جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی و نکات ضروری که باید بدانید

جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی و نکات ضروری که باید بدانید

جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی نیز یکی از نمودهای جابجایی اثاثیه است. اگر شما قصد ادامه تحصیل در شهری دیگر را دارید نیاز دارید تا در خوابگاه های دانشجویی اقامت کنید و یا برای زندگی خود خانه یا اتاقی کوچک را اجاره نمایید. زندگی در شهری دیگر می تواند بسیار دشوار باشد بنابراین شما باید تلاش کنید محل اقامت خود را از هر نظر بررسی کنید تا این شرایط دشوار را قدری برای خود هموار نمایید.

زندگی در خوابگاه های دانشجویی

خوابگاه های دانشجویی اغلب اتاق ها و خانه هایی با قیمت مقرون به صرفه در اختیار دانشجویان قرار می دهند و بیشتر دانشگاه ها قادر به ارائه خدمات در این بخش می باشند. معمولا خوابگاه های دانشجویی شامل اتاق ها یا سوییت هایی است که چندین دانشجو به صورت مشترک در آن زندگی می کنند. در این خوابگاه ها ممکن است حمام و سرویس بهداشتی مجزا یا مشترک باشد و معمولا آشپزخانه بخش مشترک خوابگاه های دانشجویی است. ابعاد اتاق ها و امکانات رفاهی موجود بستگی به هر خوابگاه دارد و این به دانشگاه بستگی دارد که چه نوع امکاناتی در اختیار خوابگاه ها قرار می دهد.
اگر دانشجو هستید؛
و برای اولین بار است که تصمیم به زندگی در خوابگاه گرفته اید با ما همراه باشید.
نکات و راهکارهایی زیادی برای یاد گرفتن وجود دارد.
تا بتوانید زندگی در چنین فضایی را بر خود هموار نمایید.

جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی

برای جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی نکاتی وجود دارد که دانستن آنها برای هر دانشجو ضروری و لازم است. زندگی در خوابگاه فصل جدیدی در زندگی دانشجویان است بنابراین برای کمک به این افراد باید به آنها کمک کنیم تا مهمترین و ضروری ترین نیازهای خود را جمع آوری نماید والدین این دانشجویان می توانند برای کمک به آنها بهترین گزینه باشند. شروع سال جدید تحصیلی با ثبت نام دانشجویان جدید در دانشگاه ها همراه است و این دانشجویان که از سراسر کشور برای ادامه تحصیل به شهری دیگر آمده اند برای اقامت و زندگی نیاز به فضای مناسبی دارند معمولا بیشتر دانشگاه ها این خوابگاه ها را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
شما به عنوان دانشجو چه در خوابگاه های دانشجویی زندگی کنید
و چه در خانه های اجاره ای می توانید با ما همراه باشید
و خود را برای یک زندگی جدید در شهری جدید آماده نمایید.

پیش از جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی آن را بررسی کنید

اولین نکته این است که قبل از جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی ابتدا محل زندگی تان را خوب بررسی کنید.

  • امکانات اتاق
  • اندازه و ابعاد
  • میزان روشنایی و نور اتاق
  • کمدها و محل نگهداری وسایل
  • و تخت های اتاق

را خوب بررسی کنید.
سپس یک لیست بردارید و تمامی چیزهایی که برای زندگی در این اتاق نیاز دارید را یادداشت نمایید. اگر وسیله خاصی برای اتاق نیاز است آن را یادداشت کنید و بامسئولین خوابگاه در میان بگذارید. اما اگر در اسرع وقت می خواهید آن را تهیه کنید می توانید از هم اتاقی های تان بخواهید تا به صورت اشتراکی آن وسیله را خریداری نمایید. پیش از ترک خانه جهت جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی همه چیز را بررسی کنید. گاهی اوقات اتاق و محل زندگی شما نیاز به چیزهایی دارد که باید پیش از اقامت شما در آنجا این وسایل خریداری شود. اگر در خانه های اجاره ای زیر نظر دانشگاه قصد اقامت را دارید تمامی نیازهای ضروری اتاق را با مسئول خوابگاه در میان بگذارید.
برای خرید وسایل عجله نکنید. ابتدا اجازه دهید در اتاق خود مستقر شوید و سپس برای خرید آنها با دیگر هم اتاقی های تان مشورت کنید و خرید آنها را به صورت اشتراکی انجام دهید تا هزینه کمتری بپردازید. وسایلی مانند کتری , قوری , وسایل نظافتی و ... می تواند با هم اتاقی های شما تقسیم شود. در اینجا چیزهایی ضروری برای جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی لیست وار ارائه می شود بسته به محل اقامت شما همه یا بخشی از این وسایل مورد نیاز شما خواهد بود:

جابجایی و باربری اثاثیه خوابگاه

ملزومات اتاق خواب در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی

یکی از موارد اولیه و ضروری در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی حمل بار و اثاثیه اتاق خواب به خوابگاه است. اگر در خوابگاه زندگی می کنید احتمالا یک اتاق کوچک را با چند نفر دیگر شریک هستید. تخت های خوابگاه معمولا خالی هستند و شما باید برای استراحت و خواب با خود تشک تخت , ملحفه , بالش , پتو و ملزومات مورد نیازتان را بردارید. اغلب خوابگاه ها تخت های دو طبقه دارد. تخت خود را مشخص کنید و آنچه برای یک استراحت و خواب مفید نیاز دارید را تهیه نمایید.
به همراه داشتن بالش و پتوی اضافی می تواند به شما کمک کند که حس در خانه بودن را داشته باشید و این برای آرامش و راحتی بیشتر شما بسیار خوب است. به علاوه ممکن است در طول زمستان شما نیاز به پتوی اضافی برای گرم شدن داشته باشید. تشک راحت و مناسبی با خود بردارید زیرا خوابیدن روی تخت های سخت و خشک دانشجویی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. اگر یک خانه یا سوییت را به صورت اشتراکی اجاره کرده اید باید بر سر انتخاب اتاق خواب , تخت و کمد و ... با شرکای خود کنار بیایید.
از دیگر وسایلی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید

  • جالباسی برای آویزان کردن لباس ها
  • تنظیم روشنایی اتاق
  • زیر انداز برای مواقعی که قصد دارید کف اتاق بنشینید
  • چند دست لباس راحتی

و وسایل شخصی که به آنها نیاز دارید می باشد.

ملزومات حمام در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی

از نکات مهم در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی همراه داشتن وسایل شخصی برای نظافت و حمام است. حمام کردن در خوابگاه های دانشجویی یکی از معضلات زندگی دانشجویان به شمار می رود. بیشتر خوابگاه ها دارای حمام های اشتراکی هستند و شما باید به عنوان یک دانشجو وسایل شخصی و مورد نیاز برای حمام  کردن را با خود بردارید. توصیه می کنیم وسایل خود را داخل حمام باقی نگذارید حتی اگر اتاق شما دارای حمام اختصاصی باشد. وسایل شخصی خود را پس از استحمام داخل کمد شخصی تان قرار دهید.
اما چیزهایی که در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی  نیاز دارید شامل:
 کیت کمک های اولیه
داروهای ضد درد و داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا و داروهایی که مصرف می کنید وسایل روزمره - هر آنچه که معمولا استفاده می کنید مثل ژل دوش، صابون، شامپو، اسپری، مسواک و خمیر دندان. و همچنین محصولات مورد نیاز برای مو و ...
فراموش نکنید که صاف کننده ها و خشک کن مو را نیز بردارید.
حوله حمام و حوله دست و صورت
کیسه های لباسشویی - احتمالا مجبور به مسافرت به یک روستا هستید، بنابراین به چیزی که آسان حمل می شود نیاز دارید. شما می توانید لباس های تان را خودتان بشویید و یا آنها را به خانه ببرید و یا به قسمت لباسشویی خوابگاه بسپارید. مواد شوینده برای نظافت اتاق و سرویس بهداشتی مثل انواع شوینده ها و پاک کننده ها و ...
مقاله " هماهنگی با همخانه برای اسباب کشی " می تواند مفید واقع شود.

ملزومات آشپزخانه

از دیگر نکات ضروری در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی همراه داشتن ملزومات ضروری آشپزخانه است. احتمالا شما قصد آشپزی کردن در خوابگاه را ندارید اما باید بدانید که به همراه داشتن برخی موارد ضروری است این وسایل شامل موارد زیر می باشد:
بشقاب و لیوان شخصی و کارد و چنگال و چاقو
 وسایل آشپزخانه مثل قابلمه, تابه , قوری و کتری , قاشق چوبی، سینی , سبد و آبکش , قیچی و کتاب دستور غذا در زمان جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی و زندگی در آن جا همه مفید خواهد بود.
کیسه فریزر , چای کیسه ای , فلاسک , فنجان و لیوان اضافه نیز مفید خواهد بود.
تعدادی بسته غذای آماده مثل انواع کنسرو ها و تن ماهی , پاستا آماده , بیسکوییت و ... نیز در صورت نیاز می تواند برداشته شود.

موارد ضروری در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی

در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی شما می توانید وسایل ضروری و غیر ضروری را با خود بردارید این وسایل می تواند شامل موارد زیر باشد. شارژر برای گوشی، لپ تاپ , تبلت و هر وسیله الکترونیکی دیگری که قصد دارید آن را بردارید را فراموش نکنید. خوابگاه های دانشجویی معمولا اینترنت رایگان به شما ارائه می نمایند اما اگر خانه اجاره کرده اید احتمالا شما به یک کابل اینترنت نیاز دارید.
یک USB یا یک هارد دیسک خارجی فوق العاده مفید خواهد بود.
 اسناد مهم مثل گذرنامه،شناسنامه، گواهینامه، کارت ملی، دفترچه بیمه درمانی، تاریخچه واکسیناسیون و اسناد بیمه نامه نیز بهتر است با شما همراه باشد. به یاد داشته باشید هر نامه تأییدیه تحصیلی یا مدرک تحصیلی یا نامه های پذیرش از دانشگاه و اسناد پولی و مالی را فراموش نکنید، مخصوصا اسناد مربوط به وام دانشجویی یا حساب بانکی شما نباید از قلم بیفتد. می توانید مقاله " حمل اثاثیه منزل و اتوبار و سازماندهی اسناد مهم" ما را مطالعه نمایید.
کارت اعتباری برای استفاده از خدمات بانکداری آنلاین و پول نقد.

موارد غیر ضروی

کارتهای تخفیف سفر برای مسافرت های ارزان قیمت مناسب هستند
یک چمدان کوچک یا کوله پشتی بزرگ برای تعطیلات آخر هفته به خانه و یا بازدید از دوستان و شهر محل اقامت بسیار مفید است
چند دست لباس رسمی برای رفتن به دانشگاه
عکس ها برای تزئین اتاق، و یا برای زمانی که شما احساس غربت می کنید
یک عدد قالیچه
یک یخچال کوچک در صورت نیاز
 چراغ های تزیینی برای دکوراسیون
تهویه یا اسپری اتاق - اتاق های دانشگاه معمولا به خوبی تهویه نمی شوند
و بوی خوب می تواند باعث تغییر واقعی در خلق و خوی شما شود.
 در نهایت، بازی های مورد علاقه , توپ و ... می تواند در مواقع بیکاری سرگرم کننده باشد. اگر برای اولین بار است که قصد جابجایی وسایل تان را دارید می توانید  به دیگر مقالات ما نیز سری بزنید.

موارد ممنوعه در جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی

اگر قصد جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی را دارید باید بدانید که بردن تعدادی از وسایل به داخل خوابگاه ممنوع و یا غیر ضروری است برای مثال همراه بردن مقدار زیادی پول نقد و یا اشیای قیمتی , حیوانات خانگی , داروهای غیر مجاز , چاقو به غیر از چاقویی که برای آشپزی مورد نیاز است و انواع سلاح سرد و گرم, الکل و نوشیدنی های غیر مجاز و ... و تمامی چیزهایی که ممکن است امنیت شما یا دیگران را به خطر بیندازد.
برای حمل اثاثیه و جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی می توانید به اتوبار  اطلس بار اطمینان نمایید. شرکت اطلس بار متخصص در ارسال بار به شهرستان می باشد و در صورت نیاز به خدمات جابجایی وسایل به خوابگاه دانشجویی در سایر شهرستان ها از تهران و بالعکس می توانید از خدمات بسته بندی اثاثیه و حمل بار این شرکت استفاده نمایید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد