ترفندهای اسباب کشی و نکات مشترک خانه تکانی

ترفندهای اسباب کشی و نکات مشترک خانه تکانی

از آن جا که بسیاری از نکات و ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی برای عید نوروز به صورت مشترک و مشابه عمل می کنند بر آن شدیم تا با یک تیر دو نشان زده و با آموزش این ترفندها هم در اثاث کشی وسایل منزل و هم در خانه تکانی برای عید به شما کمک کرده باشیم. خانم های سخت گیر و حساس با ما همراه باشند و ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی را در این جا فرابگیرند.
عید نوروز و همین طور جابجایی اثاثیه منزل فرصت بسیار خوبی فراهم می کند تا حداقل سالی یکبار خانه و لوازم زندگی مان را از نظر بگذرانیم و هر نوع کثیفی , خرابی و ... را تشخیص داده و در رفع آن تلاش کنیم. شستشو و  نظافت منزل از مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی است که می توان انجام داد. همه ما دوست داریم منظره ای زیبا و چشم نواز برای تعطیلات نورزو و پذیرایی از میهمان در منزل خود داشته باشیم. به این جهت به شدت به جان خانه و وسایل آن می افتیم و شروع به تمیز کردن می کنیم
اما مسئله بسیار مهم این است که اگر چه تمیزی و برق افتادن خانه بسیار مهم است اما سلامت ما از هر چیز دیگری مهم تر است و سلامتی اساسی ترین ترفندهای اسباب کشی وخانه تکانی ماست و ما قرار است از یک تعطیلات لذت بخش بهترین استفاده را داشته باشیم نه اینکه با خستگی و کمر درد آن را طی کنیم. جابجایی اثاثیه منزل از جهاتی شبیه به خانه تکانی است و اسباب کشی را نیز مانند خانه تکانی می توان فرصت خوبی برای انجام برخی کارها دانست که در این جا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و برنامه ریزی برای خانه تکانی را دراین جا ارائه کرده ایم.

مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی

یکی از مهم ترین ترفندهای اسباب کشی که در حمل اثاثیه منزل باید رعایت کنیم.
و اشاره های بسیار زیادی به آن داشتیم خلاصی از دست اثاثیه اضافی و به درد نخور است.
خانه تکانی و باربری اسباب منزل در این مسئله کاملا با هم در توافق هستند اگر می خواهید یک دکوراسیون نو و زیبا برای نوروز داشته باشید و یا قصد دارید خود را برای یک باربری و حمل بار سریع  و ارزان قیمت آماده کنید وسایل اضافی را از دیگر وسایل تان جدا کنید و برای فروش و یا اهدا کنار بگذارید. بسته بندی و حمل این گونه وسایل کاری پر زحمت است اگر این وسایل را نگه داشته اید تا شاید روزی از آنها استفاده کنید وقت آن رسیده است که خود را برای همیشه از دست آن ها نجات دهید.

و به فکر یک دکوراسیون تر و تمیز و ساده باشید.
وسایل کمتر به چیدمان بهتر و خانه تکانی سریعتر کمک می کند.
همانطور که کار بسته بندی و حمل اثاثیه منزل را نیز سرعت می بخشد.

نظافت برای خانه تکانی و پیش از اسباب کشی

مهم ترین گام برای خانه تکانی و یکی از اصلی ترین ترفندهای اسباب کشی و باربری اسباب منزل تمیز کردن وسایل و خانه است. تمیز کاری برای خانه تکانی یک مسئله کاملا مرسوم است اما باید دقت کنید که برای جابجایی وسایل منزل تان نیز بهتر است دستی به روی انها بکشید و خانه فعلی و خانه جدیدتان را نیز کاملا تمیز کنید. پیش از اسباب کشی و بسته بندی بار ها و وسایل منزل تان ابتدا آنها را کاملا تمیز کنید. اجاق گاز , یخچال , انواع ظروف و ... می تواند پیش از بسته بندی کاملا تمیز و نظافت شوند. آشپزخانه یکی از سخت ترین و مهم ترین مراحل هم در بسته بندی برای به کار گیری ترفندهای اسباب کشی و اثاث کشی و هم در خانه تکانی است.

اسباب کشی و باربری

تمیز کردن اتاق ها و بسته بندی وسایل آنها

اتاق ها از بخش های مهم در انجام ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی است.
به یک اتاق وارد شوید و کشوها، کمدها و گنجه‌های اتاق‌ را وارسی کنید.
هر چیز غیرقابل استفاده و کهنه را بدون دلهره و عذاب وجدان کنار بگذارید؛
اگر کارایی لازم را دارد آن را بفروشید و یا اهدا کنید
و به این ترتیب دل دیگران را نیز شاد نمایید.

کلید موفقیت در جابجایی اسباب منزل و همنطور نظافت برای خانه تکانی این است که دور ریختنی ها را دور بریزید و خود را از دست وسایل اضافه نجات دهید. دل خود را به دریا بزنید و هر چیزی را که می توانید ببخشید را اهدا کنید. این کار باعث کاهش هزینه های اسباب کشی شما در طول بسته بندی لوازم و حمل بار های تان می شود و نیز خستگی و زحمت شما از بابت نظافت و تمیزکاری را نیز کاهش می دهد همچنین آرامش و راحتی بیشتری برای شما به دنبال دارد. این مسئله یکی از مهم ترین و اصلی ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی است.
در این مرحله می توانید به سراغ انباری , بالکن و هر فضایی که چیزی در آن جا انبار کرده اید بروید
و ترتیب وسایل به درد نخورشان را بدهید.
هر چیز بی مصرف بدون هیچ تردیدی به سطح زباله منتقل می شود.

ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی برای نظافت ویترین ها

از مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی در نظافت و بسته بندی وسایل ویترین هاست.
شما ممکن است انواع بوفه و کتابخانه و ویترین داشته باشید
که درون آنها را از کتاب و وسایل تزئینی پر کرده باشید،
برای خانه تکانی باید بخشی از وقت خود را صرف این ویترین ها کنید
و در اسباب کشی نیز نیاز به بسته بندی وسایل داخل این ویترین ها دارید. هر چیز قابل شتستشو در این ویترین ها را بشویید به خصوص ظروف کریستالی که پس از شتسته شدن زیبایی و جلای خاصی به خود می گیرند. در این مرحله لوستر ها و وسایل تزئینی را نیز فراموش نکنید و در صورت امکان آن ها را بشویید و در جای خود قرار دهید و یا برای بسته بندی داخل کارتن اسباب کشی قرار دهید.
 برای تمیز کردن لوستر ها می توانید از پنبه و الکل استفاده کنید.

بسته بندی آشپزخانه و آشپزخانه تکانی

آشپزخانه مهم ترین بخش خانه است و قسمت بسیار مشکل برای خانه تکانی و باربری وسایل منزل است.
آشپزخانه نقشی اساسی در انجام ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی دارد.
اگر قصد خانه تکانی را دارید که باید هر نوع لک و چربی را از سطوح و دیوار ها پاک کنید
و تمام وسایل داخل آن اعم ازگاز و یخچال و ... را کاملا تمیز و نظافت کنید.

کابینت ها و کشوها را در مرحله اول نظم دهید و و یا وسایل داخل آنها را برای بسته بندی در اسباب کشی آماده کنید. فریزر و یخچال را فراموش نکنید. به مواد غذایی داخل آن ها نیز سر و سامان دهید و هر چیز به دردنخور و آشغال ریزه ای که پیدا کردید دور بیندازید. فراموش نکنید که آشپزخانه می تواند محل تجمع بسیاری از چیزهای به درد نخور باشد. از مهم ترین و اساسی ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی انجام درست نظافت و بسته بندی وسایل آشپزخانه است.

اسباب کشی و خانه تکانی

تغییر دکوراسیون برای نوروز

مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی تغییر دکوراسیون است.
شما می توانید دکوراسیون خانه تان را تغییر دهید و اگر جای برخی وسایل را دوست ندارید یا فکر می کنید بد چیده شده است را تغییر دهید. فرش ها را پیش از جابجایی برای شستشو به شرکت های قالی شویی بسپارید و یا در منزل خودتان بشویید که البته مورد اول مناسب تر است زیرا اسباب کشی و خانه تکانی به اندازه کافی باعث خستگی شما می شود و توانی برای شستن فرش ها ندارید و اینکه با این کار در مصرف آب و انرژی نیز صرفه جویی می کنید.
می توانید یک روز تعطیل انتخاب کنید
و از اعضای خانواده برای چیدمان دکوراسیون و بسته بندی وسایل اتاق پذیرایی کمک بگیرید.
مراقب این وسایل حساس باشید و آنها را پیش از بسته بندی خوب تمیز کنید.

ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی برای حمام و سرویس بهداشتی

این مرحله کار بسیار ساده ای به نسبت سایر ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی است.
آن را به عنوان یک زنگ تفریح قلمداد کنید.
باز هم هر نوع وسیله اضافی را دور بریزید.
کاشی ها , کف و شیر آلات را حسابی تمیز کنید و به وسایل داخل آن نظم بدهید.

برای بسته بندی وسایل داخل آنها و هنگام تمیز کردن مراقب اشیای تیز و برنده و مواد شیمیایی باشید تا مبادا به خودتان آسیب بزنید. برای دور انداخت وسایل این بخش از خانه دقت کنید که برخی از مواد را نباید با زباله های دیگر در یک جا قرار داد. داروها و مواد شوینده اضافی یا تاریخ مصرف گذشته را جدا کنید و جداگانه دور بیندازید. مراقب استفاده از مواد شوینده در هنگام شستشوی این بخش ها باشید. از مخلوط کردن مواد شوینده برای تمیزی بیشتر پرهیز کنید. هنگام شستشو درب حمام یا سرویس را باز بگذارید تا در صورت بروز مشکل بتوانید راحت نفس بکشید و سریع از محل خارج شوید.

حتما از دستکش برای تمیزکاری این بخش ها استفاده کنید.

تمیزکاری نهایی در ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی

تمیز کردن نهایی از مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی است
که آن  را به مرحله آخر و در روزهای پایانی سال واگذار کنید تا زحمت تان هدر نرود.
چند روز مانده با سال تحویل شروع به گردگیری کنید و همه جا را تمیز کنید و سپس یک جاروبرقی اساسی و کلی به همه جای خانه بزنید. اگر به خانه جدیدی می روید بهتر است خانه فعلی تان را نیز از هر گونه زباله و گرد و خاک پاک کنید ضمن این که همین کار را در منزل جدید نیز انجام دهید تا در هنگام چیدمان وسایل تان نیازی به تمیزکاری نداشته باشید.

  • شستن موکت ها
  • تمیزکردن یا تعویض پرده ها
  • رنگ دیوارها

و ... همگی از مهم ترین ترفندهای اسباب کشی و خانه تکانی برای نوروز است.

در صورتی که برای بسته بندی وسایل و انجام ترفندهای اسباب کشی نیاز به کمک دارید می توانید با اتوبار اطلس بار تهران تماس بگیرید. ما به روزترین ترفندهای حمل بار و حمل و نقل اسباب واثاثیه را برای انجام بهتر خدمات باربری خود به کار می گیریم.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد