پس از اتمام اسباب کشی با جعبه های بسته بندی باید چه کرد

پس از اتمام اسباب کشی با جعبه های بسته بندی باید چه کرد

با اتمام کار اسباب کشی و چیدمان اثاثیه، با حجم وسیعی از جعبه‌ های بسته بندی روبرو خواهید شد که باید بهترین تصمیم ممکن را برای آنها اتخاذ نمایید.خب قطعاً بعد از آزاد شدن از چیدمان اثاثیه با دیدن تعداد زیادی جعبه بسته بندی خالی شکه خواهید شد. ولی نگران نباشید. ما راهکارهای اساسی را در این زمینه برای شما گردآوری نموده ایم. می‌توانید با استفاده از آن‌ها یکی از بهترین روش‌ها را استفاده نمایید.

نگه‌داشتن جعبه های بسته بندی برای جابجایی بعدی

اگر جایی مانند انباری دارید. قطعاً بهتر است تا جعبه های بسته بندی را برای جابجایی‌های بعدی‌تان نگاه‌دارید. می‌توانید با باز کردن جعبه‌ها حجم آن‌ها را کمتر نماید. فکر نمی‌کنید این‌یک راه‌حل خوب باشد؟

اگر قرار است یک یا دو سال آینده اسباب کشی داشته باشید. پس بهتر است تا همین جعبه‌ها را نگه‌دارید. چراکه دیگر در روز جابجایی‌تان لازم نیست که دنبال جعبه باشید.

اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید. دقت کنید که جای نگهداری جعبه ها به‌هیچ‌عنوان مرطوب و خیس نباشد. بهترین راه برای حفاظت از آن‌ها این است. که آن‌ها را درون پلاستیک‌هایی بسیار بزرگ بسته بندی نمایید. درب پلاستیک‌ها را نیز محکم ببندید.

استفاده از جعبه های بسته بندی برای انبار کردن وسایل

پس از چیدن اثاثیه ممکن است برخی وسایل را بخواهید در درون انباری نگه‌دارید. خب بهتر است تا از جعبه‌های سالم و محکم باقی‌مانده از اسباب‌کشی‌تان استفاده کنید. با استفاده از این جعبه‌ها می‌توانید بهترین سایز جعبه ممکن برای وسایل را انتخاب کنید. از طرفی بایت سالم بودن جعبه‌ها نیز اطمینان خاطرخواهید داشت.

ساختن کار دستی با جعبه های بسته بندی

شما می‌توانید برای سرگرم کردن بچه‌ها در خانه جدید از این جعبه‌ها استفاده کنید. ساختن کاردستی مانند خانه ، قلعه و سایر موارد دیگر با این جعبه‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

پس می‌توانید یک سری از این کارتن‌ها را نگاه‌دارید . و بچه‌ها را با استفاده از آن‌ها سرگرم کنید.

یا حتی می‌توانید از این جعبه‌ها برای حیوان خانگی‌تان خانه‌ای جدید بسازید. این جعبه‌ها بسیار محکم هستند و انتخاب خوبی برای ساختن تختخواب برای حیوانات نیز می‌باشند. فقط کافی است کمی قوه تخیل خود را به کار اندازید.

از شرکت باربری بخواهید که جعبه‌های استفاده‌نشده را پس گیرند.

قطعاً تا قبل از اتمام بسته‌بندی وسایل شما نمی‌دانید چه تعداد از جعبه های بسته بندی را نیاز دارید. ممکن است خرید شما بیشتر از نیازتان باشد. شما می‌توانید در ابتدای خرید با شرکت باربری حبت کنید. از آن‌ها بخواهید که در صورت اضافه بودن جعبه های بسته بندی،آن‌ها را از شما پس بگیرند.

خب با انجام این کار دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافه نخواهید داشت.

برخی شرکت‌ها حتی جعبه‌های سالم استفاده‌شده را هم پس می‌گیرند. و به‌عنوان جعبه های دست‌دوم می‌توانند مجدد آن‌ها را بفروش رسانند. پس حتماً با این شرکت‌ها مشورتی در این زمینه داشته باشید.

جعبه های بسته بندی اسباب کشی

جعبه های بسته بندی دست‌دوم را بفروشید

خب این هم یک انتخاب بسیار مناسب است. می‌توانید این جعبه‌ها را به دوستانی که قصد اسباب‌کشی دارند بفروشید. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌هایی که می‌دانید خرید کارتن بسته بندی اسباب کشی را انجام می‌دهند، بدهید. و مبلغی که بابت خرید این جعبه‌ها پرداخت کرده‌اید را پس بگیرید.

بخشیدن جعبه ها به دیگران

می‌توانید در صورت درخواست همسایگان و یا دوستانت این جعبه‌ها را به آن‌ها بدهید. به‌طور مثال اگر در آپارتمانی ساکن شده‌اید. می‌توانید از مدیر ساختمان بخواهید تا اطلاع‌رسانی نماید. و در بورد اطلاع دهد که شما قصد اهدا یک سری جعبه بسته بندی سالم رادارید.

این هم یکی از راه‌حل‌های خلاص شدن از جعبه‌های اضافه پس از اتمام اسباب‌کشی می‌باشد.

بازیافت کردن کارتن های حمل بار

اگر روش‌های بالا را نتوانستید استفاده کنید. می‌توانید تمامی جعبه های بسته بندی را به مراکز بازیافت ببرید. این مراکز درازای دریافت این جعبه‌ها به شما کیسه‌های زباله را خواهند داد.

از طرفی نیز این جعبه‌ها بازیافتی می‌باشند. و شما آن‌ها را به اصلی‌ترین مرکز داده‌اید. پس به محیط‌زیست نیز آسیبی وارد نکرده‌اید.

با مشخص شدن وضعیت جعبه‌ها دیگر کار شما به‌صورت کامل تمام خواهد شد. دیگر می‌توانید در خانه جدید خود به‌راحتی و با آرامش تمام زندگی کنید.

نحوه بازیافت بابل رپ


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد