اصول حمل و جابجایی مواد غذایی در اسباب کشی ها

اصول حمل و جابجایی مواد غذایی در اسباب کشی ها

در روز اسباب کشی قطعاً نگهداری از مواد غذایی کاری بسیار سخت می‌باشد. چراکه برخی از مواد فریز شده را نمی‌توانید در دمای معمولی محیط نگهداری کنید. همچنین اصلاً کار درستی نیست که بخواهید آن‌ها را دور بریزید.
پس درنتیجه بهترین تصمیم ممکن برای سالم رساندن مواد غذایی به خانه جدید چیست؟ باید با آنها چه کرد؟ بهترین تصمیم ممکن چیست؟در ابتدا تصمیم با شماست. می‌خواهید همه مواد غذایی را به خانه جدید ببرید؟ آیا تمایلی به بخشیدن آن‌ها به همسایه‌ها و یا اقوام خود ندارید؟
با ما همراه باشید. با استفاده از موارد زیر قطعاً بهترین تصمیم ممکن را در این زمینه خواهید گرفت:

قدم اول: تمامی مواد غذایی موجود در منزل را لیست کنید

با داشتن فهرستی کامل از مواد غذایی، قطعاً بهتر می‌توانید برای آن‌ها تصمیم‌گیری کنید. دقیق تمامی یخچال، فریزر، کابینت‌ها و جاهایی دیگری که برای نگه‌داری مواد غذایی استفاده می‌نمایید را بررسی کنید.

از دسته‌بندی زیر در لیست خود استفاده نمایید:

مواد غذایی یخ‌زده: گوشت ، مرغ، سبزی‌ها، ماهی، بستنی و هرماده غذایی موجود در فریزر

غذاهایی که به یخچال نیاز دارند: آب‌میوه، سس ، میوه،تخم‌مرغ ، لبنیات و سایر موارد دیگر که در دمای محیط مورد خطر قرار می‌گیرند.

مواد غذایی کنسرو شده

مواد غذایی بسته‌بندی‌شده مانند چیپس، اسنک ، غلات و غیره

مواد غذایی موجود در بطری‌های شیشه‌ای مانند انواع روغن، نوشیدنی‌ها

تجهیزات پخت‌وپز

سعی کنید مواد غذایی که تاریخ انقضای آن‌ها بسیار نزدیک است را نیز یادداشت کنید.

چک لیست بسته بندی مواد غذایی

قدم دوم: از مواد غذایی فاسد شده خود را راحت کنید

برخی از مواد غذایی که تاریخ انقضای آن‌ها گذشته است را دور بریزید. همچنین برخی مواد هستند که آن‌ها را مصرف نمی‌کنید. پس دلیل به بردنشان به خانه جدید نخواهید داشت. برخی مواد غذایی که نیز تمام‌شده است. بطری‌ها، جعبه‌ها و کیسه‌های مواد غذایی را به‌درستی موردبررسی قرار دهید. هرکدام از آن‌ها که اضافه بود را دور بریزید.

قدم سوم:از مواد غذایی فاسدشدنی قبل از اسباب‌کشی‌ تان استفاده نمایید

برخی مواد غذایی مدت‌زمان زیادی را برای مصرف نخواهند داشت. بهتر است برای استفاده از آن‌ها تا قبل از جابجا شدنتان برنامه‌ریزی کنید. همچنین می‌توانید با برخی از این مواد برای روز اسباب ‌کشی خوراکی‌هایی را آماده نمایید.

با انجام این کار حجم مواد غذایی برای روز باربری ‌تان کاهش می بابد.
سعی کنید از خرید مواد غذایی تازه قبل از اسباب کشی به‌شدت خودداری نمایید.
استفاده از مواد غذایی، باعث می‌شود تا نیازی به دور ریختن آن‌ها نداشته باشید. قطعاً دور ریختن مواد غذایی حس بدی را در شما ایجاد خواهد کرد.

قدم چهارم:مواد غذایی را به دوستان و همسایه‌ها ببخشید

اغلب اوقات قادر نخواهید بود تا روز جابجایی ريال تمام مواد غذایی را مصرف کنید. از طرفی حمل برخی مواد غذایی تصمیم مناسبی نیست. می‌تواند دردسرهای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.
می‌توانید برحسب لیست که آماده کرده بودید. مواد غذایی پردردسر را جدا نمایید. از طرفی از دوستان و یا همسایه‌های خود بخواهید تا در صورت نیاز آن‌ها را برای خود بردارند. با انجام این کار دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافه برای مواد غذایی نیز نخواهید بود.
در روزهای پایانی می‌توانید برای تمام شدن برخی از مواد غذایی که ممکن است در معرض فساد قرار گیرند، مهمانی ترتیب دهید. دوستان و آشنایان نزدیک خود را دعوت کنید. و مواد غذایی موجود را برای آن‌ها تدارک دهید. این کار نیز به مصرف‌شده این مواد کمک شایانی می‌نماید.

قدم پنجم:اهدا مواد غذایی به خیریه‌ها و افراد نیازمند

حتماً شما هم افراد نیازمندی را می‌شناسید. چرا مواد غذایی را دور بریزید؟ می‌توانید با بخشیدن آن‌ها به خیریه‌ها و افراد نیازمند به‌راحتی از آن‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید.
این کار هم از فساد مواد غذایی جلوگیری می‌نماید. هم با انجام این کار قادر به خوشحال کردن یک نفر خواهید بود.

تاریخ انقضا مواد غذایی را چک کنید

قدم ششم:مواد غذایی را بسته‌بندی کنید.

در این محله دیگر تنها مواد غذایی برایتان باقی می‌ماند که قرار است به خانه جدید منتقل شوند.
بسته بندی مواد غذایی یخ‌زده: قطعاً این مواد را نمی‌توان به مدت زیادی در فضای محیط قرارداد. می‌توانید از یخچال‌های سیار و یا cool box در حمل آن‌ها استفاده نمایید. cool box از نمونه تجهیزات بسته بندی قابل ارائه توسط ما در باربری اطلس بار است. که می‌تواند به شما در حمل مواد غذایی یخ‌زده کمک شایانی نماید.

باکس حمل مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی کنسرو شده: قطعاً این مواد غذایی قابلیت سالم ماندن در دمای محیط رادارند. درنتیجه بهتر است برای بسته بندی آن ها از کارتن‌های حمل بار استفاده کنید. جعبه انتخابی حتماً سایز مناسبی داشته باشد. همچنین از مقاومت و محکم بودن آن نیز اطمینان خاطر داشته باشید.

مواد غذایی خشک و یا پودر شده: حتماً این مواد غذایی مانند غلات، حبوبات، آرد، ماکارونی و سایر مواد غذایی مشابه را از درون جعبه‌ها خارج کنید. ابتدا آن‌ها را درون کیسه‌های زیپ‌دار قرار دهید و مجدد درون جعبه‌شان بگذارید. درب جعبه‌ها را نیز با استفاده از چسب نواری محکم کنید.

بسته بندی ظروف شیشه ای: ابتدا درب آن‌ها را بسیار محکم ببندید. اطمینان داشته باشید که مواد درون آن‌ها به بیرون نشت نخواهد کرد. سپس دورتادورشان را با کاغذ بسته بندی کنید. پلاستیک حبابدار نیز انتخاب مناسبی برای بسته بندی می باشد.
سپس آن‌ها را در درون جعبه‌هایی محکم قرار دهید. حتماً درون جعبه را با روزنامه‌های خورد شده پرکنید. تا در حین حمل شیشه‌ها آسیب نبینند.

برچسب زدن: حتماً روی جعبه‌ها را برچسب برنید. تا در حین حمل، جعبه‌هایی که حامل شیشه‌ها می‌باشند دچار آسیب نشوند.
حتماً برای روز اسباب ‌کشی غذا آماده کنید

برای کاهش استرس و خستگی در روز اسباب کشی ، حتماً از قبل برای این روز غذایی مناسب آماده نمایید. در چنین روزی حتماً دوستان شما به کمکتان خواهند آمد. حتی کارگران شرکت باربری قطعاً خسته می‌شوند. اعضای خانواده‌تان نیز دچار نگرانی و اضطراب هستند. پس بهتر است غذایی خوشمزه ولی ساده برای این روز آماده کنید. حتی می‌توانید نوشیدنی نیز ترتیب دهید. تا همه برای تجدیدقوا از آن‌ها استفاده کنند.
درست است که اسباب کشی اتفاقی بزرگ است. در روز جابجایی استرس زیادی خواهید داشت. تنها با رعایت اصول و قواعد صحیح جابجایی می‌توانید این روز را به یکی از خاطره‌انگیزترین روزهایتان تبدیل کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در تمامی زمینه‌ها به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد