تعرفه باربری در سال 1401

تعرفه باربری در سال 1401

تعرفه باربری در سال 1401 طبق نرخ اتحادیه باربری 1401 تعیین شده است. منظور از کلمه بار سرویس هر چیز سبک و سنگین مثل یخچال، پیانو، مواد غذایی و... است.  ما در شرکت باربری اطلس بار بهترین قیمت و تعرفه باربری را به شما عزیزان ارائه می‌دهیم .برای ارسال بار به شهرستان تعرفه باربری بین شهری بر اساس عوامل مختلفی مشخص می‌شود. باربری بین شهری یکی از تخصص‌های اطلس بار است. اما لازم است بدانید که تعرفه باربری بین شهری با انواع خاور و کامیون و... متفاوت است. برای مثال هزینه باربری مشهد به تبریز با انواع کامیون متفاوت است. همچنین در طول هفته و در روزهای مختلف تعرفه باربری بین شهری دچار نوسانات می‌شود. در این مطلب از سایت اطلس بار با عوامل موثر بر تعرفه باربری در سال 1401 آشنا خواهید شد.

عوامل موثر در تعرفه باربری بین شهری 1401

عوامل زیادی در قیمت باربری 1401 موثر هستند. برخی از این عوامل به صورت مستقیم و برخی به صورت غیر مستقیم باعث کاهش هزینه‌های باربری می‌شوند. نرخ هزینه‌های باربری بین شهری به 2 عامل نرخ سوخت و هزینه‌های رانندگان بستگی دارد. برای مثال زمانی که قیمت لاستیک کامیون‌ها زیاد می‌شود نرح تعرفه باربری بین شهری هم افزایش می‌یابد. علاوه بر لاستیک عوامل دیگری مثل لوازم یدکی، روغن خودرو و...... در قیمت باربری بین شهری تاثیر گذار هستند.

برخی از عوامل هم هستند که به صورت غیر مستقیم در کاهش یا افزایش قیمت باربری تاثیر گذار هستند. برای مثال در فصل تابستان که هوا به شدت گرم است میزان استهلاک خودرو زیاد می‌شود. در نتیجه هزینه و تعرفه باربری بین شهری هم زیاد می‌شود. به همین دلیل معمولا قیمت باربری 1401 در مناطق جنوب کشور و استان زاهدان زیادتر است. در زمستان بارش‌های جوی باعث ایجاد مشکلاتی در جاده‌های کوهستانی می‌شوند. به همین دلیل مسیرهایی که به غرب کشور منتهی می‌شوند شامل هزینه‌های زیادی در باربری هستند.  با وجود همه این عوامل بازهم برای دانستن تعرفه باربری بین شهری در سال 1401 باید به صورت روزانه یا 24 ساعت قبل از بار بری استعلام قیمت کنید.

قیمت باربری بین استانی

برای شهرهای مختلف، شرایط متفاوتی وجود دارد. برای مثال ارسال بار از بندر عباس به تهران معمولا بیشتر از ارسال بار از تهران به بندر عباس است. میزان بار در قیمت بار برای شهرهای مختلف تاثیر دارد. میزان فراوانی بار باعث کاهش یا افزایش قیمت در باربری بین شهری می‌شود.

تعرفه باربری با ماشین‌های مختلف

برای حمل و نقل به خودروهای متفاوتی نیاز است. برخی از این خودروها عبارتند از: تریلی ، کامیون ، خاور و نیسان وانت. هر کدام از یان خودروها دارای نرخ کرایه  تعرفه مختلفی هستند. با توجه به کالاها و ابعاد و اندازه آنها از ماشین‌های مختلفی برای باربری استفاده می‌شود. عواملی مثل نوع بار در قیمت باربری تاثیرگذار هستند. معمولا برای کالاهایی با شرایط ویژه رانندگان باربری هزینه‌ی بیشتری دریافت می‌کنند.

شرایط محل بار و تخلیه بار در هزینه‌های باربری تاثیر دارد. برای مثال برای تخلیه بار در مناطقی که تردد کامیون تا 10 شب در آن ممنوع است و رانندگان باید تا صبح روز بعد در آن محل توقف داشته باشند، هزینه خواب کامیون به هزینه باربری اضافه می‌شود. نوع خودروهای باربری در هزینه باربری بین شهری تاثیرگذار است. برای یک مسیر مشخص هزینه باربری با ماشین‌های زیر به ترتیب افزایش می‌یابد:

  • نیسان
  • خاور روباز و مسقف
  • کامیون 911 و تک
  • کامیون جفت
  • تریلی کفی و بغلدار
  • تریلی چادری
  • و تریلی کمرشکن

کمترین هزینه باربری با نیسان و بیشترین تعرفه باربری با تریلی کمرشکن است. اما به هر حال قبل از اینکه خدمات باربری را انجام دهید حتما با مشاوران ما در اطلس بار تماس بگیرید. چراکه قیمت باربری در شرایط مختلف دچار افزایش و کاهش قیمت می‌شود. پس حتما برای قیمت و تعرفه باربری با ما در تماس باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد