تجهیزات بارگیری و تخلیه بار کاملا تخصصی

تجهیزات بارگیری و تخلیه بار کاملا تخصصی

تجهیزات بارگیری و تخلیه انواع وسایل کاملا تخصصی امروزه توانسته است کار حمل و جابجایی بار را بسیار ساده نماید. درگذشته حمل کالا و انواع وسایل و اثاثیه بسیار مشکل بود زیرا به شیوه‌های سنتی انجام می‌گرفت و معمولاً با خطرات و مشکلات بسیار زیادی نیز همراه بود و امکان بروز خسارت‌های مختلف نیز درصد بسیار بالایی را شامل میشد. کاربرد تجهیزات بارگیری مدرن و مناسب برای جابجایی انواع کالا و بار و اثاثیه یکی از نکات مهم و ضروری در حفظ امنیت و ایمنی آن‌ها هست.

لزوم کاربرد تجهیزات مدرن در جابجایی وسایل

 ایمنی باریکی از مهم‌ترین مسائلی است که در هر جابجایی باید به آن توجه نمود زیرا زمانی که بار شما ازنظر امنیت و ایمنی در سطح قابل قبولی نباشد نمی‌توان تضمین نمود که به‌سلامت به مقصد می‌رسد و خسارتی به آن وارد نمی‌شود.

سرعت در جابجایی و کاهش زمان از دیگر مزیت‌های استفاده از تجهیزات مناسب هست. زمان مسئله بااهمیتی در زندگی امروزی و به‌ویژه جابجایی به شمار می‌رود. یکی از مزیت‌های استفاده از تجهیزات کاربردی حمل‌ونقل این است که می‌تواند سرعت کار را به میزان زیادی افزایش دهد درنتیجه زمان که معیار مهمی در هزینه‌های جابجایی است به‌شدت کاهش پیدا می‌کند ازاین‌رو نرخ حمل بار نیز به‌این‌ترتیب پایین می‌آید.

کاربردی‌ترین تجهیزات بارگیری

در این مقاله به تعدادی از کاربردی‌ترین تجهیزات در باربری اسباب منزل اشاره می‌کنیم: جابجایی وسایل و اثاث منزل یکی از رایج‌ترین نوع جابجایی بار به شمار می‌رود. درگذشته به دلیل سبک زندگی و استفاده از اثاث کمتر و سبک‌تر کار جابجایی آسان‌تر بود حتی باوجوداینکه تجهیزات جابجایی به‌اندازه حالا پیشرفت نداشت. اما در حال حاضر می‌توان گفت که بدون استفاده از تجهیزات مناسب کار حمل‌ونقل اسباب و اثاثیه منزل با مشکلات زیادی همراه می‌شود. وسایل سنگین و حساس زیادی در خانه‌های اغلب ما وجود دارد و جابجایی آن‌ها می‌تواند بسیار مشکل و بدون استفاده از تجهیزات مناسب حتی غیرممکن باشد.

جابجایی گاوصندوق , میز بیلیارد , پیانو , ساید بای ساید و ... از این قبیل موارد هست.

وسایل و تجهیزات ایمن در امر جابجایی اثاثیه به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم می‌شود:

الف) تجهیزات بارگیری داخل کارگاهی شامل:

 • قلاب‌ها و سطوح بالابر
 • سطوح چرخی و نوار نقاله‌ها, انتقال‌دهنده‌های گویی شکل ( ساچمه‌ای)
 • ابزارهای تخلیه و بارگیری
 • گاری‌ها, سبدها و چرخ‌های دستی

لیفتراک و تجهیزات جابجایی وسایل

ب) تجهیزات حمل اثاثیه کارگاهی شامل:

 • لیفتراک الکتریکی , واگن‌ها و تجهیزات مکانیکی
 • نقاله‌ها و واگن‌های برقی
 • جرثقیل‌ها

بسته به نوع کالایی که قرار است جابجا شود ما نیاز به تجهیزات مختلف در جابجایی داریم.

Hand Truck و انواع پایه‌های چرخ‌دار

یکی از تجهیزات بارگیری برای حمل جعبه و کارتن اسباب‌کشی hand truck هست، این وسیله به‌صورت چهارچرخ یا دوچرخ است و کارگر اسباب‌کشی با استفاده از آن می‌تواند انواع اثاثیه را به خارج از خانه و به داخل ماشین باربری انتقال دهد.  این وسیله کاربردی در حمل وسایل بسته‌بندی‌شده (مانند جعبه‌ها و کارتن‌های حاوی لوازم و اثاثیه منزل) بکار می‌رود. برای حمل اثاثیه سنگین و جعبه‌های بزرگ‌تر و با وزن بیشتر به‌جای حمل دستی استفاده از این وسیله باعث ایجاد فشار کمتر به فرد شده و حمل وسایل سریع‌تر و آسان‌تر انجام می‌شود.

این وسیله‌ای فلزی و L شکل است و دارای دودسته هست. وسایل و اشیای قابل‌حمل که بیشتر شامل کارتن‌های بسته‌بندی‌شده و جعبه‌های مختلف می‌باشند روی آن قرار داده می‌شود و پس از با پایین آوردن دسته‌های آن سطح کفه به بالا می‌رود و حرکت وسیله میسر می‌شود. به‌این‌ترتیب وسایل داخل آن به‌راحتی حمل می‌شود. با استفاده از انواع چرخ‌های دستی می‌توان جابجایی کلیه اثاثیه سنگین را با دقت و سرعت بیشتری انجام داد.

این چرخ‌های دستی کار بارگذاری اثاثیه به درون ماشین حمل بار را آسان‌تر می‌نمایند.

تجهیزات بارگیری و تخلیه در وسایل نقلیه

به عملیات جابجایی بار به درون وسایل نقلیه و کامیون ، بارگیری و نیز به انتقال بار از وسایل نقلیه به خارج از آن تخلیه بار گفته می‌شود. تخلیه و بارگیری بر و اثاثیه یکی از مراحل سخت است و نیاز به تجهیزات ایمن و مناسب دارد تا به‌سادگی و درزمانی کوتاه انجام شود و به اثاثیه آسیب نرسد.

تخلیه و بارگیری می‌تواند در مبدأ، مقصد یا از ماشینی به ماشین دیگر و حمل‌ونقل دیگر انجام گیرد.

 • نوع
 • ظرفیت
 • و کارایی

 تجهیزات بارگیری و تخلیه بار در کاهش قیمت و افزایش سرعت اسباب‌کشی و جابجایی وسایل بسیار تأثیرگذار است.

از مهم‌ترین تجهیزات بارگیری می‌توان به:

 • تسمه‌نقاله
 • جرثقیل
 • بالابر

و .... اشاره نمود.

استفاده و کاربرد این تجهیزات بسته به نوع وسایلی دارد که قرار است بارگیری یا تخلیه شوند.

انواع باربرها

باربرها نیز وسایل موردنیاز و جالبی برای حمل اثاثیه مختلف هستند. باربرها انواع گوناگونی دارند که می‌توان به باربر پله برای جابجایی اثاثیه از پله‌ها اشاره نمود. این وسیله کاربردی به‌سادگی می‌تواند اثاثیه شما از پله‌ها بالا یا پایین ببرد و انتقال از پله‌ها توسط این وسیله بسیار به‌سادگی انجام می‌گیرد.

تجهیزات ایده آل ما در اطلس بار

شرکت اتوبار اطلس بار از شرکت‌هایی است که به حمل آسان و ایمن بار اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و زمان و پول مشتری برای وی اهمیت زیادی دارد ازاین‌رو با استفاده از به‌روزترین و مجهزترین وسایل و تجهیزات حمل بار اقدام به انجام پروژه‌های سنگین و سبک اسباب‌کشی و جابجایی اثاثیه مختلف منزل می‌پردازد. توسط این تجهیزات حمل وسایل سنگین مثل گاوصندوق, کمد و بوفه , میز نهارخوری و ... و انواع جعبه‌های سبک و سنگین , تجهیزات و ابزارهای مختلف و ... به‌سادگی انجام می‌شود.

برای حمل اشیای خاص و سنگین کافی است با ما در تماس باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد