نکات بسیار مهم در بسته بندی نمودن وسایل اتاق غذاخوری

نکات بسیار مهم در بسته بندی نمودن وسایل اتاق غذاخوری

از اصلی‌ترین نکات در بسته بندی وسایل اتاق غذاخوری می‌توان به موارد و نکات ریز زیر اشاره نمود.اگر شما هم قصد جابجایی دارید بهتر است تا از این تکنیک‌ها برای اسباب کشی استفاده نمایید.این خود سبب می‌شود تا بتوانید تجربه‌ای بهتر و دل‌نشین‌تر از جابجایی‌تان داشته باشید.آماده کردن اتاق خوردی برای اسباب کشی قطعاً نیاز به زمان و دقت بیشتری خواهد داشت.

با توجه به وجود ظروف کریستال, شیشه‌ای و چینی و دیگر ظروف باارزش و بسیار حساس و شکننده و توجه خاص شما به آن‌ها باید در جابجایی و حمل آن‌ها بسیار دقیق اقدام کرد تا از آسیب‌های احتمالی بتوان جلوگیری به عمل آورد.

نکات بسیار مهم در بسته بندی وسایل اتاق غذاخوری

ظروف چینی و کریستال‌ها

این ظروف اصولاً باارزش می‌باشند و قیمت‌های بالایی نیز دارند، پس در مرحله باربری و جابجایی آن‌ها باید بسیار با دقت عمل نمایید تا مبادا آسیبی ببینند.

برای اطمینان خاطر  هرچه بیشتر می‌توانید در صورت وجود جعبه‌های این ظروف از جعبه‌های خودشان جهت بسته بندی نمودنشان استفاده نمایید. ولی اگر این جعبه هارا دور ریخته‌اید و دیگر در دسترس نیستند می‌توانید با استفاده از نکات ساده‌ای که در ادامه بیان می‌نماییم از آن‌ها در طول جابجایی محافظت کنید.

-هر قطعه ظرف را به‌صورت مجزا و به‌تنهایی بسته‌بندی نمایید. در این مرحله می‌توانید از کاغذ، روزنامه و یا چه‌بهتر است که از پلاستیک‌های حبابدار استفاده نمایید. پلاستیک حبابدار را پهن نمایید و ظرف را به‌صورت مورب در درون آن قرار دهید و شروع به پیچیدن کنید تا به انتهای آن برسید سپس آن را چسب کنید تا این بسته بندی بسیار محکم شود.

بسته بندی بشقاب ها جهت جابجایی

-کارتن های اسباب کشی 5 لایه بهترین انتخاب برای بسته بندی ظروف چینی و کریستال می‌باشد و شما این اطمینان را خواهید داشت که در طول حمل، این وسایل آسیبی نخواهند دید.

-به‌هیچ‌عنوان ظروف را روی‌هم انباشته نکنید.با چیدن هر لایه از ظروف بین آن‌ها از پلاستیک‌های حبابدار استفاده نمایید.

-قبل از چیدن ظروف در درون کارتن‌های حمل بار حتماً کف کارتن را با کاغذهای خردشده پر نمایید و همچنین قبل از بستن درب جعبه نیز روی آن را کاغذ خردشده بریزید تا در حین حمل مشکلی ایجاد نشود.

-روی جعبه حتماً از نوشته و برچسب‌های شکستنی استفاده نمایید تا از آن‌ها به‌طور ویژه‌تری بتوانند در حین حمل محافظت کنند.

نکات مهم در بسته بندی بشقاب‌های چینی و کریستا

هر بشقاب و یا دیس چینی، شیشه‌ای و یا کریستال را به‌صورت مجزا بسته بندی نمایید و سپس نهایتاً هر سه بشقاب را در کنار هم قرار دهید و حتماً در بین آن‌ها از فوم‌های ضربه‌گیر و یا پلاستیک حبابدار استفاده نمایید.

حتماً ظروف سنگین‌تر را در ته کارتن بچینید و وسایل سبک‌تر را روی آن‌ها قرار دهید. ظروف کوچک‌تر مثل فنجان و نعلبکی , کاسه‌های کوچک و پیش‌دستی‌ها را روی ظروف بزرگ‌تر قرار دهید.

برای قرار دادن دیس‌ها در کارتن می‌توانید آن‌ها را به‌صورت عمودی در جعبه بچینید زیرا احتمال شکستن و آسیب دیدن آن‌ها کمتر است.

بسته بندی فنجان‌ها

در بسته بندی وسایل اتاق غذاخوری خب قطعاً فنجان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشند. برای بسته‌بندی نمودن فنجان‌ها می‌توانید از روزنامه باطله استفاده کنید . حتماً آن‌ها را خیلی محکم بسته‌بندی نمایید مخصوصاً قسمت دسته‌هایشان را چراکه این بخش بسیار ظریف‌تر و شکننده‌تر می‌باشد.

برای چیدن فنجان‌ها در درون جعبه سعی کنید آن‌ها را به یک سمت بچینید به‌طور مثال اگر دسته اولین فنجان سمت چپ می‌باشد فنجان‌های بعدی را نیز به همین شکل بچینید و در بین آن‌ها حتماً از فوم، پلاستیک حبابدار و یا روزنامه باطله استفاده نمایید تا آسیب نبینند.

برای بسته بندی لیوان ها نیز به همین شکل اقدام نمایید.

نحوه بسته بندی ظروف نقره

ظروف نقره از حساسیت بسیار خاصی برخوردار می‌باشند و باید علاوه بر حفظ آن‌ها از ضربه خوردن، از تیره شدن آن‌ها نیز جلوگیری به عمل آید.

به همین منظور ابتدا ظروف نقره را در یک پوشش پلاستیکی قرار دهید. این پوشش می‌تواند به میزان بسیار چشمگیری از تیره شدن این ظروف جلوگیری بعمل آورد.

پس از قرار دادن این ظروف در کیسه‌های پلاستیکی آن‌ها را در درون کاغذ و یا روزنامه بپیچید و اطراف آن را با چسب محکم نمایید.

حتماً دیگر وسایل موجود در اتاق غذاخوری را مانند :

  • تابلوهای گران‌قیمت و آیینه‌ها
  • مجسمه‌ها
  • میز و صندلی‌ها
  • لوسترها

را با دقت بسیار بالایی بسته‌بندی نمایید.

جمع‌بندی کلی نکات مهم در بسته بندی وسایل اتاق غذاخوری

برای انجام هرچه بهتر این کار به شما پیشنهاد می‌نماییم قبل از بسته بندی نمودن هر ظرف ابتدا آن را تمیز نمایید.

در بسته بندی وسایل چنین اتاقی شما به وسایل بسته بندی اعم از :

  • چسب
  • کاغذ
  • وکیوم
  • پلاستیک حبابدار
  • تسمه یا طناب
  • کارتن‌های اسباب کشی محکم

نیاز خواهید داشت. پس حتماً تمامی آن‌ها را تهیه نمایید.

برای انجام بهتر این کار و اطمینان خاطر بیشتر نیز می‌توانید از شرکت‌های متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا هم از بابت جابجایی وسایل در سلامت کامل اطمینان خاطر داشته باشید و هم در زمان خود صرفه‌جویی نمایید.

ما در اتوبار و باربری اطلس بار در خدمت شما عزیزان هستیم تا با بروزترین تکنیک‌های بسته بندی و حمل بار بهترین خدمات جابجایی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

با ما در تماس باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد