ترفندهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار

ترفندهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار

برای همه‌ی ما پیش آمده است که بعد از اسباب کشی به خانه جدید متوجه جای میخ و حفره‌های زیادی بر روی دیوار شده‌ایم. همچنین در زمان نوسازی خانه‌ی خودمان و در زمان رنگ کردن دیوارها نیز این حفره‌ها به چشم می‌آیند.این سوراخ‌ها باعث جلوه‌ی نازیبایی در منزل می‌شوند به همین دلیل باید راهی برای مخفی کردن جای میخ پیدا کرد. همچنین قبل از شروع به رنگ کردن دیوارها این حفره‌ها باید پر شوند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند تنها راه از بین بردن جای میخ استفاده از بتونه و یا چسباندن استیکر است. این روش‌ها ممکن است دردسر و هزینه‌های زیادی داشته باشد. به همین دلیل ما راهکارهای دیگری را در این مقاله برایتان شرح می‌دهیم که می‌توانید به راحتی و بدون دردسر استفاده کنید.

مخفی کردن جای میخ با مخلوط جوش شیرین

یکی از موادی که در اکثر منازل پیدا می‌شود جوش شیرین است. این ماده کاربردهای زیادی دارد که یکی از آنها پوشاندن حفره‌های روی دیوار است. برای اینکار مقداری از جوش شیرین را با چسب سفید مخلوط کنید. بعد از این کار متوجه غلظت زیاد آن خواهید شد. حالا می‌توانید سوراخ‌های روی دیوار را با آن پر کنید. برای این کار می‌توانید از تیغه‌ی بتونه استفاده کنید و بعد با رنگ هماهنگ با دیوار روی محل را بپوشانید.

استفاده از صابون سفید

صابون سفید که به آن صابون عاج فیل هم گفته می‌شود را برای از بردن حفره‌های روی دیوار سفید استفاده کنید. اگر رنگ دیوارها بژ و یا کرم هستند به بازار رفته و صابونی همرنگ با دیوارهای منزل خود خریداری کنید. برای پر کردن سوراخ‌ها صابون را به صورت دورانی بر روی جای میخ بکشید. بعد از پر شدن حفره با یک دستمال،  صابون‌های اضافی را پر کنید.

پوشاندن حفره‌های دیوار با خمیردندان

یکی از ارزان‌ترین روش‌ها برای مخفی کردن جای میخ بعد از اسباب کشی به خانه جدید استفاده از خمیر دندان است. می‌توانید با کمک گرفتن از گوش پاک کن و یا خلال دندان جای میخ و دیگر سوراخ‌های روی دیوار به ویژه آن دسته از حفره‌هایی که اندازه کوچکتر دارند را پر کنید. اگر این روش را انتخاب کردید چند نکته زیر را رعایت کنید :

  • ممکن است خمیردندان بعد از استفاده به داخل فرو برود، پس از خشک شدن یک بار دیگر روی آن را پر کنید.
  • اگر دیوار شما سفید نیست و به رنگ قهوه‌ای، کرم و یا بژ است می‌توانید کمی پنکیک آرایشی را با آن مخلوط کنید.
  • برای جلوگیری از ترک خوردگی خمیردندان، مقداری قرص آسپرین را پودر کرده و با آن مخلوط کنید.

آرد ذرت استفاده کنید!

اگر دیوارهای خانه‌ی شما به رنگ کرم و یا بژ است این روش برایتان بسیار مناسب خواهد بود. آرد ذرت را با کمی آب مخلوط کنید. خمیر نرم و کرمی رنگی به دست می‌آید که باید قبل از خشک شدن، از آن برای پر کردن سوراخ‌ها استفاده کنید.

مخفی کردن جای میخ با کاغذ دیواری

در صورتی که تعداد حفره‌های روی دیوار زیاد است و از بابت هزینه نگرانی ندارید می‌توانید به فکر خرید و نصب کاغذ دیواری باشید. این راهکار یک روش اصولی است که ماندگاری بالایی دارد. علاوه بر پوشاندن سوراخ‌ها باعث جلوه‌ی زیبا و جدیدی در دکوراسیون منزلتان می‌شود.

استفاده از رنگ‌های بافت دار برای پر کردن سوراخ روی دیوار

از مزایای این رنگ‌ها:

  • خشک شدن سریع
  • مقاوم در برابر ساییدگی
  • قابل رقیق سازی با آب
  • عدم بوی نامطبوع
  • سازگاری با محیط زیست است.

قبل از بکار بردن رنگ‌های بافت دار باید از رنگ‌های سیلر استارت لاتکس و فاساد روی سطح استفاده کنید. این مواد دارای نفوذ پذیری بالا و مقاومت در برابر آب هستند و می‌توانند منافذ و ترک‌های روی دیوار را بپوشانند. علاوه بر این، قدرت چسبندگی رنگ نهایی و پایداری آن را افزاییش می‌‌دهند.

بهترین روش برای مخفی کردن جای میخ

اما بهترین راهکار بتونه کردن است. برای این کار نیاز است تا یک تیوب کوچک بتونه خریداری کنید. محل موردنظر را با مقداری بتونه پر کنید . برای این کار می‌توانید از کاردک و حتی نوک انگشتتان استفاده کنید. بعد از این کار با یک تیغه اگر لایه‌ای از بتونه ببرون مانده است آن را صاف کنید تا با دیوار هماهنگ شود. بعد از خشک شدن با کمک سمباده سطح دیوار را همگون و صاف کنید.با استفاده از این روش‌ها دیگر بعد از اسباب کشی نگران سوراخ‌های روی دیوار نخواهید بود.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد