روش‌های سریع و آسان برای تمیز کردن مایکروفر

روش‌های سریع و آسان برای تمیز کردن مایکروفر

تمیز کردن مایکروفر یکی از مهم ترین کارهایی است که در نگهداری از این وسیله‌ آشپرخانه باید انجام دهید. این دستگاه مانند هر لوازم خانگی دیگر نیاز به تمیز کردن دارد و اگر روش درستی برای این کار انتخاب نشود ممکن است تلاش شما نتیجه ی عکس داشته و کارایی دستگاه پایین بیاید. استفاده از مایکروفر کار ما را در گرم کردن غذا بسیار راحت کرده و تنها با فشار دادن چند دکمه و در مدت زمان کوتاه می‌توان به غذای گرم دسترسی داشت. با این وجود بسیاری از افراد اعتقاد دارند که تمیز کردن این دستگاه کار راه انداز یکی از چالش‌های آنها است. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله چند روش عالی برای تمیز کردن مایکروفر را آموزش دهیم که از این پس بتوانید به راحتی و بدون دغدغه آلودگی‌های دستگاه را زدوده و از بالاترین حد کارایی آن بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که قبل از باربری و اسباب کشی منزل هم باید تمام وسایل را تمیز نمایید.

چرا باید مایکروفر را تمیز کنیم ؟

بعضی از افراد تمیز کردن این وسیله را کاری بیهوده می‌دانند و برای نظافت آن وقت نمی‌گذارند اما باید بدانید عدم انجام این کار در طولانی مدت اثر مخرب بر روی مایکروفر می‌گذارد و به آن آسیب وارد می‌‌کند. با چربی زدایی مایکروفر :

عمر مفید دستگاه بیشتر می‌شود:

بعد از مدتی چربی و لکه در قسمت‌های حساس مایکروویو جمع می‌شود و در روند کار آن اختلال ایجاد می‌کند. با تمیز کردن می‌توان از بروز این مشکل جبوگیری کرد و طول عمر دستگاه را افزایش داد.

دستگاه بو نمی‌گیرد:

با قرار دادن مواد غذایی مختلف در داخل مایکروفر بعد از گذشت زمان کوتاهی بوی نامطبوعی از دستگاه به مشام می‌رسد پس اگر در تمیز کردن آن کوتاهی نکنید از تولید این بو جلوگیری می‌شود.

عدم صرف هزینه برای تعمیر مایکروفر

اگر در نگهداری و تمیز کردن این وسیله دقت داشته باشید بسیاری از خرابی‌های احتمالی برای آن پیش نمی‌آید و هزینه‌های نگهداری آن بسیار کم می‌شود.

پس اگر بوی ناخوشایندی از مایکروفر حس می‌کنید و یا در زمان استفاده از آن بوی سوختگی به مشام می‌رسد یعنی شما در تمیز کردن مایکروفر خود کوتاهی کرده‌اید و باید برای نظافت آن اقدام کنید.

تمیز کردن مایکروفر با سرکه

یکی از مواد مناسب برای ضدعفونی و تمیز کردن سرکه است. برای استفاده از این ماده و روش برای چربی زدایی مراحل زیر را انجام دهید:

2 تا 3 قاشق سرکه سفید را داخل یک کاسه آب حل کنید و آن را به مدت 5 دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید.

بعد از اینکه آب جوش آمد و بخار آن کل فضای داخلی دستگاه را فرا گرفت کاسه را خارج کنید.

با استفاده از اسفنج تمیز شروع به تمیز کردن تمامی قسمت‌ نمایید. به همین آسانی مایکروفر تمیز و عاری از چربی خواهد شد.

لیموی تازه برای تمیز کردن و چربی زدایی مایکروفر

لیمو و مرکبات دارای اسید سیتریک هستند که اثر تمیز کنندگی دارد.برای استفاده از لیمو برای این منظور دو روش وجود دارد:

روش اول:

مقداری آب را به نقطه جوش رسانده و مقداری لیمو تازه برش خورده را درون آن بریزید

حجم آب خیلی کم یا خیلی زیادی نباشد.

مقدار لیموها متناسب با حجم آب باشد.

در آخر می توانید از این ترکیب برای تمیز کردن بدنه و قسمت درونی دستگاه استفاده کنید.

روش دوم:

لیموی تازه را از وسط برش دهید و آن را داخل بشقاب یا کاسه‌ی نشکن قرار دهید. به ظرف لیمو چند قاشق آب هم اضافه کنید. آن را به مدت 1 الی 2 دقیقه داخل مایکروویو گذاشته تا زمانی که بخار داخل آن را پر کند. بعد از این مدت داخل دستگاه را با حوله تمیز پاک کنید و بشقاب گردان را نیز بشویید. تا زمان خشک شدن مایکروفر در آن را باز بگذارید.

ترفند تمیز کردن مایکروفر با جوش شیرین

برای چربی زدایی با جوش شیرین تنها به یک پیمانه جوش شیرین و آب احتیاج دارید. مزیت این روش علاوه بر ازبین بردن چربی و لکه رفع بوی بد داخل دستگاه نیز می باشد.مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • جوش شیرین را داخل یک کاسه آب حل کنید. و کاسه را داخل دستگاه قرار دهید.
  • بعد از گرم شدن محلول و بخار کردن مایکروفر را خاموش کنید.
  • صبر کنید تا رطوبت چربی و لکه‌ها را نرم کند.
  • کاسه را درآورده و با اسفنج داخل مایکروفر را تمیز کنید.
  • مایع مخصوص تمیز کردن شیشه

اگر این روش را برای تمیز کردن انتخاب کرده‌اید دقت کنید دستگاه به برق وصل نباشد. داخل یک کاسه مایع مخصوصی که برای تمیز کردن شیشه است را با آب گرم ترکیب کنید. مایع باید دو برابر آب باشد. بعد با کمک اسفنج داخل دستگاه را تمیز کنید.از آنجایی که این محلول ها دارای مواد شیمیایی هستند بعد از پایان کار یک دستمال تمیز و نسبتا خیس را داخل مایکروفر بکشید تا باقی مانده محلول پاک شود و روی مواد غذایی تاثیر نگذارد.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد