بسته بندی لامپ برای اسباب کشی و جابجایی

بسته بندی لامپ برای اسباب کشی و جابجایی

بسته بندی لامپ برای  جابجایی بسیار ساده است.  شما فقط باید چند قاعده ایمنی را در هنگام بسته بندی این منابع شکننده و حساس نور دنبال کنید، به این ترتیب وسایلی که به خانه جدید می برید کاملا سالم خواهند بود. علاوه بر شکنندگی، چالش دیگری که هنگام بسته بندی لامپ برای اثاث کشی وجود دارد این است که چراغ های رومیزی، چراغ های خانه و حتی لوسترها دارای اشکال عجیب و نامنظم هستند، بنابراین بسته بندی مناسب و ایمن شما نیاز به کمی دقت و توجه بیشترخواهد داشت.

چگونگی بسته بندی لامپ برای جابجایی
 

به یاد داشته باشید که ضروری است که تمام لامپ هایی که شما تصمیم گرفته اید آنها را جابجا کنید و بدون هیچ گونه صدمه ای در حین حمل اثاثیه به خانه جدید انتقال دهید را باید به خوبی بسته بندی کنید.
در هنگام حرکت، این دستورالعمل ها و نکات را گام به گام برای بسته بندی لامپ ها دنبال کنید.

استفاده از جعبه اصلی برای بسته بندی لامپ

بسته بندی لامپ توسط جعبه اصلی اگر شما به نوعی بسته بندی اصلی را که هنگام خرید این لامپ ها درون آنها محافظت می شوند را نگه دارید، شما نیمی از کار بسته بندی را انجام داده اید. در صورتی که شما این جعبه ها را حفظ نکنید، باید جعبه های مقوایی را که با اندازه لامپ ها به ویژه چراغ های رومیزی و آباژور ها متناسب هستند، پیدا کنید. دست شما در انتخاب کارتن حمل بار و جعبه های بسته بندی آزاد است اما می توانید این ترفند را انجام دهید، زیرا بهتر است که لامپ های خود را اندازه گیری کنید و برخی از جعبه ها را مستقیما از یک شرکت باربری و اتوبار محلی خریداری کنید تا مطمئن شوید که حتی بلندترین لامپهای شما در داخل جعبه قرار می گیرند.

 کاغذ بسته بندی همیشه در هنگام بسته بندی لامپ باید تمیز، نرم و سفید باشد.
به یاد داشته باشید برای بسته بندی لامپ و چراغ از روزنامه استفاده نکنید
زیرا می تواند لکه های چسبنده جوهر را روی لامپ شما باقی بگذارد.

لوازم بسته بندی در بسته بندی لامپ

بسته بندی حباب دار
یا پلاستیک های حباب دار اغلب به عنوان بهترین متریال حفاظتی در هنگام بسته بندی وسایل حساس و اقلام شکننده اعم از بسته بندی لامپ در جابجایی اثاثیه در نظر گرفته می شود،
بنابراین مطمئن شوید که چندین رول از یک شرکت اتوبار و حمل بار یا یک فروشگاه تهیه می کنید.
چسب بسته بندی
هرگز نوارچسب را به طور مستقیم بر روی یک لامپ پایه دار ظریف یا یک لوستر زیبا یا بر روی هر یک از اجزاء دیگر لامپ ها قرار ندهید. پس از پیچیدن لامپ درون کاغذ بسته بندی یا پلاستیک حباب دار می توانید برای محکم شدن از چسب استفاده کنید.
همچنین پس از بسته بندی لامپ درون کارتن بسته بندی از چسب استفاده کنید.
ماژیک و یا برچسب
مهم است که جعبه های خود را برچسب گذاری کنید

زیرا این برچسب ها توجه ویژه باربران به طبیعت شکننده اقلام بسته بندی شده درون جعبه ها را تضمین می کند.

بسته بندی لامپ در اسباب کشی

جعبه های بسته بندی لامپ را آماده کنید
از نوار با کیفیت بالا برای تقویت کف هر جعبه مقوا که شما قصد دارید لامپ ها و چراغ ها را بسته بندی کنید استفاده نمایید. برای حفظ امنیت، این کار را حتی اگر جعبه های بسته بندی را با نام تجاری جدید خریداری کرده اید نیز انجام دهید. سپس، کاغذ ضخیم (روزنامه نیز خوب است) را در انتها و کف هر کارتن باربری قرار دهید تا این لایه محافظ بتواند از هر گونه ضربه یا حرکت تصادفی در طول مسیر لامپ را محافظت نماید.

در بسته بندی لوستر بسته به مدل، نام تجاری و طراحی لامپ شما، راه های مختلفی برای بسته بندی وجود دارد. مثلا ممکن است لازم باشد که برخی قطعات لوستر را برای انجام این کار باز کنید، یا ممکن است فقط نیاز به بلند کردن لامپ برای تنظیم آن داشته باشید. آباژور و یا چراغ های رومیزی و یا شب خواب ها ممکن است دارای فریم های فلزی "U" شکل  یا فریم های پلاستیکی که حباب لامپ را در جای خود قرار می دهند باشند.

 پایه را از لامپ جدا کنید و اکنون آن را کنار بگذارید.

نکات مهم در بسته بندی لامپ و باربری

نکات مهم در بسته بندی لامپ

برای بسته بندی لامپ ، لامپ را باز کنید.
لامپ ها ممکن است بسیار شکننده باشند و شانس خوب این است که آنها در جابجایی زندگی نمی کنند.

با این حال، ممکن است در خرید لامپ صرفه جویی کنید، به طوری که غیرممکن است آنها را دور انداخته در حالی که کاملا قابل استفاده باشند. مجددا باید بسته بندی اصلی لامپ را نگه دارید تا در صورت بروز هرگونه جابجایی آنها را در اختیار داشته باشید. اگر نه، لامپ ها را در بسته بندی حباب دار بپیچانید و آنها را به دقت درون یک جعبه مخصوص قرار دهید که فقط شامل موارد بسیار شکننده می شود.
در بسته بندی لامپ سیم لامپ نیز باید به خوبی محافظت شود تا هیچ حادثه ای ایجاد نشود.

 کابل را در اطراف پایه لامپ قرار دهید و از یک گیره کابل برای نگهداری آن در محل استفاده کنید.
از نوارچسب استفاده نکنید زیرا ممکن است به رنگ یا پوشش بیرونی پایه آسیب برساند. پایه لامپ را در وسط یک قطعه بزرگ از پلاستیک بسته بندی حباب دار قرار دهید، سپس لامپ را در متریال محافظت کننده به آرامی رول کنید و در نهایت با نوار چسب آن را بپوشانید. مجددا مراقب باشید از نوار به طور مستقیم بر روی سطح پایه لامپ استفاده نکنید زیرا ترس از آسیب رساندن به سطح ظریف آن وجود دارد.
به عنوان یک نتیجه، لامپ باید به طور کامل تحت پوشش پلاستیک های حباب دار باشد.
همین کار را با حباب لامپ نیز انجام دهید.

بسته بندی لامپ به همراه پایه

با دقت، پایه لامپ های محافظت شده را در جعبه قرار دهید.
شما به راحتی می توانید چندین پایه لامپ را در همان جعبه، در کنار یکدیگر بسته بندی کنید، تا زمانی که آنها به طور مستقیم با هم تماس نداشته باشند، می توانید این کار را ادامه دهید. می توانید از کاغذ مچاله شده برای جلوگیری از تماس  آنها با هم استفاده کنید. این یک ایده خوب است که قطعات مختلف لامپ را برای نصب آسان تر و سریعتر پس از حرکت در کنار هم نگه دارید. تنها استثناء در بسته بندی لامپ است و بهتر است که حباب های لامپ در جعبه های جداگانه به دلیل شکنندگی زیاد و اندازه های بزرگتر، بسته بندی شوند زیرا این کار ایمن تر می باشد.
شکافها را پر کنید

هر زمان که اقلام شکننده را برای جابجایی بسته بندی می کنید، همیشه باید مطمئن شوید که هیچ فضای خالی داخل جعبه های مقوایی وجود ندارد. قرار دادن کاغذ مچاله شده یا استفاده از قطعات قدیمی لباس بین اجزای لامپ و تنظیم آنها برای اطمینان از اینکه هیچ چیز در هنگام جابجایی حرکت و تکان ندارد در بسته بندی لامپ بسیار مهم است.  اگر هر گونه فضای خالی وجود داشته باشد، با وجود اینکه قبلا همه اجزا در میان کاغذهای بسته بندی  و بسته بندی حباب دار پیچیده شده اند ممکن است در حین حمل و نقل با یکدیگر در تماس باشند و بشکنند.
از نوارچسب  و برچسب جعبه در بسته بندی لامپ استفاده کنید.
درب کارتن بسته بندی لامپ را ببندید، جعبه را با چسب محکم کنید.
و محتوا و اتاق مقصد را حداقل دو طرف جعبه بنویسید.
فراموش نکنید که جعبه را به عنوان شکننده برچسب بزنید.

بسته بندی حباب لامپ در بسته بندی لامپ

از کاغذ بسته بندی برای پوشاندن حباب ها و لبه های آن به صورت چند لایه استفاده کنید،
سپس چندین ورقه پلاستیک حباب دار را برای محافظت بیشتر استفاده کنید. اگر حباب های متعدد وجود داشته باشد، ببینید آیا می توان آنها را درون یکدیگر قرار داد تا فضا و زمان بیشتری صرفه جویی کنید یا خیر. تنها کافیست فضای میان آنها را کاملا پر کنید. شما برای حمل و نقل لامپ ها باید آنها را بسته بندی کنید . سعی کنید حالت بی حرکتی کامل در داخل جعبه حمل بار برای یک جابجایی اثاثیه ایمن و بدون دردسر ایجاد کنید.

دوباره، هر فضای خالی را داخل جعبه با استفاده از کاغذ بسته بندی شده یا روزنامه مچاله شده پر کنید.
لامپ ها معمولا سبک وزن و بسیار ظریف هستند،
بنابراین مطمئن شوید که هیچ چیز در بالای جعبه بسته بندی لامپ در طول حمل و نقل قرار نمی گیرد.

زهرا عابدی 1397/02/10 05:49:36 ب.ظ

مطلب جالبی بود که هیچ وقت بهش دقت نکرده بودم

پاسخ

فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد