ترفندهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار

ترفندهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار

حتی اگر بسیار محتاط باشید به راهکارهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار نیاز دارید. در بسیاری از موارد در زمان اسباب کشی به خانه جدید یا در زمان نوسازی ممکن است که حفره‌هایی بر روی دیوار وجود داشته باشد. این حفره‌ها سبب ظاهر بد به منزل می‌شوند. بنابراین باید قبل از اینکه خرج زیادی بر دست شما بگذارد، روش‌هایی را برای از بین بردن جای میخ روی دیوار امتحان کنید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که جای میخ با بتونه یا استیکر از بین می‌رود. از بین بردن جای میخ کار سختی نیست. حتما در ادامه این مطلب از سایت اطلس بار با ما همراه باشید تا با ترفندهای از بین بردن جای میخ روی دیوار آشنا شوید.

از بین بردن جای میخ روی دیوار با بهترین روش‌های ممکن

در زیر به بهترین راهکارها برای مخفی کردن جای میخ روی دیوار اشاره کرده‌ایم:

مخفی کردن جای میخ روی دیوار با جوش شیرین

جوش شیرین در همه خانه‌ها پیدا می‌شود. جوش شیرین دارای کاربردهای فراوانی است که یکی از کاربردهای آن مخفی کردن جای میخ روی دیوار است. برای استفاده از جوش شیرین باید مقداری از آن را با چسب سفید مخلوط کنید. (غلظت این مخلوط باید زیاد باشد). با این مخلوط می‌توانید سوراخ‌های روی دیوار را پر کنید. باید با تیغه بتونه این کار را انجام دهید و با رنگ هماهنگ با دیوار روی محل جای میخ را بپوشانید.

استفاده از صابون سفید یا صدفی یکی از ترفندهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار

صابون سفید به صابون عاج فیل معروف است و برای از بین بردن جای میخ روی دیوار سفید بسیار کاربرد دارد. اگر رنگ دیوارهای شما بژ یا کرم است باید از صابون همرنگ با دیوار خود استفاده کنید. برای اینکه سوراخ‌های دیوار را پر کنید باید صابون را به صورت دورانی روی جای میخ بکشید. بعد از پر شدن حفره با یک پارچه تمامی صابون‌های اضافی را پر کنید.

استفاده از خمیر دندان ایده پوشاندن سوراخ دیوار

خیمر دندان یکی از ارزانترین روش‌های مخفی کردن جای میخ روی دیوار است. با گوش پاک کن و خلال دندان حفره‌هایی که بسیار کوچک هستند را با خمیر دندان پر کنید. اما در زمان استفاده از خمیر دندان برای مخفی کردن جای میخ روی دیوار باید نکات زیر را رعایت کنید:

 1. اگر خمیر دندان به داخل دیوار فرو رفت بعد از خشک شدن یکبار دیگر حفره را پر کنید.
 2. چنانچه دیوار شما به رنگ قهوه‌ای یا بژ و کرم است، خمیر دندان را با پنکیک آرایشی مخلوط کنید.
 3. برای جلوگیری از ترک خوردگی خمیر دندان بر روی دیوار، مقدار کمی از قرص آسپیرین را پودر کنید و با خمیر دندان مخلوط کنید و بر روی دیوار بزنید.

پوشاندن جای میخ روی کاغذ دیواری با آرد ذرت

چنانچه دیوارهای خانه‌ای که اسباب کشی کرده‌اید کاغذ دیواری و به رنگ کرم یا بژ است از آرد ذرت برای مخفی کردن جای میخ روی دیوار استفاده کنید. آرد ذرت را باید با مقداری آب مخلوط کنید. خمیر نرم و کرمی رنگی ایجاد می‌شود که قبل از اینکه خشک شود باید با آن سوراخ دیوار را پر کنید

استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن جای میخ روی دیوار

اگر تعداد سوراخ‌های روی دیوار بسیار زیاد است و بابت هزینه آن مشکلی ندارید از کاغذ دیواری استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری ماندگاری زیادی دارد. کاغذ دیواری علاوه به پوشاندن سوراخ‌ها جلوه زیبایی به منزل می‌دهد همچنین یک تغییر در منزل شما ایجاد می‌کند.

استفاده از رنگ‌های بافت دار یکی از ترفندهای مخفی کردن جای میخ روی دیوار

قبل از اینکه از رنگ‌های بافت دار استفاده کنید باید از رنگ‌های سیلر استارت لاتکس و فاساد استفاده کنید. این رنگ‌ها نفوذ پذیری زیادی دارند و مقاومت آنها بسیار زیاد است. همچنین این رنگ‌ها سبب کاهش منافذ و ترک‌های دیوار می‌شوند. علاوه بر این چسبندگی رنگ‌های بافت دار بیشتر می‌شود و ماندگاری رنگ‌های بافت دار را زیاد می‌کند. رنگ‌های بافت دار شامل مزیت‌های زیر هستند:

 1. خشک شدن این رنگ‌ها بسیار سریع است.
 2. در برابر ساییدگی مقاوم هستند.
 3. به راحتی با آب رقیق می‌شوند.
 4. این نوع رنگ‌ها هیچ بوی نامطبوعی ندارند.
 5. مهم‌ترین مزیت این رنگ‌ها، سازگاری آنها با محیط زیست است.

استفاده از چسب المر

اگر سوراخ‌های روی دیوار کوچک است برای پر کردن آنها از چسب المر با گوش پاک کن استفاده کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا لایه چسب با سطح دیوار یکدست باشد. زمانی که چسب سفت شد اضافه‌های چسب خشک شده را بکنید تا به سطح صافی برسید. سپس روی ناحیه را رنگ کنید تا سطح دیوار یکدست شود.

بهترین روش ممکن برای از بین بردن جای میخ روی دیوار

بهترین راه برای مخفی کردن جای میخ روی دیوار بتونه کردن است. محل سوراخ یا حفره را با مقداری بتونه پر کنید. اگر لایه‌ای از بتونه بیرون بود آن را صاف کنید تا سطح دیوار یکدست شود. با این روش در زمان اسباب کشی دیگر نگران سوراخ‌های روی دیوار نخواهید بود. برای بتونه کردن به پیچ گوشتی و کاردک و بتونه و سنباده و پارچه چسبناک نیاز دارید. در زیر به مراحل پر کردن دیوار با بتونه پرداخته‌ایم:

 • گام اول : تمامی میخ‌ها را از دیوار جدا کنید و درون یک جعبه قرار دهید.
 • قدم دوم: در این مرحله با کاردک تمیز تمامی حفره‌ها را بتراشید. حتما جایی که میخ از دیوار جدا شده را پاک کنید. زیرا این کار باعث جدایی گچ‌های برآمده یا شل شده‌ی اطراف سوراخ می‌شود.
 • گام سوم : با پیچ گوشتی گچ دیوار را خالی کنید. (زمانی که میخ را در می‌آورید درون جای میخ پر از گچ است آنها را در بیاورید). این کار باعث می‌شود تا یک حفره بزرگتر برای قرارگیری بتونه درست شود. حفره‌های بزرگتر بهتر بتونه می‌شوند.
 • گام چهارم: هر بار مقدار کمی از بتونه را روی کاردک بگذارید و بتونه را وارد حفره کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که حفره پر شود. بتونه‌های باقی مانده روی دیوار را بتراشید تا بعدا کار شما کمتر و راحت‌تر باشد. حتما زمانی که با بتونه کار ندارید در آن را ببندید تا خشک نشود.
 • گام پنجم: در این مرحله باید منتظر بمانید تا بتونه‌ها خشک شوند. هرچه حفره بزرگتر باشد دیتر خشک می‌شود.
 • قدم ششم: زمانی که بتونه خشک شد روی آن را سنباده بکشید تا سطح دیوار صاف شود.
 • گام هفتم: در این مرحله یک پارچه چسبنده روی بتونه بگذارید. یان پارچه‌ها بریا پاک کردن گرده‌های باقی مانده روی دیوار بسیار عالی هستند.

مرحله آخر بتونه کاری

در این مرحله بریا اینکه بتونه در جای خودش سفت باشد روی حفره پر شده را با پرایمر رنگ بزنید. لازم نیست کل دیوار را رنگ کنید. تنها قسمتی که پر کرده‌اید را رنگ کنید. پرایمر باعث می‌شود تا دیوار رنگ را به خودش جذب نکند.

به همین سادگی دیوار شما تعمیر شد. تمامی این مراحل خیلی سریع انجام می‌شوند. قسمت طولانی بتونه کاری زمانی است که باید منتظر بمانید تا بتونه خشک شود.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد