چگونگی صحیح حمل کردن جعبه ها و محافظت از آسیب دیدگی

چگونگی صحیح حمل کردن جعبه ها و محافظت از آسیب دیدگی

داشتن اطلاعات کافی درزمینهٔ نحوه صحیح حمل کردن جعبه ها بسیار مهم است. با داشتن این دانش دیگر هیچ خطری شمارا برای حمل کردن جعبه ها تهدید نمی‌کند. از طرفی تمامی جعبه‌ها را هرچقدر هم سنگین می‌توانید به‌سلامت به مقصد رسانید.

مطمئناً اگر با برداشتن جعبه ای احساس درد در بدن خود داشتید. بدانید که در حال انجام اشتباه آن هستید.

اگر اسباب کشی پیش رودارید. پس بهتر است تا با چگونگی صحیح حمل کردن جعبه ها نیز آشنا شوید. تا بتوانید آن‌ها را نیز از آسیب‌دیدگی محافظت کرده و در امان نگاه‌دارید.

قطع سلامت شما از هر مسئله دیگری بااهمیت‌تر می‌باشد. پس با ما همراه باشید. مهم‌ترین نکات را در این زمینه برای شما گردآوری نموده‌ایم.

قبل از هر چیزی:توجه کنید اگر به هر دلیلی از قبل سابقه بیماری‌های مفصلی رادارید. یا سابقه کمردرد داشته‌اید. بهتر است که ریسک نکنید. شما باید در این شرایط کار حمل کردن جعبه ‌ها را به دوستان خود محول نمایید. و یا برای انجام این کار، حتماً کارگر استخدام کنید.

چگونگی صحیح بلند کردن جعبه ها و دیگر وسایل سنگین

به این نکته توجه کنید. که یادگیری نحوه صحیح بلند کردن جعبه ها، بخش مهمی از فرآیند جابجایی و بارگیری را شامل می‌شود. اصلی‌ترین ترفند در این زمینه این است. شما باید برای بلند کردن جعبه با زانوهایتان بلند شوید نه با پشت.

این نکته خیلی مهمی می‌باشد. و رعایت همین نکته تا حد زیادی می‌تواند به‌سلامت شما کمک نماید.

وزن جعبه را بررسی کنید

قبل از تلاش برای بلند کرده جعبه حتماً محتویات داخل آن را بررسی کنید. سپس گوشه‌ای از جعبه را بلند کنید. با این کار میانگین وزن جعبه را متوجه خواهید شد. اگر خیلی سنگین بود پس بهتر است به‌تنهایی آن را بلند نکنید. برای بلند کردن جعبه‌هایی با وزن بسیار بالا می‌توانید از دوستان کمک بگیرید. یا از ابزارهایی مانند چهارچرخه‌ای حمل بار کمک بگیرید.

شرایط برای زورآزمایی‌تان اصلاً مناسب نیست، پس جانب احتیاط را رعایت کنید.

در بهترین موقعیت ممکن قرار گیرید

قبل از هر اقدامی برای بلند کردن جعبه باید ابتدا موقعیت خود را بسنجید. پاهایتان را به اندازی عرض شانه‌ها بازکنید. یکی از پاها راکمی جلوتر از پای دیگر قرار دهید. مستقیماً به جلو نگاه کرده و پشت خود را صاف نگاه‌دارید.

بلند کردن جعبه ها

در حالت اسکات پایین قرار گیرید

باید زانوهایتان را خم‌کنید. و با پشت صاف روی زانوها بنشینید. به این حرکت اسکات پایین در حالت‌های ورزشی گفته می‌شود. اگر جعبه دارای وزن خیلی بالایی بود. می‌توانید یکی از زانوها را به سمت زمین خم‌کنید. ولی زانوی دیگر را باید صاف نگاه‌دارید.

جعبه را با دودست بلند کنید

حتماً برای حمل کردن جعبه از دودست خود استفاده کنید. تا حد ممکن دست‌ها را دور جعبه قرار دهید. و محکم آن را بگیرید. با این کار می‌توانید تعادل را حفظ کنید. از طرفی جعبه از دستتان خارج نخواهد شد.

بلند شدن صحیح با جعبه

شروع به بلند شدن کنید

درحالی‌که به حالت ایستاده درمی‌آیید. سرخود و شانه‌هایتان را به عقب برگردانید. جعبه را نزدیک به خود نگاه‌دارید. توجه کنید تا حد ممکن از قرار دادن جعبه روی شانه یا سر خودداری نمایید.

با دقت راه بروید

در حین حمل کردن جعبه باید با دقت قدم بردارید. سعی کنید زیاد عجله نداشته باشید. گام‌های کوچک با سرعت‌پایین به بالا رفتن دقت شما کمک می‌نمایند. پس به‌هیچ‌عنوان گام‌های بلند و سریع انتخاب مناسبی در حین حمل کردن جعبه‌ها نخواهند بود.

نحوه صحیح زمین گذاشتن جعبه ها

زمانی که می‌خواهید جعبه را زمین بگذارید. ابتدا باید پاها را خم کرده و زانو بزنید. به‌هیچ‌عنوان پشت خود را خم نکنید. گوشه‌ای از جعبه را آرام روی زمین قرار دهید. سپس کل جعبه را بدون ضربه روی زمین بگذارید. و پس‌ازآن از جای خود بلند شوید.

نکات اصولی و مهم دیگر در حمل کردن جعبه ها

  • حتماً قبل از بلند کردن جعبه‌ها و یا هر بار دیگر این نکات را مطالعه نمایید:
  • پاها،دست‌ها و پشت خود را بکشید تا از گرفتگی ماهیچه‌ها جلوگیری به عمل‌آورید
  • مسیر حمل را به‌طور کامل تمیز نمایید. به‌هیچ‌عنوان وسایل اضافه نباید در این مسیر باشند. همچنین بررسی کنید که سطح این مسیر لغزندگی نداشته باشد.
  • مقصد جعبه را دقیقه مشخص نمایید. تا برای پیدا کردن جایی برای قرار دادن آن لازم نباشد جعبه را مدت طولانی در دست خود نکاه دارید.
  • کفش‌هایی مناسب به پا داشته باشید.
  • شدیداً از چرخیدن در حین حمل بار اجتناب کنید.

امیدواریم که این مطلب مورداستفاده شما عزیزان قرار گیرد.

خدمات حمل بار در اتوبار و باربری اطلس بار

توجه نمایید که می‌توانید از خدمات حمل بار ما در اطلس بار استفاده کنید. کارگران حرفه‌ای و زبده ما می‌توانند به‌سرعت سنگین‌ترین وسایل را جابجا کنند. در این صورت دیگر به‌هیچ‌عنوان هیچ مشکلی شمارا تهدید نخواهد کرد.

پس اگر جابجایی در پیش دارید. و قصد دارید به بهترین نحو ممکن برایتان انجام شود. زمان را از دست ندهید و هم‌اکنون با ما در تماس باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد