وظایف رانندگان در انتقال بار و در زمان بارگیری و تخلیه بار چیست؟

وظایف رانندگان در انتقال بار و در زمان بارگیری و تخلیه بار چیست؟

وظایف رانندگان در انتقال بار و جابجایی اثاثیه از دیگر نکات مهمی است که شرکت‌های باربری و مشتریان این شرکت‌ها باید به آن توجه داشته باشند.باید بدانیم وظایف یک راننده در این بین چیست؟ رانندگان بخش مهمی از وظیفه حمل بار را برعهده دارند و انتخاب یک راننده آگاه , وظیفه‌شناس و متعهد کمک بزرگی برای موفقیت در امر اسباب‌کشی به شمار می‌رود. در مقالات قبلی درباره موضوعاتی که به بست بندی بهتر اثاثیه و اسباب‌کشی آسان‌تر مرتبط می‌شد مفصل صحبت کردیم.
اما امروز در این مقاله قصد داریم شما را با وظایف یک راننده ماشین باربری آشنا کنیم.

وظایف رانندگان در انتقال بار هنگام بارگیری

پیش از انجام عملیات بارگیری شرکت‌های باربری را از نوع وسایلی که قرار است جابجا شوند مطلع نمایید. همان‌طور که می‌دانید انتخاب ماشین حمل بار اهمیت زیادی در موفقیت اثاث‌کشی و ایمنی بار دارد همین‌طور نوع بسته‌بندی وسایل که با توجه به نوع اثاثیه انجام می‌شود اما از وظایف رانندگان در انتقال بار این است که بدانند چه چیزی را جابجا می‌کنند.
تا با توجه به آن:

  • نحوه بارگیری
  • حمل بار
  • و تخلیه بار

بهتری داشته باشند.
اگر وسایل شما حساس و شکننده‌اند حتماً راننده را در جریان بگذارید تا در زمان بارگیری توجه بیشتری به این مسئله داشته باشد و سه مرحله جابجایی بار که در بالا ذکر شد با احتیاط بیشتری انجام شود. از وظایف رانندگان در انتقال بار این است که بارگیری باید با دقت و با اطلاع دقیق از نوع بار انجام شود. و مهار بار نیز برای حفظ ایمنی آن باید به‌خوبی انجام گیرد. پس از قرار گرفتن کامل بار راننده یک بار دیگر بار را کاملاً بازیینی می‌کند و تسمه‌ها , طناب‌ها و زنجیرها و کلیه اتصالات را بررسی کرده و از استحکام آن‌ها باید مطمئن شود.

وظایف رانندگان در انتقال بار و حمل آن

پس از بارگیری موفقیت‌آمیز اکنون نوبت به انتقال بار به محل جدید می‌رسد.
این زمان نیز حساسیت‌های خاص خود را دارد و وظایف رانندگان در انتقال بار این است که توجه کاملی در طول مسیر به بار داشته باشند همچنین تغییراتی که بارگیری روی وسیله نقلیه از نظر وزن , اندازه , شکل , توزیع وزنی و حجمی ایجاد می‌کند نیز اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا در هنگام حرکت و ترمز گرفتن وسیله نقلیه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از دیگر وظایف رانندگان در انتقال بار این است که در طول مسیر به‌صورت مرتب و پس از طی حداکثر 80 کیلومتر بار و سیستم مهار آن را کنترل نماید و در صورت لزوم سیستم مهار بار را دوباره تنظیم کند.
هرگونه انحراف و نشست بار در طول مسیر می‌تواند باربندها را شل کند.
بنابراین بررسی سیستم مهار بار در طول مسیر اهمیت زیادی دارد.

وظایف راننده کامیون اسباب کشی

وظایف رانندگان در انتقال بار هنگام تخلیه بار

پس از رسیدن به مقصد اکنون نوبت به تخلیه بار در محل جدید می‌رسد.
از وظایف رانندگان در انتقال بار و برای تخلیه بار این است که باید در جای امن و مناسبی توقف نماید و پیش از باز کردن سیستم مهار و باربندها از سلامت و امنیت بار مطمئن شوند. در این زمان راننده و شاگرد وی باید در محل امنی قرار بگیرند و اقدام به باز کردن سیستم مهار بار نمایند. اگر باربندها و اتصالات در شرایط مناسبی نبودند پیش از باز کردن باید تدابیر امنیتی مناسبی به‌کاربرده شود. اگر در زمان بارگیری چیدمان اثاثیه به‌درستی داخل کامیون انجام شده باشد و اتصالات مهار بار نیز به‌درستی بسته‌شده باشند و در طول مسیر نیز راننده کلیه نکات ایمنی را رعایت کرده و مرتباً بار و سیستم مهار آن را کنترل نموده باشد در زمان تخلیه بار مشکلات بسیار کمتر خواهند شد و این عمل به‌خوبی انجام می‌شود.
بسته‌بندی درست وسایل نیز در این امر بسیار حائز اهمیت است.
پس از باز کردن بار از اتصالات و باربندها کارگران می‌توانند نسبت به تخلیه بار اقدام نمایند. اتوبار و باربری در تهران اطلس بار دارای بهترین رانندگان برای حمل‌ونقل اسباب و اثاثیه منزل شما و نیز انواع کالاهای اداری و تجاری می‌باشد.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد