بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی و ماشین چمن زنی

بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی و ماشین چمن زنی

بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی نیز دشواری های خاص خود را دارد و می تواند از قسمت های سخت و حساس بسته بندی وسایل منزل باشد. اگر منزل شما نیز دارای گاراژی پر از ابزار و تجهیزات و وسایل مختلف است احتمالا از جابجایی و بسته بندی وسایل داخل آن وحشت می کنید. زیرا این بخش از خانه مملو از وسایل عجیب و غریب , ابزارهای ریز و درشت است. درهم ریختگی و شلوغی گاراژ و انباری نیز مسئله دیگری است که ممکن است شما را از جابجایی و بسته بندی وسایل آن دچار ترس و نگرانی نماید. از جمله وسایل مختلفی که ممکن است در انباری خانه تان یافت شود تجهیزات و ادوات باغبانی است. اگر شما از آن دسته افرادی باشید که به باغبانی علاقه دارید و گل ها و گیاهان زیادی در خانه تان نگه داری می کنید به این ابزارها و ادوات نیاز دارید تا بتوانید به فضای سرسبز خانه تان رسیدگی نمایید.

بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی

 وسایل باغبانی اغلب تیز و برنده می باشند.
و وزن سنگین و اشکال عجیب و غریب آنها باعث می شود.
ما از بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی بترسیم و تا جایی که ممکن است از این کار پرهیز نماییم. اما اگر راهنمایی ما را بخوانید و از ترفندهای بسته بندی و اسباب کشی ما استفاده نمایید خواهید دید که به سادگی و به درست ترین روشهای ممکن می توانید بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی خود را انجام دهید.
زمانی که این قسمت از خانه به خوبی بسته بندی شود شما با خیال آسوده تری می توانید به بقیه امور اثاث کشی بپردازید. ما همچنین راهنمایی های برای بسته بندی و حمل انواع ابزارها ارائه داده ایم که برای مطالعه و آشنایی بیشتر می توانید از این مقاله بازدید نمایید.

مرحله اول: جمع آوری لوازم مورد نیاز بسته بندی

به دلیل طبیعت منحصر به فرد موارد موجود در گاراژ و ابزار های باغبانی شما باید قبل از شروع، مطمئن شوید که مواد بسته بندی مناسب جهت بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی را دارید.
این مواد عبارتند از:

 • جعبه و کارتن حمل بار از اشکال و اندازه های مختلف
 • بسته بندی پلاستیک حباب دار برای محافظت از اقلام
 • کاغذ برای پر کردن فضاهای اضافی
 • پتو های بسته بندی برای بسته بندی و محافظت از اقلام بزرگ
 • چسب و نوار بسته بندی برای بسته بندی جعبه ها و کارتن ها
 • برچسب یا ماژیک

مرحله دوم: حذف مواد خطرناک داخل انبار و گاراژ

گاراژها و انباری های نگهداری از ابزارها با مواد خطرناک پر می شوند که برای ادامه روند جابجایی اسباب منزل امن نیست.
شرکت های جابجایی مجاز به انتقال موارد زیر به دلایل ایمنی نیستند:

 • رنگ و رنگ نازک تر
 • مخازن پروپان یا زغال چوب
 • کود، آفت کش ها و دیگر مواد شیمیایی
 • گازوئیل
 • تمیز کننده های مواد خطرناک

به همین دلیل قبل از حرکت، توصیه می شود این مواد را به طور مناسب دفع کنید. زیرا شما نمی توانید این وسایل خطرساز را بار ماشین های مخصوص باربری نمایید و با خود در سطح شهر یا در جاده ها حرکت دهید. خطرات مختلفی از جمله آتش گرفتن سایر وسایل و وسیله نقلیه , ریختن و آلوده کردن سایر وسایل , انتشار بخارات سمی و ... از خطراتی است که ممکن است از حمل و نقل مواد شیمیایی خطرناک و انواع مواد شیمیایی که در باغبانی استفاده می شود به وجود آید.

مرحله سوم: بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی کوچک و دستی

در این مرحله از بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی ابتدا از وسایل و ابزارهای کوچک و دستی شروع می کنیم. ابزار های دستی را به جعبه های کوچک انتقال دهید و از جعبه های بزرگ برای این کار استفاده نکنید تا اطمینان حاصل شود جعبه ها شکسته نخواهند شد و برای بلند شدن خیلی سنگین نیستند. ابزار های کوچکتر در بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی مانند:

 • پیچ گوشتی
 • چکش
 • انبردست
 • و آچار

را می توان در جعبه ابزار قرار داد.
فقط فضای خالی را در جعبه ابزار با کاغذ بسته بندی پر کنید تا ابزار خود را از حرکت دور نگه دارید. اگر شما جعبه بسته بندی اصلی ابزارهای خود را دارید کافیست این ابزارها را داخل بسته بندی اصلی خود جای دهید و آن را داخل ماشین حمل بار بگذارید. برای بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی که جعبه مخصوص و یا بسته بندی اورجینال آنها را نگه نداشته اید کافیست از یک جعبه مناسب و مقدار کافی پلاستیک حباب دار استفاده کنید تا مطمئن شوید که قسمت های تیز و دندانه دار وسیله مورد نظر کاملا پوشانده شود.
برای این کار از حوله یا پارچه ضخیم و نوار نیز می توانید استفاده کنید.

بسته بندی ابزار باغبانی

مرحله چهارم: بسته بندی ابزارهای باغبانی و لوازم

در بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی ابزارهای باغبانی با قطعات تیز مانند داس و تبر باغبانی یا قیچی های باغبانی باید با پلاستیک بسته بندی حباب دار پوشانده شود و سپس آنها را به جعبه های کوچک انتقال دهید. هنگامی که این ابزارها را داخل کارتن بسته بندی می کنید باید دقت کنید که تمامی فضاهای خالی اطراف این وسایل را کاملا بپوشانید برای این کار لباس های کهنه و پارچه ها و حوله های غیر قابل استفاده بسیار مناسب است. این کار لبه های تیز این وسایل را می پوشاند و از سوراخ کردن جعبه جلوگیری می نماید. همچنین از حرکت وسایل داخل جعبه جلوگیری کرده و یک جابجایی امن و آسان را رقم می زند.

مرحله پنجم : جابجایی انواع گیاهان و گلدان ها

از دیگر مراحل بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی جباجایی گلدان های گل بزرگ و کوچک در خانه شماست. گلدان های گل اشکال و اندازه های مختلفی دارند و از متریال های گوناگون ساخته شده اند. گیاهان داخل گلدان های سرامیکی و یا گلدان های گل باید به طور ایمن بسته بندی شوند تا از شکستگی آنها جلوگیری شود. اگر تعداد گل ها و گیاهان شما زیاد است بهتر است برای جابجایی آنها از ماشین حمل بار جداگانه ای استفاده کنید.
برای مثال شما می توانید یک وانت بار را به جابجایی گلدان های گل خود اختصاص دهید. گلدان ها را کف ماشین باربری بچینید و برای محافظت بیشتر کف ماشین از یک موکت یا پتو  استفاده کنید. در میان گلدان ها نباید فضاهای خالی وجود داشته باشد این فضاهای خالی را با کاغذ و پارچه و ... بپوشانید. برای محافظت از گلدان ها در زمان بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی از ماشین مسقف استفاده کنید تا گیاهان شما از  گزند آفتاب تابستان یا سرمای زمستان در امان بمانند.

مرحله ششم: بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی بزرگ

بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی بزرگتر مثل انواع مختلف بیل , کلنگ , شن کش , فرقان , اره , تبر , داس و ... یکی از کارهای دشوار است که در این مرحله باید انجام دهید برای پوشش این وسایل آنها را داخل پتوهای محافظت کننده یا پتوهای کهنه ای که در خانه دارید قرار دهید.
و دور آن را با نوار یا طناب محکم کنید.

مرحله هفتم: بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی برقی و بزرگ

ماشین چمن زنی و دیگر ابزارهایی که با سوخت کار می کنند باید از قبل از حرکت سوخت آنها کاملا تخلیه شود. زیرا ممکن است هنگام بسته بندی شدن شمع های آنها جرقه بزند و موجب آتش سوزی شود، آنها را با مقادیر زیادی از پتو و پارچه بپوشانید و داخل کامیون حمل اثاثیه  قرار دهید تا از شکستگی و آسیب دیدن دیگر موارد جلوگیری کنید. قبل از بسته بندی این وسایل بهتر است هر گونه شلنگ , لوله و ... که به آن اتصال دارد جدا شود. مراقب سیم های برق این وسایل باشید و آن را به درستی جمع و بسته بندی کنید.

چگونگی بسته بندی دستگاه چمن زنی

ابتدا دستگاه چمن زنی را از باقی مانده چمن و گل و خاک و ... پاک کنید.
(از یک شلنگ آب استفاده کنید)
سپس به تمیز کردن ابزار و تجهیزات دیگر دستگاه چمن زنی بپردازید.
گاز و روغن داخل ماشین را به مخازن ذخیره سازی تخلیه کنید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد دفع گاز و نفت، با شرکت بازیافت محلی خود و یا اداره حفاظت از محیط زیست تماس بگیرید. کلیه اتصالات دستگاه را باز کنید و به صورت جداگانه بسته بندی نمایید. دستگاه خود را با پتو کاملا بپوشانید. در صورتی که برای بسته بندی و جابجایی وسایل باغبانی نیاز به کمک دارید می توانید با شرکت باربری اطلس بار تماس بگیرید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد