باربری و جابجایی لوازم و ابزارآلات موسیقی

باربری و جابجایی لوازم و ابزارآلات موسیقی

باربری و جابجایی لوازم و ابزار آلات موسیقی یکی از مراحل حساس در اسباب کشی آموزشگاه های موسیقی است. همچنین بسیاری از افراد هنرمند ممکن است در منزل خود تعداد زیادی از این ابزارآلات موسیقی را داشته باشند.
جابجایی وسایل موسیقی به کلاس ها و آموزشگاه ها برای هنرمندان چندان سخت نیست
اما داستان ما مربوط به جابجایی این وسایل حساس در مسافت های طولانی است.
مگر اینکه شرکت باربری و اتوبار شما نیز موزیسین باشند،
که در غیر این صورت قادر نخواهند بود به طور کامل درک کنند که چگونه می توان از طریق تکان دادن، رها کردن یا تغییرات شدید دما، ابزار آلات موسیقی را خراب کرد. حتی اگر "شکستنی" را روی تمام جعبه ها و کارتن اسباب کشی و باربری این وسایل بنویسید باز هم ممکن است اتفاقات ناخوشایندی در باربری و جابجایی لوازم برای آنها بیفتد، بسیار مهم است که شما گام های لازم برای بسته بندی ابزار آلات موسیقی تان را که چندان آسان هم نیست برای ایمنی این گونه وسایل در باربری و جابجایی لوازم تان بردارید زیرا این وسایل به شدت در معرض خطر هستند.
تضمین ایمنی وسایل و ابزار آلات موسیقی شما آسان نیست.
بنابراین مطمئن شوید که این مراحل و اقدامات احتیاطی را دنبال می کنید.

ابزارهای چوبی و برنجی

این ابزارها باید ابتدا کاملا جدا شوند.

در حالت ایده آل، آن ها را در جعبه سخت و محکمی که برای خود آن ابزار خاص ساخته شده است قرار دهید. اگر شما جعبه مخصوص وسایل تان را ندارید می توانید هر قطعه را در چند لایه پلاستیک حباب دار قرار دهید. مهم است که قطعات در طی فرایند باربری و جابجایی لوازم به یکدیگر برخورد نداشته باشند و با هم تماس پیدا نکنند. جعبه ای که استفاده می کنید باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید تعدادی بالشتک یا کوسن نرم، کاغذ بسته بندی ، حوله ، پتو و غیره را فراهم کرده و دور تا دور وسیله را بپوشانید. همچنین اگر شما از کاغذ بسته بندی استفاده می کنید مطمئن شوید که بسته بندی کردن نهایی را با نوار چسب محکم انجام می دهید. این امر احتمال حرکت و تکان خوردن وسیله را در درون جعبه ها کاهش می دهد.

باربری وجابجایی لوازم

سازهای زهی

ویولن سل، چنگ، گیتار، تار ، دوتار ، سه تار، تنبور و غیره، در طول بسته بندی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند. برای شروع کار بسته بندی و باربری و جابجایی لوازم ، زه ساز ها باید از خود ساز جدا شود. در ابزار آلات موسیقی دارای کلید های تنظیم کننده تمامی کلید ها باید به موازات یکدیگر و به صورت مسطح قرار بگیرند.
اگر جعبه مخصوص آلات موسیقی را در اختیار دارید.
و می خواهید این ابزار را در داخل جعبه مخصوص خود قرار دهید دقت داشته باشید که این ابزار هنوز هم ممکن است به احتمال زیاد در حین  باربری و جابجایی لوازم به اطراف برخورد کند و حرکت داشته باشد. از این روش شما نیاز به اضافه کردن مقداری کاغذ مچاله شده دور تا دور آلات موسیقی داشته باشید به خصوص دسته، بالای پایه و پین های گیتار که خیلی حساس هستند. هرگز از کاغذ های کوچک برای پوشش اطراف این ابزارها استفاده نکنید.
زیرا ممکن است درون زه آلات موسیقی قرار بگیرد.
و باعث می شود تا آسیب جدی ببیند.

باربری و جابجایی لوازم و سازهای زهی

برای مراقبت بیشتر در باربری و جابجایی لوازم موسیقی اطراف خرک را نیز با کاغذ بپوشانید.
جعبه مخصوص ساز را درون یک کارتن اسباب کشی بزرگ تر قرار دهید.
اگر چنین کارتنی در دسترس ندارید آن را سفارش دهید.
جعبه ساز را درون کارتن بسته بندی برای اسباب کشی و باربری و جابجایی لوازم قرار دهید و اطراف آن را با استفاده از وسایلی مانند:

  • پتو
  • بالش
  • کوسن

و ... پر کنید.
کارتن باربری و جابجایی لوازم را با چسب محکم ببندید
و روی هرکدام از آنها علامت شکستنی درج کنید.
اطمینان حاصل کنید که جعبه های دیگر
و باربری و جابجایی لوازم روی جعبه این وسایل حساس قرار نمی گیرد.
اگر جعبه مخصوص ساز را نداشته باشید،
تمام ابزار آلات را باید در پلاستیک قرار دهید.
یک کیسه زباله یا کیسه تمیز کردن خشک برای این کار مناسب است.
قبل از بسته بندی برای باربری و جابجایی لوازم ،وسیله را با پلاستیک حباب دار بسته بندی کرده و آن را با نوار چسب ببندید. این امر موجب می شود آب نتواند به داخل بسته بندی این ابزار آلات حساس نفوذ کند حتی اگر جعبه در داخل گودال بیفتد.
برای بسته بندی توسط پلاستیک های حباب دار سخاوتمندانه عمل کنید.

باربری و جابجایی لوازم موسیقی

باربری و جابجایی لوازم اعم از طبل و دهل و تنبک

باربری و جابجایی لوازم و بسته بندی را با یک جعبه حداقل چند سانتی متر بزرگ تر از ساز شروع کنید، از این رو شما فضای زیادی برای اضافه کردن مواد محافظت کننده برای محافظت از ساز خواهید داشت. می توانید از یک فروشگاه سازهای موسیقی درخواست کنید که جعبه های مناسب در اختیار شما قرار دهد.

قاب ها یا میله های اطراف آنها را باز کنید
و آنها را داخل کیسه های پلاستیکی به صورت جداگانه بسته بندی کنید.
چوب های آنها را نیز به صورت جداگانه بسته بندی کنید.

می توانید برای پیشگیری از شکستن آنها این وسایل را داخل کاغذ بسته بندی یا پلاستیک حباب دار بپیچید.  ساز را داخل پلاستیک های حباب دار بپوشانید و چسب بزنید. سپس آن را داخل کارتن بزرگتری قرار دهید و اطراف کارتن را به هر چیز نرمی مثل پتو , کوسن, بالش و ... یا کاغذهای بسته بندی بپوشانید
و مطمئن شوید که وسیله در زمان باربری و جابجایی لوازم  درون کارتن حمل بار حرکت نمی کند.

سایر نکات مهم در باربری و جابجایی لوازم

قبل از استفاده از سازهای موسیقی خود پس از باربری و جابجایی لوازم ، 24 ساعت طول می کشد تا سازهای موسیقی را سرهم کنید. تلاش برای نگه داشتن سازهای موسیقی در دمای اتاق: اگر شما نیاز به انبار و نگهداری آنها را به طور موقت دارید، جایی که قرار است این وسایل را انبار کنید از نظر دما و تغییرات آب و هوایی بررسی نمایید. گرم شدن یا سرد شدن می تواند باعث آسیب رساندن به وسایل حساس موسیقی شود. هرگز سعی نکنید پیانو یا ارگ و این دست وسایل سنگین را در باربری و جابجایی لوازم  خودتان حرکت دهید. یک شرکت باربری و جابجایی لوازم منزل حرفه ای و مطمئن می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

همیشه سخت افزار و لوازم جانبی، مانند؛

  • تسمه های گیتار
  • نی

و غیره را
جداگانه بسته بندی کنید. و روی آن برچسب بزنید.
در هر صورت برای باربری و جابجایی لوازم موسیقی و بسته بندی وسایل حساس می توانید با ما در حمل بار اطلس بار پاسارگاد ارتباط برقرار نمایید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد