ترفندهای زیباتر شدن خانه با ساده‌ترین نکات و وسایل اولیه

ترفندهای زیباتر شدن خانه با ساده‌ترین نکات و وسایل اولیه

در اینجا با ترفندهای زیباتر شدن خانه با نکات و وسایل اولیه به سراغ شما آمده‌ایم. چیدمان وسایل خانه از کارهایی است که می‌تواند موردعلاقه بسیاری از ما باشد اما این چیدمان باید به‌گونه‌ای باشد که باعث شلوغی و بی‌نظم نشان دادن خانه نشود و بین اجزای منزل هماهنگی وجود داشته باشد. همه ما دوست داریم در خانه‌ای مرتب و زیبا با دکوراسیونی شیک زندگی کنیم.
خانه محلی برای آرامش و استراحت و دورهم جمع شدن اعضای خانواده است.
بنابراین باید این محل را از هر نظر برای این اهداف آماده نمود.

سقف‌های بلند از ترفندهای زیباتر شدن خانه

سقف‌های بلند همیشه یکی از ترفندهای دکوراسیون است که جذابیت زیادی به خانه می‌بخشد. اگر سقف شما کمی کوتاه‌تر است سعی کنید چوب‌پرده را نزدیک‌تر به سقف قرار دهید و از پرده‌های بلند آویزان تا کف زمین استفاده کنید تا سقف خانه‌تان کمی بلندتر به نظر آید. پرده‌ها باید تنها عرض پنجره‌ها را بپوشانند.
به‌این‌ترتیب خانه شما بزرگ‌تر ازآنچه هست به نظر می‌آید.

رنگ‌های زیبا از ترفندهای دکوراسیون

جسارت به خرج دهید و از رنگ‌های جدید و جذاب برای طراحی دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. یکی از ترفندهای زیباتر شدن خانه استفاده از رنگ‌های مناسب برای دیوارهاست. تغییر رنگ یکی از تغییرات اساسی در طراحی دکوراسیون است که با هزینه کمی نیز قابل انجام است. جادوی رنگ‌ها را فراموش نکنید و از ترکیب رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا محیط جدیدی برای زندگی‌تان خلق کنید
و یک تغییر و تحول بزرگ به وجود آورید.

چیدمان مبلمان

توجه به مبلمان و چیدمان وسایل

چیدمان مبلمان و اثاثیه خانه یکی دیگر از ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌رود.
مبلمان مهم‌ترین عناصر در خانه‌های امروزی به شمار می‌رود.
چیدمان مبلمان را طوری انجام دهید که در هر سمت 50 سانتی‌متر فضا برای رفت‌وآمد افراد در نظر گرفته شود. همچنین از وسایل دیگری مثل آباژورها در میان مبلمان استفاده کنید تا ظاهر بهتری به این قسمت از خانه ببخشید. سعی کنید مبلمان خیلی به دیوار نچسبند. کوسن‌های روی مبل از دیگر نکات و ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌روند. کوسن‌ها از عناصر مهم زیباتر شدن دکوراسیون خانه هستند. شما می‌توانید از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید اما استفاده بیش‌ازحد کوسن نیز باعث می‌شود تا طرح و زیبایی مبلمان شما به‌خوبی دیده نشود.

ترفندهای زیباتر شدن خانه با آینه‌ها

یکی دیگر از عناصر که باعث زیباتر دیده شدن دکوراسیون خانه می‌شود آینه است. آینه‎ها از مهم‌ترین نکات و اصول ترفندهای زیباتر شدن خانه هستند. شما می‌توانید بخشی از خانه خود را با آینه‌ها تزئین کنید زیرا آینه‌ها هم وسایلی کاربردی به شمار می‌روند و هم از عناصر زیباسازی دکوراسیون محسوب می‌گردند. آینه باعث افزایش وسعت خانه شده و روح تازه‌ای با بازتاب نور و رنگ به فضا می‌بخشد.

خرید وسایل بر اساس موقعیت خانه

از ترفندهای زیباتر شدن خانه این است که اثاثیه و وسایلی که برای دکوراسیون منزل خریداری می‌کنید بر اساس فضا و وسعت آن و ساخت خانه خریداری شود. برای مثال شما برای خرید مبلمان باید به میزان فضایی که قرار است مبلمان را در آن بچینید توجه نماید هر مبلمان با هر فضایی جور درنمی‌آید. طراحان دکوراسیون عقیده دارند که مبلمان باید دوسوم از فضای خانه را پر کند و یک‌سوم دیگر برای رفت‌وآمد باید آزاد باشد در غیر این صورت خانه کوچک و کم جا به نظر می‌رسد.
و راحتی که از خرید مبلمان در نظر دارید به دست نمی‌آید.
و خانه شلوغ و نامنظم به نظر می‌رسد.

ترفندهای زیباتر شدن خانه با گل‌ها و گیاهان طبیعی

گل‌ها و گیاهان طبیعی همیشه یکی از جذاب‌ترین عناصر در زیباتر شدن دکوراسیون و از ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌روند. گیاهان طبیعی قادر به ایجاد فضایی دل‌انگیز و روح‌بخش در هر فضا و خانه‌ای هستند و شما از این عناصر طبیعی و دل‌چسب در هر فضایی می‌توانید استفاده کنید. اما در استفاده از گلدان‌های گیاه در هر خانه نیز مانند دیگر عناصر باید تعادل را رعایت نمود. کاربرد بیش‌ازاندازه گیاهان باعث می‌شود تا خانه شلوغ و درهم دیده شود ضمن اینکه رسیدگی به آن‌ها ممکن است از عهده‌تان برنیاید.
بخش کوچکی از خانه شما برای نگهداری از گل‌ها و  گیاهان کفایت می‌کند.
اگر خانه شما حیاط دارد است و علاقه زیادی به گیاهان دارید
می‌توانید بخشی از حیاط و باغچه را نیز به این کار اختصاص دهید.

استفاده از شلف در دکوراسیون

شلف ها , تابلوها و قاب‌های عکس

چیدمان قاب‌های عکس و تابلوها و شلف‎ها از دیگر نکات و ترفندهای زیباتر شدن خانه است که به زیباتر شدن و جذابیت دکوراسیون خانه کمک می‌کند. توجه نماید که نصب تابلوها و عکس‌ها روی دیوار برای زیبایی دکوراسیون منزل حال و هوای جدیدی به خانه شما می‌بخشد. حتی بدون اینکه اجزای اصلی و بزرگ دکوراسیون را تغییر دهید می‌توانید با تغییر جای تابلوها تغییر بزرگی را در منزل خود احساس کنید. از تابلوهای بزرگ در دیوارهای اصلی استفاده کنید و تأثیر شگفت‌انگیز آن را در خانه ببینید.
توجه کنید که نصب تابلوها باید با رنگ و طرح دکوراسیون شما هماهنگ باشد.

نکات مهم در زیباتر شدن خانه

در پایان تعدادی نکته ساده و کم‌هزینه برای این که دکوراسیون زیباتری داشته باشید را یادآوری می‌کنیم.
پرده‌ها از ترفندهای زیباتر شدن خانه به شمار می‌رود.
پرده‌ها را همان‌طور که گفتیم تمام‌قد بگیرید تا روی زمین برسند.
رنگ پرده‌ها را در هماهنگی با مبلمان , فرش یا کف‌پوش خانه در نظر بگیرید.
مبلمان را بیش‌ازحد روی فرش قرار ندهید لبه مبلمان باید کمی عقب‌تر از لبه فرش باشد. حداقل یکی از مبل‌هایتان را با رنگی متفاوت در نظر بگیرید تا ظاهری تکراری به فضای خانه‌تان ندهید.
از ترفندهای زیباتر شدن خانه نورپردازی مناسبی است که برای منزل در نظر می‌گیرید.
نورپردازی را در قسمت‌هایی که می‌خواهید بیشتر در معرض دید باشد و نقطه کانونی دکوراسیون شما به کار می‌رود بیشتر و خاص‌تر نمایید. قسمت‌های کنج و فراموش‌شده منزل را به یک محل دنج و آرامش‌بخش برای کتاب خواندن تبدیل کنید.
باربری و اتوبار اطلس بار متخصص در چیدمان اثاثیه بعد از اسباب‌کشی است. اگر در هر مرحله سخت از جابجایی خود هستید می‌توانید با ما این شرکت خدماتی تماس بگیرید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد