روشهایی برای کنترل بازار مسکن

روشهایی برای کنترل بازار مسکن

به گزارش از اقتصاد نیوز: شهرام کوسه غراوی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان نمود. که دلیل فشار مسکن به خانواره های ضعیف و جوانان به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا بوده است.
روشهایی توسط ایشان جهت حل این مشکل ارائه شده است که می توان به ساخت خانه های اجاره ای به شرط تملیک برای خانواره های ضعیف اشاره نمود.
همچنین اعلام نمودند. اهمیت بالای مدیریت روانی بازار مسکن در تابستان را نیز باید در نظر داشت. چراکه افزایش قیمت ها در این فصل بسیار بیشتر می باشد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به راهکارهای مدیریت بازار مسکن، بیان کرد: آنچه که خیلی مهم است افزایش عرضه مسکن به خصوص برای دهک‌های پایین جامعه و به ویژه قشر جوان است. دولت می‌تواند یک راهکاری را پیش بگیرد که خانه‌های اجاره‌ای را برای قشرهای ضعیف و جوان جامعه ساخته و به شرط تملیک در آینده در اختیار آنها قرار دهد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به رویکردهای متفاوت دولت‌ها برای مدیریت بازار مسکن، اظهار کرد: دولت سازندگی رویکرد ارائه زمین را در پیش گرفته بود و این دولت نیز قرار بود طرح مسکن اجتماعی را راه بیندازد که به نتیجه نرسید. از سوی دیگر گرانی‌ها نه تنها در بازار مسکن بلکه در بازار ارز، سکه، طلا و اتومبیل نیز دیده می‌شود و این امر باعث فشار بیشتر به سبد خانوارها شده است.
کوسه غراوی در پایان گفت: ما می‌توانیم با حمایت از بخش خصوصی این معضل را تا حدودی مدیریت کنیم. مجلس شورای اسلامی و کمیسیون عمران این آمادگی را دارند در کنار وزارت راه و شهرسازی تمام تلاش خود را به کار گیرند تا شاهد سامان بازار مسکن و کاهش فشار در سبد خانوارهای ضعیف و جوان جامعه باشیم.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد