جابجایی قفسه های کتاب و کتابخانه های دیواری و نحوه بسته بندی آنها

جابجایی قفسه های کتاب و کتابخانه های دیواری و نحوه بسته بندی آنها

در حال اسباب ‌کشی هستید و نیاز به جابجایی قفسه های کتاب و کتابخانه شخصی‌تان دارید؟ با ما همراه باشید تا با هم گام به گام برای جابجایی کتابخانه شما پیش برویم. اگر شما یک قفسه بزرگ کتاب دارید، باید اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که جابجایی آنها با خیال راحت انجام شده و موفق خواهد بود. مراقب باشید و بهترین راهنمایی‌ها را برای جابجایی قفسه های کتاب که معمولاً سنگین و مشکل هستند، یاد بگیرید. اما حتی اگر شما یک کتابخانه خانه کوچک داشته باشید، توصیه‌هایی که در اینجا برای شما ارائه شده است را انجام دهید می‌توانید جابجایی کتاب‌های خود و قفسه های آن‌ها را به طور مؤثرتر سازمان‌دهی کنید.
بیایید شروع کنیم.

جابجایی قفسه های کتاب

جابجایی قفسه های کتاب را با جابجایی کتاب شروع کنید.
اگر بخواهید قفسه ها را جابجا کنید، کتاب‌ها یا هر چیز دیگری را که در قفسه های کتابخانه یا شلف ها نگه‌داشته‌اید را بردارید. کتاب‌ها سنگین هستند، اثاثیه تزئینی نیز دارای وزن است و اگر بخواهید شلف‎ها را به همراه کتاب و چیزهای دیگری که داخل آن است بلند کنید، می‌تواند خیلی سنگین باشد، قفسه کتاب می‌تواند کج شود و بر روی زمین بیفتد یا شکسته و آسیب ببیند و یا کتاب‌های داخل قفسه‌ها می‌توانند بیرون بریزند و صدمه ببینند. هیچ کس نمی‌خواهد کتاب و اشیای تزئینی خانه‌اش سقوط کند و از بین برود، درست است؟
بنابراین، برای جابجایی قفسه های کتاب ابتدا کتاب‌ها و دیگر اثاثیه را از روی آن‌ها جمع کنید. اسباب‌کشی قفسه های کتاب زمانی که خالی باشند ساده‌تر از زمانی است که پر از وسیله و کتاب است.  درصورتی‌که کتاب‌های شما غبارآلود باشند، آن‌ها را قبل از قرار دادن  در جعبه حمل بار پاک کنید. اگر شما یک قفسه کتاب را به یک خانه یا آپارتمان دیگر حرکت می‌دهید، باید آن‌ها را بسته بندی کنید. اگر می‌خواهید بدانید چگونه این کار را انجام دهید، راهنمای ویژه‌ای در مورد بسته بندی کتاب‌ها وجود دارد.

حمل قفسه های کتاب به اتاقی دیگر

اگر قصد حمل قفسه های کتاب به اتاق‌های دیگر خانه‌تان را دارید، به بسته بندی تخصصی کتاب و اشیای درون آن‌ها نیاز ندارید. فقط از قفسه‌ها، کتاب‌ها و وسایل دیگر را بیرون آورید و آن‌ها را در جعبه‌های بزرگ و محکم قرار دهید. شما می‌توانید شلف ها و قفسه‌ها را به اتاق دیگری جابجا کنید و سپس کتاب‌ها را به همان شیوه‌ای که می‌خواهید داخل آن‌ها بچینید. شما در کتابخانه‌های شخصی‌تان، ممکن است موارد دیگری نیز داشته باشید. درصورتی‌که این موارد شکننده و حساس هستند، نکاتی را در مورد چگونگی بسته بندی لوازم شکستنی و حساس بررسی کنید.
پیش از جابجایی شلف های دیواری اشیای حساس روی آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

جابجایی قفسه کتاب

چگونه انتقال قفسه های کتاب را خودتان انجام دهید

قبل از انتقال قفسه های کتاب، شلف‎ها یا کتابخانه، محتوای آن‌ها را بردارید و آن‌ها را خالی کنید. اگر قفسه‌ها و شلف ها به دیوار و جای دیگری متصل باشند، باید آن‌ها را جدا کنید، زیرا هنگامی‌که شما شروع به جابجایی کتابخانه خود می‌کنید، باعث خسارت و یا خرابی شوند. درصورتی‌که کتابخانه شما سنگین باشد، بررسی کنید آیا می‌توانید قفسه‌ها را بازکنید تا کار راحت‌تر باشد. باز کردن طبقات مختلف و شلف‎های جداشدنی از کتابخانه اصلی باعث می‌شود
تا کار جابجایی کتابخانه بهتر انجام شود.

مراحل حمل شلف های دیواری توسط خودتان

به‌منظور جلوگیری از هرگونه آسیب در حین جابجایی قفسه های کتاب ، قفسه‌ها را به‌صورت جداگانه در کارتن قرار دهید. اگر شما قفسه کتاب خود را به‌جای دیگری در خانه حرکت می‌دهید، فقط قفسه‌ها را بیرون بیاورید، آن‌ها را تمیز کنید و آن‌ها را برای حرکت آماده کنید. تمام قطعات کوچک مانند پیچ و مهره‌ها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را با قفسه‌ها نگه‌دارید تا بتوانید آن‌ها را به‌راحتی پیدا کنید و برای نصب مجدد استفاده کنید. برای جابجایی قفسه های کتاب و حمل شلف های دیواری به‌سادگی می‌توانید از لغزنده اثاثیه سنگین استفاده کنید.
نیازی نیست سعی کنید چیزهای سنگین را بلند کنید.
زمانی که می‌توانید اثاثیه خود را با استفاده از لغزنده‌ها:

  • راحت‌تر
  • ایمن‌تر
  • و سریع‌تر

حرکت دهید.
اگر شلف و یا قفسه بزرگ است، کسی را برای کمک جهت قرار دادن لغزنده‌ها در کنار خود داشته باشید. قفسه‌های کوچک‌تر که می‌خواهید خودتان حرکت دهید را با استفاده از پاها و بازوهای خود از زمین بلند کنید. مراقب باشید که وزن قفسه‌ها به کمر و پای شما آسیب نرساند. برای جابجایی قفسه های کتاب این قفسه‌ها را در پتوها و روکش‌های محافظت‌کننده قرار دهید تا آسیب نبینند.

انتخاب روش حمل کتابخانه های سنگین

مطمئناً استفاده از راهنمایی‌های بالا در حمل کتابخانه های سنگین و سبک و قفسه های کتاب توسط خودتان می‌تواند مفید باشد، اما یک چیز دیگر وجود دارد که می‌توانیم به شما توصیه کنیم. اگر نمی‎خواهید خودتان را درگیر جابجایی اشیای سنگین مثل جابجایی قفسه های کتاب نمایید، همیشه می‌توانید با شرکت خدمات اسباب کشی اطلس بار تماس بگیرید - این خدمتی است که شرکت باربری اطلس بار به‌خوبی ارائه می‌نماید.
شما می‌توانید با این شرکت تماس بگیرید.
از خدماتش در مورد نحوه جابجایی قفسه های کتابخانه سؤال کنید.
و قیمت های حمل ونقل را با دیگر مقایسه کنید
و سپس تصمیم بگیرید.


ارائه اطلاعات مناسب به شرکت‌های باربری

اگر تصمیم به استفاده از خدمات شرکت‌های حمل اثاثیه جهت باربری قفسه های کتاب را دارید سعی کنید اطلاعات دقیق و درستی ارائه دهید، زیرا اگر شما اطلاعات درستی از اثاثیه خود ارائه نمایید، زمانی که پرسنل شرکت  وارد خانه شما می‌شوند و اندازه واقعی اثاثیه شما را مشاهده می‌کنید، هزینه‌های جابجایی شما تغییر می‌کند. مسئولیت شما این است که جزئیات دقیق را به اطلاع شرکت باربری قفسه های کتاب برسانید. همچنین، اگر قفسه کتاب بسیار بزرگ است، اقدامات لازم را انجام دهید، درصورتی‌که درها، راهروها و ... برای حرکت و جابجایی قفسه های کتاب مناسب نباشد،
شما مجبور خواهید بود از راه‌حل‌های دیگری مانند:

  • برچیدن اثاثیه
  • باز کردن لولای درب‌ها
  • و باز کردن راه
  • حمل کتابخانه استفاده نمایید.

چگونه تصمیم می‌گیرید که یک قفسه کتاب کوچک، بزرگ یا سنگین را حرکت دهید؟ هرکدام از گزینه‌هایی که ترجیح می‌دهید را استفاده کنید اما مطمئن شوید که دانش و مهارت‌های لازم برای آن را داشته باشید، بنابراین حرکت می‌تواند راحت و کارآمد باشد. نگران نباشید برای کمک و یا مشاوره جابجایی قفسه های کتاب آماده هستیم که در کنار شما باشیم!


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد