عکس گرفتن از وسایل در جابجایی ( چه وسایلی و چرا؟)

عکس گرفتن از وسایل در جابجایی ( چه وسایلی و چرا؟)

عکس گرفتن از وسایل در جابجایی قبل ، در طی و پس از آن به دلایل خوبی برای شما مفید خواهد بود. در زیر، نگاهی دقیق تر به هر دلیل داریم و توضیح خواهیم داد که چرا باید دوربین دیجیتال خود را بسته نگذارید. حقیقت این است که گرفتن عکس در هنگام جابجایی اثاثیه خانه می تواند به شما کمک کند که پول و زمان را صرفه جویی کنید، از وسایل خود محافظت کنید و مهمتر از همه، استرس اسباب کشی را در طول جابجایی کاهش دهید.
بنابراین باید گفت: عکس های تصادفی از وسایل تصادفی مناسب نخواهند بود.
شما باید بدانید
1) چه چیزهایی برای گرفتن عکس در هنگام باربری اسباب خانه مهم اند.
 2) چرا شما این عکس ها را در وهله اول می گیرید.
البته، شما ممکن است انتخاب کنید که دوربین دیجیتال خود را کنار گذاشته و از گوشی هوشمند برای گرفتن این تصاویر استفاده کنید. این کاملا خوب است. فقط مطمئن شوید که تلفن هوشمند شما عکس هایی با وضوح بالا می گیرد که می تواند به صورت موثر به عنوان مدرک، در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.
اما عکس گرفتن از وسایل در جابجایی از چه وسایلی و چرا باید انجام شود؟

1-عکس گرفتن از وسایل در جابجایی از لوازم با ارزش

با وجود این واقعیت که شما وظایف خود را انجام داده اید.
و شرکت باربری با سرعت بالا در نزدیکی خود انتخاب کرده اید.
اما حوادث در روز اثاث کشی همیشه اتفاق می افتد.
بنابراین، صرف نظر از اینکه کارگران باربری استخدام شده چه مهارت و تجربه ای دارند، امکان دارد که وسایل ارزشمند خود، توسط این کارگران اسباب کشی ماهر نیز آسیب ببیند. چه کاری باید بکنید: تعداد زیادی عکس از نمای نزدیک و دور، از همه چیزهایی که ارزشمند می دانید قبل از اینکه شرکت های اتوبار و حمل بار وارد عمل شوند تهیه نمایید.  انواع اثاثیه و مبلمان (به خصوص اثاثیه عتیقه)، وسایل الکتریکی، وسایل الکترونیکی و موارد دیگر که هزینه زیادی برای خرید و بسته بندی آنها پرداخت کرده اید  برای جایگزینی یا تعمیردر صورت بروز خسارت باید عکس برداری شوند.
چرا؟ اگر بعد از اینکه اسباب کشی کامل شد، هر یک ازلوازم خود را آسیب دیده پیدا کنید، آن عکس ها ثابت خواهند کرد که این آسیب هنگام حمل اثاثیه منزل ، اتفاق افتاده است. با عکس گرفتن از وسایل در جابجایی شما می توانید آن را اثبات کنید، پس از آن شما می توانید از شرکت خدمات اسباب کشی که استخدام کردید ادعای خسارت داشته باشید.
پس عکس  گرفتن از وسایل ارزشمند در اثاث کشی را فراموش نکنید.

2-عکس گرفتن از وسایل در جابجایی از هر آسیب موجود

شما ممکن است این نکته را کمی غیر عادی تصور کنید
اما با این وجود توصیه خوبی است.
توصیه این است که از هر گونه آسیب قبلی موجود در مورد لوازم خود در هنگام حمل لوازم خانه عکس بگیرید. عکس گرفتن از اثاثیه در جابجایی کمک زیادی به شما می کند. چه باید بکنید: برای مثال دوربین خود را برداشته و از هر چیزی عکس بگیرید. از تمامی اثاثیه , مبلمان تا لوازم بزرگ ، حتی شکاف قاب آینه حمام را نیز به پروسه عکس گرفتن از وسایل در جابجایی اضافه کنید.
چرا؟ پس از گذراندن این مرحله، ممکن است برای پیدا کردن خسارات وارده یا بدتر شدن آسیب ها روی وسایل اقدام کنید،وسایلی را که قبلا به نوعی آسیب دیده بودند، پیدا کنید و از این آسیب عکس بگیرید. با این کاردرصورت افزایش آسیب ها در وسایل هنگام حمل و نقل اسباب و اثاثیه توسط باربران، شرکت حمل بار نمی تواند ادعا کند که وسایل شما از قبل آسیب دیده بودند زیرا عکس گرفتن از وسایل در جابجایی این موضوع را ثابت خواهد کرد که بیشتر شدن آسیب ها به دست کارگران باربری صورت گرفته است.

3-در هنگام اثاث کشی از خانه اجاره ای خود عکس بگیرید

اگر مستاجر هستید و آماده جابجایی می باشید، یک چیز که هرگز نباید فراموش کنید، این است که چندین عکس از آپارتمان اجاره ای تهیه کنید قبل از اینکه آن را ترک کنید.
عکس گرفتن در اسباب کشی از خانه فعلی و بعدی بسیار مهم است.
چه باید بکنید: ابتدا محلی که آن را ترک می کنید تمیزکنید
و سپس برای تعمیر هر گونه آسیب که ممکن است در طول اقامت خود ایجاد کرده باشید اقدام نمایید. هر سوراخ یا جای میخ در دیوارها را پر کنید، ، پنجره ها و پرده ها و غیره. را بررسی کنید و مشکلات آن را برطرف نمایید. سرانجام وقتی مطمئن شدید که آپارتمان در وضعیت خوبی قرار دارد از قسمت های مختلف آن عکس بگیرید.
چرا؟ صاحبخانه شما ممکن است سعی کند که از پیش پرداخت شما با جریمه کردن شما برای هر گونه آسیب یا هزینه های تمیز کردن، مبلغی را کسر نماید. از این رو شما می توانید این عکس ها را به عنوان مدرکی برای اثبات اینکه هیچ آسیبی وارد نکرده اید و یا همه جا به خوبی تمیز شده است ارائه کنید
و صاحب خانه باید پول پیش شما را به طور کامل باز پس بدهد.

اسباب کشی و جابجایی منزل

4-عکس گرفتن از وسایل در جابجایی در خانه جدید

مهم است که شواهدی از ظاهر آپارتمان در هنگام جابجایی اثاثیه منزل داشته باشیم، اما مستندسازی شرایط جغرافیایی که در آن قرار دارید، ممکن است حائز اهمیت باشد زیرا ممکن است به شما در جلوگیری از مشکلات بالقوه با صاحبخانه کمک کند.
چه کاری باید انجام دهید: هنگام رفتن به آپارتمان یا خانه جدید، فراموش نکنید که دوربین خود را بیرون بیاورید و قبل از اینکه اثاثیه خود را به خانه منتقل کنید یا شروع به باز کردن بسته بندی اثاثیه نمایید، عکس های زیادی از کل خانه بگیرید. عکس ها باید دقیقا آسیب های موجود را نشانه بگیرد تا از آن به عنوان شواهدی مبنی بر آنکه شما آن را  ایجاد نکرده اید، استفاده کنید. چرا؟ مجددا این اقدام احتیاطی اثبات می کند که شما مسئول هیچ گونه خسارت وارده در هنگام ورود به آنجا نیستید.
به این ترتیب، باید بتوانید پیش پرداخت خود را دریافت کنید
و از اتهامات ناعادلانه صاحبخانه خود را مبرا کنید.
در زمانی که بخواهید از این خانه نیز اسباب کشی کنید.

5-عکس گرفتن از وسایل الکترونیکی در جابجایی

عکس گرفتن از وسایل در جابجایی از کدام وسایل صورت می گیرد؟
یکی دیگر از نکات در عکس گرفتن از وسایل در جابجایی که می تواند شما را از هر گونه مشکلی احتمالی نجات دهد، این است که عکس هایی از نحوه ی اتصال سیم ها و کابلها و نصب دستگاه های الکترونیکی تهیه کنید. چه کاری باید انجام دهید: تصاویری از پشت تلویزیون، رایانه رومیزی، استریو، کنسول بازی، گیرنده ماهواره یا هر وسیله الکترونیکی دیگر که تعدادی کابل و سیم ورودی و خروجی دارد تهیه کنید.
چندین عکس از زوایای مختلف بگیرید.
و سپس کابل ها را جدا کنید تا دستگاه مورد نظر را بسته بندی نمایید.
چرا؟ هنگامی که شما یک مرجع بصری خوب دارید، زمانی که به خانه جدید میروید، به راحتی مجددا به طور صحیح می توانید آن وسیله را نصب و وصل کنید. بدون هیچ گونه عکس برای هدایت کردن، شما ممکن است زمان زیادی را برای تنظیم وسایل الکترونیک خود صرف کنید یا نیاز به کمک نصاب داشته باشید.
 شما ممکن است آنها را به روش اشتباه وصل کنید
و به این ترتیب باعث آسیب رساندن به آنها شوید.

6-عکس گرفتن از کنتور ها در جابجایی

عکس گرفتن از وسایل در جابجایی از اقدامات مهم است اما دیگر از چه وسایلی می توان عکس گرفت؟ شما می توانید از کنتور:

  • برق
  • گاز
  • و آب

قبل از اینکه مکان قدیمی خود را ترک کنید و همچنین درست بعد از ورود به خانه جدیدتان عکس بگیرید. چه کاری باید انجام شود: ساده است: فقط عکس های روشن و قابل خواندن از این کنتورها برای جلوگیری از اتهامات ناعادلانه بعد از آن تهیه نمایید.
چرا؟ این کار از تداخل حساب های مستاجران پیشگیری می کند.
و شما می توانید از آن به عنوان سندی برای دریافت کامل پیش پرداخت خود استفاده کنید.
توجه نمایید که در تمامی مراحل عکس های شما باید دارای تاریخ باشد زیرا برای اثبات هر چیزی به آن نیاز دارید. اگر دوربین شما تاریخ نمی اندازد می توانید روزنامه همان روز را در عکس بگنجانید.

7-عکس گرفتن از وسایل در جابجایی برای سرگرمی

ممکن است بخواهید خاطرات خود را از مکانی که ترک می کنید ثبت نمایید.
شما می توانید بعضی از عکس ها را در شبکه های اجتماعی مورد نظرتان منتشر کنید.
و یا پس از گذشت زمان، تصاویر را در یک آلبوم قرار دهید.
چه کسی می دانست که عکس گرفتن از وسایل در جابجایی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد!
مهم:
در عکس گرفتن از وسایل در جابجایی همیشه عکس های خود را با تاریخ ثبت کنید
تا بتوانید ادعاهای دروغین را با تایید تاریخ عکسهایی که گرفته شده است، رد کنید.
عملکرد دوربین (دوربین گوشی) خود را روشن کنید یا اگر این امکان پذیر نیست، آن عکس ها را به خودتان ایمیل کنید.همچنین قبل از اینکه شروع به عکس گرفتن از وسایل در جابجایی کنید مطمئن شوید که زمان و تاریخ در تنظیمات دوربین دیجیتال یا گوشی هوشمند شما درست است. سرانجام، عکس ها را بر روی کارت حافظه نگه دارید، درست بین عکس های دیگر که در آن زمان گرفته اید، برای مقابله با پیشنهادات "هوشمندانه" که ممکن است قبل از گرفتن عکس های مورد نظر، تنظیم زمان / تاریخ دوربین خود را تغییر داده اید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد