خرید بیمه از شرکت باربری و چیزهایی که باید بدانید

خرید بیمه از شرکت باربری و چیزهایی که باید بدانید

خرید بیمه از شرکت باربری یکی از موارد مهمی است که شاید بسیاری از ما آن را نادیده می گیریم. ما به عنوان یک شرکت باربری می دانیم درک بیمه برای جابجایی خانه می تواند بسیار دشوار باشد. اگر از شرکت باربری حرفه ای استفاده می کنید، بیشتر در مورد خرید بیمه از شرکت باربری با شما صحبت خواهد کرد، اما درک سطح حفاظت و پوشش می تواند دشوار باشد زیرا بسیاری از شرکت های باربری و اتوبار بیمه را به روش های مختلفی ارائه می کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد توضیح دهیم که بیمه چگونه کار می کند و به برخی سوالات متداول پاسخ دهیم تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

معرفی بیمه باربری

یکی از چالش های بزرگ در هر جابجایی همیشه به سلامت رسیدن اثاثیه و کالا در طی حمل و نقل است، شرکت های باربری راهکارهای مختلفی برای این کار در نظر گرفته اند تا بتوانند میزان خسارت وارده به کالاها و اثاثیه را در حمل و نقل اسباب و اثاثیه منزل و باربری کالا به حداقل برسانند. اما با وجود تمامی تمهیداتی که شرکت ها ممکن است به کار ببندند خسارت همیشه وجود دارد از این جا بیمه باربری شکل می گیرد. بیمه باربری یکی از قدیمی ترین موارد در جابجایی هاست که از گذشته تا به امروز بازرگانان بسیار استفاده می کنند.
اما خرید بیمه از شرکت باربری برای حمل بار و حمل اثاثیه منزل شامل یک قرارداد کتبی است که در آن شرکت بیمه با گرفتن یک حق بیمه مناسب با پوشش متناسب متعهد می شود تا اگر در مسیر حمل و نقل و یا در جریان جابجایی اثاثیه از مبدا به مقصد و یا انتقال کالا از محل اولیه به محل نهایی حادثه ای رخ داد که باعث تلف شدن کالا و اثاثیه گردید تمامی خسارت ها را طبق ضوابط و مقررات پرداخت نماید. در این جا شرکت وظیفه دارد تا خسارت های وارده به اثاثیه را جبران کند و هزینه های آن را پرداخت نماید. بیمه باربری انواع مختلفی دارد و مشتریان برای خرید بیمه از شرکت های باربری باید با نوع بیمه ای که نیاز دارند آشنا باشند.
در یک دسته بندی بیمه باربری را می توان به:

  • بیمه حمل و نقل داخلی
  • بیمه صادراتی

بیمه وارداتی و ترانزیت شامل ترانزیت هوایی , زمینی و دریایی و یا ترکیبی از آنها می باشد.
نرخ خرید بیمه از شرکت باربری بسته به نوع پوشش متفاوت است.
و بیمه می تواند پوشش های مختلفی را با قیمت های متفاوت ارائه نماید.

بیمه شرکت باربری

شرایط خرید بیمه از شرکت باربری

در این جا شرایط و تعهدات عمومی و اختصاصی خرید بیمه از شرکت باربری که شامل خطرات اصلی و یا خطرات اضافی می باشد را بررسی می کنیم. خطرات تحت پوشش در خرید بیمه از شرکت باربری با توجه به کلوز بیمه باربری شامل خطرات اصلی و خطرات اضافی به شرح زیر می باشد.
خطرات اصلی بیمه باربری:

  • آتش‌سوزی
  • حادثه وسیله نقلیه

این خطرات شامل تصادف، تصادم، واژگونی و سقوط وسیله نقلیه در حین مسیر می باشد.
خطرات اضافی بیمه باربری که این موارد به صورت توافقی با بیمه گر و با دریافت حق بیمه اضافی هنگام صدور و خرید بیمه از شرکت باربری به خطرات اصلی اضافه می گردد از مهمترین خطرات اضافی می توان به خسارتهای ناشی از بارگیری، تخلیه، سرقت کل محموله به همراه وسیله نقلیه، آب دیدگی و سقوط کالای مورد بیمه از روی وسیله حمل اشاره نمود.
هنگام خرید بیمه از شرکت باربری تمامی موارد بالا باید به صورت شفاف و مشخص در قرارداد بیمه ذکر شده باشد و مشتری در صورت هرگونه ابهام در هر یک از خدمات شرکت بیمه موظف است که آن را از شرکت سوال نماید زیرا پس از امضای قرارداد نمی تواند ادعایی بیشتر از آنچه در قرارداد آمده است داشته باشد. اسباب کشی می تواند توسط خود شرکت بیمه گذار انجام شود و یا اینکه خرید بیمه از شرکت باربری زیر نظر یک شرکت بیمه انجام شود که شرکت اتوبار و باربری با آن قرارداد همکاری دارد. جابجایی اثاثیه اگر توسط شرکت بیمه گذار انجام شود تمامی اموال و دارایی شما از ابتدای

مراحل بسته بندی اثاثیه , حمل بار و بارگیری به داخل ماشین باربری تا تخلیه کامل از ماشین اسباب کشی تحت پوشش این شرکت قرار دارد.  

آیا من به خرید بیمه از شرکت باربری نیاز دارم؟

بیمه حمل و نقل کمی شبیه بیمه مسافرت است.
در حالی که ممکن است وسوسه انگیز باشد که هزینه های باربری را با نادیده گرفتن خرید بیمه از شرکت باربری کاهش دهید، هزینه های شما برای انجام این کار ممکن است در بلند مدت حتی بالاتر از این باشد. بسیار شبیه زمانی که شما قصد رفتن به تعطیلات را می کنید و بیمه مسافرت را در صورت بیماری یا تصادف در نظر میگیرید، بیمه برای رفتن به خانه جدید یک گزینه اختیاری است. امیدوارم به آن نیازی نداشته باشید، اما:
در صورتی که شما حق بیمه خود را پرداخت کنید به شما آرامش می دهد که در صورتی که چیزی اشتباه انجام شود، شما از لحاظ مالی از هزینه های بسیار بالایی برای تعمیر یا جایگزینی دارایی ها و وسایل تان خود را حفاظت می کنید. اکثر شرکت های باربری حرفه ای در حالیکه به مراقبت از دارایی های مشتریان خود می اندیشند و میزان خسارت وارده کمتری دارند اما حتی برای شرکت های بزرگ و معتبر نیز امکان بروز حوادث مختلف وجود دارد. از این رو آیا شما نباید یک بیمه مناسب برای جبران خسارت های خود داشته باشید؟
میزان پوشش بیمه ای دارایی های چگونه است؟

سیاست خرید بیمه از شرکت باربری

اکثر شرکت های خدمات اسباب کشی سیاست های مختلفی برای خرید بیمه از شرکت باربری در پیش می گیرند؛ بسیاری از آنها اعلام می کنند که وسایل و دارایی مشتری را به طور کامل بیمه می کنند. این به این معنی است که آنها بیمه شده اند، اما همیشه شما بیمه نیستید.
توضیح آن کمی سخت است، اما ما سعی خواهیم کرد آن را بهتر توضیح دهیم .....
به طور معمول، شرکت های باربری در مورد خطراتی که در حین کار پیش می آید با بیمه گذار صحبت می کنند و با پرداخت حق بیمه این خطر برای آنها پوشش داده می شود. از آنجا که ممکن است شرکت اتوبار و حمل بار در زمان جابجایی باعث آسیب رساندن به اثاثیه شود و برخی از اتفاقات خارج از کنترل ما هستند از این رو اقدامات مناسب از طرف شرکت ها برای محدود کردن مسئولیت های شان تحت شرایط و ضوابط انجام می شود.  این بدین معنی است که کسانی که مسئولیت خود را محدود می کنند، نباید از نوع بیمه ای استفاده کنند که ممکن است گزینه های مورد نیاز شما را پوشش ندهد، و این تنها باعث افزایش هزینه اسباب کشی می شود.
شما می توانید تصمیم بگیرید که میزان پوشش مورد نیاز شما برای خرید بیمه از شرکت باربری چه مقدار است و یا هزینه آن را پرداخت می کنید یا اگر بخواهید از انجام این کار خودداری کنید، باید بدانید که خطراتی وسایل و دارایی های شما را تهدید می کند. این سطح از مسئولیت باید در شرایط و ضوابط شرکت خدمات جابجایی شما تنظیم شود و بسیار مهم است قبل از امضای قرارداد تان از این سطح از حفاظت آگاه باشید. نکته: اگر شما قرارداد کتبی با شرکت اتوبار و حمل بار خود ندارید، در صورت رعایت نکردن برنامه ها، خود را در معرض خطر قرار می دهید، اصرار بر یک توافقنامه کتبی یا پیدا کردن یک شرکت باربری دیگر راه حل کار است هرگز بدون یک قرارداد رسمی وسایل و دارایی خود را به دست شرکت های باربری نسپارید.

در صورت بروز خسارت تحت شرایط و ضوابط اولیه پشتیبانی چگونه انجام می شود؟

خرید بیمه از شرکت باربری برای شرکت های مختلف دارای شرایط و ضوابط خاصی است.
بنابراین:

  • مسئولیت
  • مسئولیت تمدید
  • مسئولیت استاندارد

و غیره می تواند معنا های مختلفی در شرکت های مختلف داشته باشد.
بنابراین شما باید شرایط و ضوابط شرکت هایی را که قصد دارید برای حمل اثاثیه منزل انتخاب کنید، بررسی کنید، اما در این بررسی چه باید کرد: اگر شما شرکت های مختلف را برای خرید بیمه از شرکت باربری با هم مقایسه کنید ممکن است متوجه شوید که برخی از شرکت های اتوبار شامل "مسئولیت استاندارد" یا "مسئولیت گسترده" هستند. این معمولا یک بیمه مستقل نیست. اغلب مسئولیتی است که شرکت باربری مایل به پذیرش در صورت درخواست، با توجه به شرایط و ضوابط آن است. همانند سایر انواع بیمه، مهم است که بررسی کنید که شرایط و ضوابط و روند رسیدگی به شکایات توسط شرکت رعایت می شود،
به خصوص اگر قیمت خرید بیمه از شرکت باربری روی قیمت پایه حرکت شما موثر باشد.
چیزهایی که باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از:
آیا بیمه مسئولیت به شما ثابت می کند که شرکت غفلت کرده یا قرارداد خود را انجام نداده است؟
آیا حداکثری برای ارائه ادعایی در مورد اموال و دارایی های شما وجود دارد؟
ارزش ادعا چگونه محاسبه می شود؟
نکته نهایی این است که پس از ارائه ادعای خسارت چه اتفاقی می افتد؟
آیا شرکت برای پرداخت خسارت با شما وارد مذاکره می شود؟
مذاکره توسط شرکت باربری انجام می شود یا شرکت بیمه مستقل این کار را پیگیری می کند؟
چه مدت باید برای دریافت خسارت خود صبر کنید؟
چه کاری باید انجام دهید؟
اگر شما با شرکت باربری یا شرکت بیمه به توافق نرسیدید چه اتفاقی می افتد؟
همه اینها مواردی است که پیش از خرید بیمه از شرکت باربری باید آنها را روشن نمایید.

مزیت خرید بیمه از شرکت باربری

خرید بیمه از شرکت باربری همانطور که گفته شد از بروز خسارت جلوگیری نمی کند اما به شما کمک می کند تا بتوانید با خیال آسوده وسایل خود را به دست شرکت های باربری برای حمل و نقل بسپارید و در صورتی که وسایل تان آسیب دید بتوانید از راه قانونی ادعای خسارت نمایید و ضرر و زیان وارده را جبران کنید. نمی توان یک توصیه خاص و ثابت برای خرید بیمه از شرکت باربری در نظر گرفت اما بسیار مهم است که شرایط و ضوابط را دوباره و دوباره بررسی کنید قبل از این که آن را امضا نمایید.
برای مثال برای خرید بیمه از شرکت باربری می توانید از شرکت مورد نظر خود بپرسید که:
آیا آیتم های منحصر به فردی از پوشش یا هرگونه محدودیت ادعای خسارت در قرارداد وجود دارد؟
اگر اثاث کشی شما شامل یک دوره ذخیره سازی وسایل در انبار باشد آیا پوشش بیمه شما هنوز معتبر است؟
آیا شما تنها در صورتی می توانید از پوشش بیمه استفاده کنید که از یک شرکت باربری معتبر استفاده می کنید
آنها چه چیزی را به عنوان یک شرکت معتبر و حرفه ای تعریف می کنند؟
(به عنوان مثال گواهینامه ها یا عضویت در نهادهای صنعتی)؟
آیا محدودیتی برای ارائه ادعا یا دریافت خسارت در خرید بیمه از شرکت باربری وجود دارد؟
همچنین مهم است که در صورت آسیب دیدن وسایل چه اتفاقی می افتد؟
آیا ادعای خسارت آسان است؟
 آیا شما به سادگی می توانید حق بیمه خود را دریافت کنید؟
چه مدت زمان طول می کشد تا شما بتوانید حق بیمه خود را دریافت کنید؟
و ...

بیمه نامه باراربری و اتوبار

نکات مهم در خرید بیمه از شرکت باربری

این مسئله تا به حال چندین بار تکرار شده است اما در اتوبار و باربری اطلس بار باز هم آن را تکرار می کنیم که خرید بیمه از شرکت باربری حتی از شرکت باربری اطلس بار نیز باید با آگاهی کامل انجام شود. اطمینان حاصل کنید که شرایط بیمه ای که خریداری می کنید را کاملا درک می کنید. مراقب باشید که هرگونه محدودیت و تبصره و قانون (مثلا ارزش نهایی خسارت یا نیاز به اثبات عدم سهل انگاری) را جستجو کنید، به خصوص اگر این در قرارداد خرید بیمه از شرکت باربری شما به عنوان «شامل» وجود دارد.
اتوبار و باربری اطلس بار از شرکت های با سابقه در زمینه خدمات حمل و نقل است و تمهیدات بسیار خوبی برای جلوگیری از بروز خسارت به اموال و دارایی شما چه در باربری داخل شهری و چه باربری بین شهری در نظر می گیرد. اما برای اطمینان کامل مشتری از به سلامت رسیدن اثاثیه این شرکت اقدام به ارائه بیمه باربری معتبر نموده است شما می توانید با خرید بیمه از شرکت باربری اطلس بار کلیه دارایی های ارزشمند خود را بیمه نمایید تا با خیال آسوده ترین اسباب کشی کنید و در صورت خسارت دیدن هر یک از دارایی های شما در طول باربری اسباب منزل بتوانید خسارت خود را از شرکت های بیمه دریافت نمایید. باربری اطلس بار در این زمینه خدمات بسیار خوبی برای دریافت خسارت شما ارائه می نماید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد