رایج ترین فراموشکاری ها در روز جابجایی اثاثیه به خانه جدید

رایج ترین فراموشکاری ها در روز جابجایی اثاثیه به خانه جدید

با توجه به استرس بالایی که در روز جابجایی وجود دارد، ممکن است برخی وسایل را فراموش کنید که بسته بندی کنید. درست است شما یک انسان می باشد و قطعا ربات نیستید در نتیجه امکان فراموشی برای شما وجود خواهد داشت. در این مطلب در ارتباط با مواردی که می توان آنها را رایج ترین فراموشکاری ها دانست و در بین اغلب افراد مرسوم است صحبت خواهیم کرد.پس با ما همراه باشید. با استفاده از این مطلب تمامی این موارد نیز برای شما یادآوری خواهند شد.

اسناد مهم

حتما تمامی اسناد و مدارک مهم خود را بسته بندی نمایید. شاید این یکی از اولین اقدامات لازم در حین شروع بسته بندی اثاثیه باشد. تا خانه زیاد بهم نریخته می توانید تمامی این اسناد را یکا جمع نمایید. در درون پاکتی قرار دهید. سپس آن را در محلی بگذارید که فراموش نکنید. مدارک و اسناد مهم شما و خانواده تان مانند: شناسنامه، کارت ملی ، گذرنامه ،گواهینامه های تحصیلی ، گواهینامه رانندگی اسناد شغلی: مانند قراردادها ،گزارش های شغلی اسناد و مدارک مرتبط با خانه : سند خانه،اجاره نامه ها ،بیمه نامه ،اسناد مرتبط با وام های مسکن اسناد مالی : صورتحساب ها، رسید های مالیاتی اسناد خودور:سند خودرو ،برگ سبز ، بیمه نامه ها و سایر موارد دیگر قطعا محول نمودن جابجایی این اسناد در روز اسباب کشی به شرکت های حمل و نقل نمی تواند کار درستی باشد. سعی کنید این مدارک را به بهترین نحو ممکن بسته بندی نمایید و سپس با خودرو شخصی تان آن را به خانه جدید منتقل نمایید. مطلب: حمل اثاثیه منزل و اتوبار و سازماندهی اسناد مهم در این زمینه قادر است تا به شما کمک های شایانی نماید،حتما به آن مراجعه نمایید.

داروها فراموش نشوند

برخی داروها ضروری می باشند. ممکن است دارویی داشته باشید که حتما باید در ساعتی مشخص از آن استفاده نمایید. پس در نتیجه این دارو باید در دسترس باشد. اکثرا شاهد هستیم که داروها در جابجایی ها اصلا بسته بندی نمی شوند. چراکه اغلب دارای جعبه ای خاص می باشند و افراد ترجیه می دهند تا همان جعبه را به خانه حدید خود منتقل نمایند. بهترین روش این است که داروها را از این جعبه ها خارج نمایید. داروهای اضافه ای که دیگر دوره درمان شما به واسطه آن ها تمامی شده است و آن ها یی که تاریخ مصرف شان گذشته است را دور بریزید. همه داروها را منظم نمایید. یک سری از داروهایی که باید در ساعت های مشخصی استفاده کنید را در دسترس قرار دهید. سپس بقیه را بسته بندی نمایید. در این صورت با نظم بسیار بیشتری جابجایی آن ها را انجام خواهید داد. یک جعبه کمک های اولیه کوچک نیز آماده نمایید. این جعبه باید در دسترس باشد. در درون آن داروهایی که لازم است، باندهای پزشکی، مواد ضد عفونی کننده و چسب زخم قرار دهید. تا در صورت بروز آسیب برای اشخاص در حین حمل اثاثیه بتوانید اقدامات اولیه را انجام دهید.

بسته بندی داروها برای جابجایی

تحویل وسایل از ارائه دهنده گان خدمات اطراف خانه قدیمی

شاید از خدمات خشکشویی، تعمیرات و سایر موارد دیگر استفاده کرده باشید. سعی کنید تمامی وسایل خود را تحویل بگیرید و بسته بندی نمایید. اگر لباس خود را به خشکشویی تحویل داده اید، باید آن را تحویل بگیرید. یا اگر وسیله ای را برای تعمیر فرستاده اید سعی کنید جوری برنامه ریزی کنید که تا روز اسباب کشی آماده شده باشد. ممکن است بعد از جابجا شدن برگشت به محله قدیمی برای شما کار دشواری باشد و سبب شود تا فراموش کنید.

ظروف یکبار مصرف بخرید

شما در روز جابجایی قطعا به ظروفی نیاز خواهید داشت. استفاده از ظرف های یکبار مصرف قطعا انتخاب مناسبی می باشند. حتما فراموش نکنید که به تعداد لازم لیوان ، بشقاب، قاشق و چنگال یکبار مصرف خرید نمایید. در این صورت لازم نیست که برخی از ظرفهایتان بسته بندی نشده باقی بمانند.برای تمیز کردن دست و ضورت خود و اعضای خانواده نیز حتما دستمال مرطوب خرید نمایید. تا نیازی به بسته بندی نکردن حوله ها نداشته باشید.

شارژر لپ تاپ و گوشی های همراه

با توجه به تجربه ای که داریم شارژرها از وسایلی هستند که اغلب فراموش می شوند. از طرفی وسایلی کاملا ضروری نیز می باشند. پیشنهاد ما به شما این است که جعبه ای خاص این شارژر ها قرار دهید. با هر بار استفاده از سیم شارژ خود، مجدد آن را درون جعبه قرار دهید. با این کار از گم شدن شارژر ها می توانید جلوگیری بعمل آورده و از طرفی همیشه در دسترس شما باشند. می توانید به مطلب آموزشی نحوه بسته بندی کامیپوتر و لپ تاپ نیز مراجعه نمایید. و از این مطلب برای انجام صحیح بسته بندی وسایل الکترونیکی خود استفاده کنید.

وسایل حمام و سرویس بهداشتی را فراموش نکنید

حمام و سرویس بهداشتی از مکان هایی هستند که تا لحاظات آخر از آن ها استفاده می نماییم. پس نمی توان بسته بندی وسایل حمام و سرویس های بهداشتی را در روزهای اولیه انجام داد. اغلب افراد نیز وسایل موجود مانند مایع دستشویی ، حمام، صابون، پردا حمام و غیره را فراموش می نمایند. سعی کنید در آخرین مرحله همه این وسایل را جمع کنید. برای اطمینان خاصر بیشتر هم بهتر است تا مجدد در هنگام تحویل خانه، آنها را بررسی نمایید. اینها تنها بخشی از وسایلی بود که ممکن است در جابجایی آن ها را فراموش نمایید. دقت کنید تا وسیله ای را فراموش نکنید چراکه ممکن است سبب ناراحتی شما شود. برای جلوگیری از فراموشی وسایل حتما از چک لیست اسباب کشی استفاده نمایید. در روز آخر و در حین انتقال وسایل به درون کامیون ها این لیست را تیک بزنید تا مطمئن شوید همه چیز برا منتقل نموده اید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد