نحوه آمادگی برای جابجایی به کشور دیگر

نحوه آمادگی برای جابجایی به کشور دیگر

به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان جابجایی به کشور دیگر را بدون آمادگی انجام داد. شاید باید برای رسیدن به خانه جدیدتان مجبور به پیمودن صدها کیلومتر مسیر باشید. پس لازم است تا از نحوه آمادگی برای این نقل‌مکان اطلاعات کافی داشته باشید.

چک لیستی را برای شما آماده نموده‌ایم . این چک‌لیست به شما کمک می‌نماید تا بتوانید به‌راحتی این چالش را پشت سر گذارید.

در وهله اول باید خود و خانواده‌تان را برای این جابجایی آماده نمایید. سعی کنید خانه مقصد را به‌طور کامل قبل از اسباب کشی تکمیل کنید. بهترین و ایدئال‌ترین لوازم بسته بندی را تهیه کنید.

زمان‌بندی اصلی‌ترین گزینه جهت موفقیت در جابجایی به کشور دیگر است. سعی کنید جدول زمان‌بندی درستی داشته باشد.

نقل‌مکان به کشور دیگر اصلاً زمان خوبی برای آزمودن مهارت‌هایتان نیست. پس حتماً از شرکت‌های باربری و حمل بار متخصص کمک بگیرید. کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند خسارت‌های زیادی را برایتان به همراه داشته باشد.

اگر بتوانید مرحله آماده‌سازی را به‌خوبی پشت سر بگذارید. قطعاً اثاث کشی بدون دردسر و چالشی را خواهید داشت.

چک‌لیست نحوه آمادگی برای اسباب کشی در مسافت‌های طولانی

در این چک‌لیست نکات اساسی را قید نموده‌ایم. با رعایت این نکات قطعاً هیچ موضوعی را فراموش نخواهید کرد. می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی جابجایی‌تان را انجام دهید. هرچند جابجایی بین‌المللی و به کشور دیگر باشد. پس بهتر است تا با همراه باشید:

مدیریت زمان

شاید این سؤال پیش آید که چطور می‌توان یک جابجایی به کشور دیگر را مدیریت کرد؟ مدیریت زمان تا روز حرکت اصلی‌ترین موضوع می‌باشد.

ابتدا یک چک‌لیست شخصی آماده نمایید. در این چک‌لیست تمام موارد مهم را یادداشت کنید. در این صورت هیچ‌چیز از قلم نخواهد افتاد. سعی کنید این چک‌لیست را همیشه همراه داشته باشید. تا در صورت یادآوری نکات جدید بتوانید آن‌ها را یادداشت کنید.

برحسب چک‌لیست خود انجام کارها را اولویت‌بندی نمایید.

هزینه‌های جابجایی به کشور مقصد را تخمین بزنید

سعی کنید تمام هزینه‌های جابجایی‌تان را در نظر بگیرید. حتی کمترین و ارزان‌ترین آن‌ها می‌تواند مهم باشد. سعی کنید در این زمینه بسیار منطقی عمل نمایید. بهترین شرکت باربری منطقه خود را پیدا کنید.

برای این کار می‌توانید از تجربیات دیگران استفاده کنید.

از چندین شرکت استعلام قیمت بگیرید. قطعاً ارزان بودن و گران بودن قیمت آن‌ها می‌تواند دلایل منطقی داشته باشد. پس قیمت‌ها را به‌درستی مقایسه کنید. سعی کنید اطلاعات بسیار کاملی را از این شرکت‌ها دریافت نمایید.

حتماً از شرکت‌های حمل بار بخواهید تا به محل شما کارشناس اعزام کنند. چراکه در این صورت می‌تواند قیمت دقیق‌تری داشته باشید. به احتمالات به‌هیچ‌عنوان تکیه نکنید.

بهترین مسیر در باربری بین المللی

بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید

انتخاب مسیر از دیگر موارد بسیار مهم می‌باشد. نحوه حمل وسایل و مسیر را انتخاب کنید. در این زمینه بهتر است با مشاوران شرکت‌های حمل‌ونقل صحبت کنید. آن‌ها می‌توانند به‌راحتی شمارا راهنمایی نمایند.

وسایل خود را آماده کنید

این مرحله شاید یکی از سخت‌ترین اقدامات برای جابجایی به کشور دیگر باشد. سعی کنید تمامی وسایل را لیست کنید. تا در زمان رفتن چیزی جا نماند. در روز بارگیری این لیست قطعاً به شما کمک شایانی می‌نماید.

تصمیم‌گیری در ارتباط با مبلمان

خب شاید نبردن مبلمان ها بتواند تصمیم درستی باشد. مبلمان از وسایلی است که در ماشین باربری جای زیادی خواهد گرفت. حمل آن‌ها نیز بسیار سخت هست. پس اگر می‌توانید از بردن آن‌ها صرف‌نظر کنید. می‌توانید مبلمان های فعلی‌تان را به فروش برسانید. در خانه جدید نیز مبلمان های جدید خرید کنید. در جابجایی به کشوری دیگر وزن بار و اثاثیه شما از اهمیت خاصی برخوردار است. مبلمان ها نیز از وسایل سنگین هستند.

اگر مبلمان شما بسیار قدیمی و خاص است. چاره‌ای جز بردن آن‌ها نخواهید داشت.

از تمامی اضافه‌ها خلاص شوید

این مسئله را فراموش نکنید. که هزینه‌های جابجایی شما به حد بسیار چشمگیری به وزن وسایل شما مرتبط می‌باشد. این‌یک اصل در باربری بین‌المللی می‌باشد. هزینه‌های باربری‌تان را کاهش دهید. تنها از طریق حذف کردن وسایل اضافه.

وسایلی هستند که ممکن است شما یک سال اصلاً از آن‌ها استفاده نکرده باشید. خب قطعاً در خانه جدید هم بکار شما نخواهند آمد. پس‌ازآن ها دل بکنید. به‌تمامی اتاق‌های خودسر بزنید. و برای تمام وسایل تصمیمی قطعی بگیرید. آن‌ها را دسته‌بندی کنید. بردنی ، فروختنی ، دور ریختی و بخشیدنی می‌تواند 4 دسته‌بندی مناسب برای وسایل باشند. پس بخشنده باشید و کمی از وسایل اضافه را حذف کنید. می‌توانید این وسایل را به فروش رسانید. یا آن‌ها را به دوستان و آشنایان خود اهدا کنید. پس به‌هیچ‌عنوان سعی دربردن وسایل اضافه نداشته باشید.

لوازم بسته‌بندی باکیفیت خرید کنید

این اصلاً از مواردی نیست که بتوانید به‌منظور بهینه خرج کردن از کیفیت آن کم کنید. سعی کنید باکیفیت‌ترین لوازم بسته‌بندی وسایل و اثاثیه را خرید نمایید. از نمونه وسایل بسته‌بندی موردنیاز شما می‌توان به مواردی چون :

  • کارتن حمل بار
  • وکیوم
  • استرچ رپ
  • چسب
  • کارتن رگال دار جهت حمل لباس‌ها
  • پلاستیک حبابدار اشاره نمود.

بسته‌بندی وسایل امری حیاتی است. اگر در این زمینه تخصص و تجربه کافی ندارید. پس بهتر است از خدمات شرکت‌های حمل‌ونقل در این زمینه کمک بگیرید.

برای بسته‌بندی وسایل برنامه‌ریزی داشته باشید

قطعاً بسته‌بندی می‌تواند سبب گیج شدن شما شود. اینکه از کجا باید شروع کرد؟ چطور باید انجام داد؟ بهترین نحوه بسته‌بندی چگونه خواهد بود؟ این‌ها از نمونه سوالاتی است که در ذهن شما ایجاد خواهد شد.

ابتدا بهتر است یک جدول برنامه‌ریزی آماده کنید. این‌طور می‌توانید با دسته‌بندی وسایل بهترین نوع بسته‌بندی را برای آن‌ها در نظر بگیرید. از طرفی مراقب این مسئله باشید. که دسته‌بندی دربسته بندی بسیار مهم است. به‌طور مثال نباید وسایل اتاق‌خواب را با وسایل آشپزخانه بسته‌بندی نمایید.

پس دقت کنید.

این کار را برای روزهای آخر نگذارید. سعی کنید از وسایل که کمتر به آن‌ها نیاز دارید شروع کنید. و کم‌کم آن‌ها را بسته‌بندی کنید. بر روی بسته‌ها حتماً فهرستی از محتویات آن‌ها را نوشته و بچسبانید.

جعبه‌ها باید به بهترین نحو ممکن مهروموم شوند. تا در حین جابجایی مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود.

جعبه‌هایی از وسایل ضروری را آماده کنید. در این جعبه‌ها اصلی‌ترین وسایل که پس از ورود به خانه جدید به آن‌ها نیاز خواهید داشت را قرار دهید.

به‌هیچ‌عنوان وسایل ممنوعه در حمل بار بین‌المللی را بسته‌بندی نکنید.

حیوانات خانگی‌تان را برای یک جابجایی طولانی آماده کنید

حتماً قبل از حرکت حیوان خود را به اداره دامپزشکی ببرید. تا از سلامت او مطمئن شوید. این‌طور می‌توانید تأییدیه‌های لازم را برای انتقال او نیز دریافت نمایید. سعی کنید از طریق مشاوره با شرکت‌های حمل‌ونقل بهترین راه برای انتقال را پیدا کنید.

خدمات خانگی خود را قطع نمایید

قطعاً در خانه قدیمی خود اگر قرار است کسی از آن استفاده نکند. بهتر است تمامی موارد مانند اینترنت ، تلفن ، گاز ، برق و آب را قطع نمایید. با این کار هزینه‌های اضافه برای شما نخواهد آمد. از طرفی خطری خانه شمارا در غیابتان تهدید نخواهد کرد.

همچنین سعی کنید تمامی آدرس‌های خود را تغییر دهید. اشتراک‌هایی که دارید را می‌توانید قطع نمایید.

مدارک هویتی، تحصیلی و پزشکی را همراه داشته باشید

حتماً قبل از رفتن به پزشک متخصص مراجعه نمایید. اگر بیماری خاص دارید بهتر است تا مدارک پزشکی را به همراه داشته باشید. همچنین مدارک تحصیلی‌تان نیز در کشور جدید می‌تواند برایتان کارآمد باشد. پس آن‌ها را نیز از مدرسه و یا دانشگاه تحویل بگیرید.

کلیه مدارک هویتی خود و خانواده‌تان را به همراه داشته باشید. سعی کنید هیچ‌چیز را فراموش نکنید.

نحوه جابجایی اشیا قیمتی

تمامی اشیا قیمتی‌تان را نزد خود نگاه‌دارید. به‌هیچ‌عنوان حمل این اشیا را به شرکت‌های باربری محول نکنید. چراکه ممکن است مشکلی برای آن‌ها ایجاد شود. چمدان‌ها و ساک‌هایی که در قسمت باربری هواپیما یا هر وسیله نقلیه دیگری قرار می‌گیرند.نمی‌تواند انتخابی مناسب برای نگهداری این وسایل باشد.

پس سعی کنید از کیف‌دستی خود برای نگهداری اشیا قیمتی، طلا و جواهرات خود استفاده نمایید.

دریافت خدمات بیمه‌نامه و بارنامه از شرکت حمل‌ونقل

در جابجایی به کشور دیگر و حمل‌ونقل بین‌المللی بیمه‌نامه از اصلی‌ترین مسائل هست. درست است که هزینه‌های شمارا افزایش می‌دهد. ولی به‌هیچ‌عنوان از آن چشم‌پوشی نکنید.

سعی کنید تمامی وسایل خود را در لیست بیمه‌نامه قید کنید. تا در صورت بروز مشکل و یا آسیب بتوانید از بیمه استفاده کنید.

خدمات جابجایی بین المللی

نکات تکمیلی در جابجایی به کشورهای دیگر

حتماً قبل از جابجایی به‌خوبی استراحت کنید. چون مسیری طولانی را پیش رو خواهید داشت.

سعی کنید ازنظر تغذیه به خود و خانواده‌تان رسیدگی نمایید.

در روز جابجایی حتماً لباس‌های راحتی بپوشید. این کار از خستگی بیش‌ازحد جلوگیری می‌نماید.

اگر دوستانی دارید که قبلاً تجربه چنین جابجایی را داشته‌اند. حتماً با آن‌ها مشورت کنید.

خداحافظی با همسایه‌ها و دوستان را به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد