اسباب کشی افراد سالمند

اسباب کشی افراد سالمند

قطعا اسباب کشی با افراد سالمند از تجربه های بسیارسخت در اسباب کشی و جابجایی می باشد. در کل جابجایی استرس زیادی را به همراه دارد. ولی در دوران جوانی می تواند با هیجان انجام شود. ولی زمانی که پا به سن می گذارید قطعا دیگر آن هیجان دوران جوانی را برایتان نخواهد داشت. افراد سالمند خیلی سخت با جابجایی کنار می آیند. به خصوص اگر قرار باشد از دیگر افراد خانواده جدا شوند. یا اینکه پس از سالها بخواهند از خانه قدیمی شان مهاجرت نمایند. در اسباب کشی با افراد سالمند بهتر است به حد چشمگیری صبور و شکیبا باشید. قطعا مشکلاتی را در این زمینه تجربه خواهید کرد. پس بهتر است صبور باشد و خود را برای هر اتفاقی آماده نمایید. برای راحتی کار در حین اسباب کشی افراد سالمند می‌توانید توصیه های قبل و بعد از جابجایی زیر را در نظر بگیرید. مهربانی در اثاث کشی برای افراد سالخورده

مهربان و باملاحظه باشید

مهربان و با ملاحظه باشید. حتما در بسته بندی وسایل و اثاثیه و مرتب کردن اثاثیه از افراد سالمند کمک بگیرید. اجازه دهید احساس کنند که نقش بسیار پر رنگی در انجام کارها دارند. اگر به آن ها اجازه کمک کردن ندهید ممکن است حس ناتوانی در آن ها ایجاد شود. یعی کنید اصلا از کار آن ها ایراد نگیرید. ایجاد تغییر نگرش در چنین افرادی کاری است بس دشوار. به هیچ عنوان وسایلی که به آن ها دلبستگی دارند را دور نریزید. جابجایی برای همه یک تغییر بزرگ است. پس بهتر است بدخلقی و بداخلاقی را کنار بگذارید.به شیوه آن‌ها در بسته بندی و حمل وسایل منزلشان احترام بگذارید. اگر به چیزی دل‌بستگی خاصی دارند سعی نکنید آن وسیله را به هر قیمتی دور بریزید. توجه نمایید که آن‌ها صاحب‌اختیار واقعی هستند. باید مدیریت کار را بر عهده بگیرند. شما می‌توانید به آن‌ها مشاوره و آگاهی در زمینه‌های مختلف مثل استخدام یک شرکت باربری خوب برای اسباب کشی یا روش‌های بسته بندی و انتخاب وسایل برای بسته بندی و ... دهید.

مرتب کردن وسایل در اسباب کشی با سالمندان

در اسباب کشی با سالمندان آن‌ها را با روش‌های مرتب کردن وسایل آشنا کنید. آن‌ها شاید از روش‌های ذخیره‌سازی وسایل آگاه نباشند. سالمندان نیز مانند همه‌ی ما می‌خواهند وسایلی را که لزوماً زیاد از آن استفاده نمی‌کنند و یا وسایلی که همیشه استفاده می‌کنند را نگه دارند. به آن‌ها بگوئید بهتر است که چه وسایلی را دور بریزید. چه وسایلی را به خیریه اهدا کنید. اگر در خانه‌ی جدید جایی برای وسیله‌ی محبوب و موردعلاقه‌شان نیست. پیشنهاد دهید که یکی از فرزندان از آن نگه‌داری می‌کند.

حمل اثاثیه افراد سالمند و چیدمان خانه جدید :

در حمل اثاثیه افراد سالمند سعی کنید تا جایی که ممکن است چیدمان وسایل در خانه‌ی جدید مانند خانه‌ی قبل باشد. به جزئیات مانند: • محل قرار گرفتن تخت و کمدها • و یا حتی محل نصب عکس‌های خانوادگی • جای اثاثیه آشپزخانه دقت کنید. انجام این کارها در اسباب کشی افراد سالمند باعث می‌شود تا آن‌ها در خانه‌ی جدید احساس راحتی بیشتری داشته باشند. وسایل آشپزخانه را طوری بچینید که آن‌ها به‌راحتی بتوانند وسایل موردنیازشان را پیدا کنند.

زمان کافی برای انجام کارها اختصاص دهید

افراد سالمند توانایی انجام کارهای سخت و یا کار در مدت‌زمان طولانی را ندارند. زود خسته می‌شوند این نکته را در نظر داشته باشید. زمان کافی برای انجام اموری مثل جمع‌آوری و بسته بندی وسایل اختصاص دهید. در این حین به حفظ سلامتی افراد سالمند در جابجایی نیز توجه کافی داشته باشید.مراقب سلامت آنها باشید. اگر آن‎ها داروی خاصی مصرف می‌کنند حتماً آن را به همراه دیگر وسایل ضروری‎شان در یک جعبه همیشه در دسترس داشته باشید. تا اگر در طول جابجایی به آن نیاز شد بتوانند از آن استفاده کنند.

بررسی ویژگی‌های خانه در اثاث کشی با افراد سالخورده

بهتر است قبل از اثاث کشی با افراد سالخورده از متراژ خانه‌ی جدید باخبر شوید. اگر اسباب کشی افراد مسن و سالخورده از یک آپارتمان سه‌خوابه به یک آپارتمان یک‌خوابه انجام می‌شود. باید با مشورت با آن‌ها تصمیم بگیرید. که چه وسایلی را با خود به خانه‌ی جدید ببرید. و در مورد چیدمان آن نیز با هم صحبت کنید. خدمات اسباب کشی برای سالمندان

نکات اسباب کشی برای افراد مسن

از نکات مهم اسباب کشی برای افراد مسن این است. که قبل از جابجایی اثاثیه افراد مسن و سالخورده با آن‌ها درباره‌ی اثاث کشی و انتظاراتشان صحبت کنید. مسئولیت کارهای سبک را در حمل و نقل اسباب و اثاثیه به افراد سالمند بدهید. اجازه دهید تا آن‌ها خودشان تصمیم بگیرند که دوست دارند چه کاری را انجام بدهند. و انجام دادن چه کاری برای آن‌ها سخت است.

خدمات اسباب کشی برای سالمندان در شرکت‌های باربری

شرکت‌های باربری و اتوبار روند انجام جابجایی و حمل اثاثیه برای افراد سالمند را بسیار ساده‌تر می‌کنند. به‌ویژه اگر قصد جابجایی وسایل برای افراد مسن را داشته باشید. این شرکت‌ها دارای خدمات اسباب کشی برای سالمندان هستند. و تمامی کارهای سخت مثل:

  • حمل وسایل سنگین
  • بسته بندی اثاث

و ... را برای شما انجام می‌دهند. با انتخاب اتوبار با افراد سالمند به‌سادگی تمامی لوازم و جعبه‌های موردنظرتان را می‌توانید به خانه جدید انتقال دهید. همچنین به خرید بیمه باربری از شرکت‎های باربری نیز توجه داشته باشید.


فرم ثبت نظرات کاربران

گزینه های ستاره دار (*) را تکمیل کنید

ارسال پیام شما با موفقیت انجام شد