جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید پس از جابجایی

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید پس از جابجایی

برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید راهکارهایی وجود دارد که رعایت آن‌ها می‎تواند خانه جدید را نسبت به این حشرات موذی ایمن نماید. اسباب‌کشی به خانه نو تحول بزرگی در زندگی به شمار می‎آید و معمولاً با خوشحالی و هیجان زیادی همراه است بنابراین هیچ‌کس دوست ندارد لذت ورود به خانه جدید را با دیدن حشرات موذی کوچک زایل کند. زیرا دیدن این حشرات در خانه به‌ویژه برای خانم‎ها بسیار منزجرکننده است و یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‎های ما از بین بردن این حشرات و پاک‌سازی خانه از وجود آن‎هاست.
با ما همراه باشید.
و راهکارهای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید را با ما دنبال کنید:

جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید با تمیز کردن اثاثیه پیش از بسته‌بندی

شما برای رفتن به خانه جدید باید وسایلتان را بسته‌بندی کنید اما نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید این است که وسایل شما باید کاملاً تمیز و عاری از آلودگی داخل کارتن اسباب کشی قرار گیرد. برخی از وسایل با گردگیری ساده تمیز می‌شوند اما برخی از آن‌ها نیز نیاز به شستشو دارند بنابراین پیش از بسته‌بندی اثاثیه حتماً این کار را انجام دهید زیرا برخی از وسایل می‌توانند محلی برای رشد حشرات موذی باشند بنابراین یک راهکار خوب برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید تمیز کردن وسایل پیش از بسته‌بندی آن‌هاست.
 اگر نمی‌خواهید حشرات را با خود به خانه جدید بیاورید.
وسایلی که احتمال می‌دهید این حشرات در آن‌ها خانه کرده‌اند را خوب تمیز کنید.
در صورت لزوم از حشره‌کش‌ها استفاده  کنید.

سم‌پاشی پیش از ورود به خانه جدید

حتی اگر احتمال وجود حشرات در خانه جدید را نمی‌دهید بهتر است پیش از حمل اثاثیه به آنجا منزل جدیدتان را خوب سم پاشی کنید. این کار را چند روز قبل از ورود به خانه انجام دهید سپس تمامی درب‌ها را ببندید و آنجا را ترک کنید و دو سه روز بعد برای تمیز کردن خانه به آنجا بیایید تا حشره‌کش‌ها تأثیر خود را به‌جای بگذارند و تمامی حشرات موذی از بین بروند.
در ضمن بوی مواد شیمیایی و سموم باعث ناراحتی شما نمی‌شوند.
اگر منزل شما نیاز به تعمیرات دارد حتماً این کار را انجام دهید.
و قسمت‌هایی که احتمال حضور جانوران موذی را می‌دهید بررسی کنید و اگر نیاز به تعمیر دارد مثل پر کردن ترک‌ها و سوراخ‌ها و ... به‌ویژه در حمام , سرویس بهداشتی , آشپزخانه و اتاق‌خواب حتماً این کار را پیش از اثاث‌کشی انجام دهید.

نظافت خانه قبل از جابجایی اثاثیه

نظافت خانه جدید قبل از جابجایی اثاثیه

برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید بهتر است ابتدا خانه جدید را حسابی تمیز و نظافت کنید. شما وسایلتان را پیش از بسته‌بندی خوب تمیز کرده‌اید اکنون باید آن‌ها را در خانه جدید بچینید اما پیش‌ازاین کار خانه را خوب تمیز کنید و حتی اگر از نظر شما نیاز به نظافت خاصی نباشد یک نظافت کلی انجام دهید.
به‌ویژه:

 

  • آشپزخانه
  • سرویس‌های بهداشتی
  • و حمام

را خوب بررسی کنید و آنجا را تمیز کنید
برای این کار حتماً از شوینده‌های مناسب استفاده کنید این کار باعث می‌شود محل جدید شما کاملاً ضدعفونی شود و اگر آلودگی خاصی در آنجا وجود داشته باشد با این کار از بین می‌رود.
این کار همچنین از رشد حشرات جلوگیری می‌کند.
و احتمال وجود آن‌ها را پس از سم‌پاشی از بین می‌برد.

چگونگی جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید

نظافت و رعایت نکات بهداشتی یکی از موارد مهم در جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید به شمار می‌رود. اگر بخشی از خانه محل تجمع آلودگی‌ها و یا زباله‌هاست حتماً پیش از ورود به خانه آن را برطرف کنید ممکن است در نزدیکی خانه شما چنین مکانی وجود داشته باشد قبل از ورود به خانه و جابجایی اسباب منزل به آنجا این مشکل را برطرف کنید چنین مشکلی می‌تواند در درازمدت روی بهداشت و سلامت اعضای خانواده‌تان اثرگذار باشد.
 رطوبت در هر بخش از خانه باعث تجمع حشرات و جانوران موذی می‌شود
به همین دلیل برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید بهتر است پیش از انجام باربری وسایل حتماً نسبت به رفع رطوبت بخش‌های مختلف خانه اقدام نمایید. اگر به‌تنهایی نمی‌توانید این کار را انجام دهید حتماً با یک متخصص مشورت نمایید. استفاده از درزگیر درب و پنجره یک راهکار ساده دیگر برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه جدید است.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد