما برای اولین بار است که قصد جابجایی وسایل منزل به آپارتمان را دارید با کمک یک شرکت باربری متخصص به‌سادگی می‌توانید از عهده انجام جابجایی اسباب منزل به آپارتمان برآیید.
فشار و استرستان را با اعتماد به یک شرکت حرفه‌ای اتوبار و حمل بار برای انجام سخت‌ترین جنبه‌های انتقال و جابجایی لوازم منزل کاهش دهید. جای تعجب نیست زیرا آن‌ها تجربه، تجهیزات تخصصی و رویکرد درست برای بسته بندی اثاثیه منزل و جابجایی اسباب منزل به آپارتمان های بلند را دارند. مدیریت کامل جابجایی به یک آپارتمان را یک شرکت اتوبار و حمل بار به‌سادگی می‌تواند انجام دهد از این رو استرس ناشی از جابجایی اسباب منزل به آپارتمان به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد