مستاجر بودن در بالای شهر یا مالک بودن در پایین شهر

مستاجر بودن در بالای شهر یا مالک بودن در پایین شهر

در بازار فعلی قدرت خرید خانه برای افراد به میزان بسیار چشمگیری کاهش یافته است. این سوال برای برخی افراد پیش می آید که مستاجر بودن بهتر است یا مالک بودن؟
باید تمامی موارد مرتبط به زمان فعلی را سنجید و بیان نمود که کدامیک از این انتخاب ها می تواند علاوه بر مقرون به صرفه تر بودن،آسایش بیشتری را نیز برای شما به ارمغان آورد.
با توجه به تحقیقات انجام شده این روزها افراد جوان بیشتر تمایل به اجراه نشینی دارند. در زیر برخی از این دلایل را به اختصار مورد بحث قرار میدهیم.

اجاره نشینی و خوش نشینی

بله قطعا شما نیز این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید. اجاره نشینی این امکان را ایجاد می نماید تا بتوانید به راحتی جابجا شوید. ممکن است به دلیل تغییر شغل ، بزرگتر شدن خانواده ، دوست نداشتن محله ای که در آن ساکن هستید و سایر دلایل منطقی دیگر تصمیم به اسباب کشی و جابجایی بگیرید. در این صورت اگر شما مستاجر باشد به راحتی می توانید برای سال بعدی جابجا شود و یا به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن درخواست فسخ قرارداد را نمایید و به جایی بهتر جابجا شوید.
قطعا شما تا زمانی که در خانه و محله ای ساکن نشده اید نمی توانید از تمامی نکات مثبت و منفی آنجا مطلع شوید. پس خرید خانه جدید می تواند ریسک بزرگی برای شما محسوب شود.

مستاجر بودن در بالای شهری و یا مالک بودن در پایین شهر؟

درحال حاضر به وضوح می توان اثبات کرد که بهای اجاره نشینی در بالای شهر به حدی است که می توانید با همان مبلغ خانه ای در پایین شهر خرید نمایید. شما کدام گزینه را انتخاب می نمایید؟

مزایا و معایب مستاجری در بالای شهر

زندگی در بالای شهری قطعا برای شما این امکان را ایجاد می نماید تا بتوانید از امکانات بهتر شهری مانند: مراکز تفریحی، فروشگاه ها ، رستوران ها و .... خیلی بهتری استفاده نمایید. در بالای شهر آلودگی هوا کمتر است و حجم ترافیک به دلیل جمعیت پایین تر این محدوده بسیار سبک تر می باشد.
خانه های ساخته شده در بالای شهر بسیار شیک تر، مهندسی ساز تر و همگام با اصول شهرسازی جدید هستند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که مستاجر بودن در بالای شهر برای شما هزینه های اضافه نیز به همراه خواهد داشت. قطعا تجمل گرایی افراد در این محدوده ها شما را نیز به هوس خواهد انداخت.
از طرفی سالانه شما مجبور به پرداخت هزینه هایی به شرکت باربری برای انجام جابجایی تان خواهید بود.همچنین ممکن است وسایل شما در این جابجایی ها آسیب ببینند.

مزایا و معایب مالک بودن در پایین شهر

با خرید ملک در پایین شهر دیگر نیازی به پرداخت اجاره و از دست دادن پول نیست. شما می توانید همان هزینه های گزاف کرایه مسکن را برای زندگی خود و رفاه بیشترتان هزینه کنید.
دیگر خانه به دوش نخواهید بود و نیاز نیست مرتب به فکر اثاث کشی باشید. در مناطق پایین شهر شما صمیمیت بیشتری را در بین افراد احساس می نمایید و اگر روابط عمومی بالایی داشته باشید می توانید از این شرایط لذت ببرید.

همه چیز مطابق میل شما با مالکیت خانه

در صورتی که شما مالک خانه ای باشید یه راحتی می توانید تغییرات اساسی در آن ایجاد نمایید. مثلا رنگ دیوارها را تغییر دهید، باغچه خانه را تغییر دهید و یا حتی یک بنایی اساسی در آن انجام دهید. این درحالی است که شما در خانه اجاره ای به هیچ عنوان اجازه انجام چنین اقداماتی را نخواهید داشت.

مالک بودن مسئولیت شما را افزایش میدهد

در صورت خرید یک ملک تمامی مسئولیت‌ها اعم از تعمیرات سقف ، لوله‌کشی ، سیم‌کشی ، پرداخت مالیات و سایر هزینه‌های جانبی دیگر به عهده شما خواهد بود. پس اگر پول زیادی ندارید و از عهده این هزینه‌ها برنمی‌آیید بهتر است به مستاجر بودن خود ادامه دهید.

کلام آخر

برای انتخاب متساجر بودن باید از این مورداطمینان داشت که پرداختی ماهیانه شما همیشگی خواهد بود چراکه باید ماهیان اجاره‌بها پرداخت نمایید. از طرفی با مستاجر بودن شما دیگر دغدغه‌ای برای به فروش نرسیدن ملک ، ایجاد مشکلات در ساختمان و هیچ‌یک از این موارد را نخواهید داشت.
تنوع در اجاره‌نشینی بسیار بالا می‌باشد. شما می‌توانید هرسال در محله‌ای جدید ساکن شوید و در خانه‌ای جدید زندگی کنید.
با توجه به‌تمامی نکات بین شده دیگر این تصمیم‌گیری به عهده شما خواهد بود تا با بررسی تمامی شرایط خود بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.
ما در اتوبار اطلس بار در خدمت شما عزیزان هستیم تا در روزهای جابجایی‌تان تمامی خدمات موردنیاز شما عزیزان را با بهترین قیمت و بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما ارائه نماییم.

باربری اطلس بار

 


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد