مقالات

دکوراسیون ورودی خانه و ایده هایی برای ورودی آن

دکوراسیون ورودی خانه

دید کلی از خانه اصولا در دکوراسیون ورودی خانه نمایان خواهد شد. ورودی خانه ها اصولا از مهم ترین بخش های یک خانه می باشند و این درحالی است که اغلب افراد به آن توجه زیادی نمی نمایند. راهروی ورودی خانه اولین بخشی است که افراد در ورودی به خانه شما با آن مواجه خواهند شد. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما برای آن یک دکوراسیون بسیار زیبا در نظر بگیرید.

اهمیت طراحی دکوراسیون ورودی خانه

ورودی خانه نیز بخشی از دکوراسیون منزل شما است و تمیز و مرتب بودن آن اهمیت زیادی در دیده شدن دکوراسیون سایر بخش‌های منزل شما دارد. شما می‌توانید با اضافه کردن جزئیات بسیار ظریف راهرو و ورودی خانه خود را به بهترین شکل ممکن بیارایید. حضور:

 • یک تابلو نقاشی جسورانه
 • گل‌های زیبا
 • آینه و میز کنسول
 • رنگ‌های مناسب
 • لوازم دکوری زیبا و …

در راهرو آن را به یک بخش جذاب تبدیل می‌کند. ضمن اینکه نباید هماهنگی راهرو با دیگر قسمت‌ها را نادیده گرفت اما می‌توان تمایزهایی میان طراحی دکوراسیون داخلی راهرو و دیگر بخش‌ها در نظر گرفت.
در اینجا تعدادی از عناصر بسیار مهم و ضروری جهت ایده برای ورودی منزل وجود دارد:

طراحی داخلی دکوراسیون راهرو منزل با نور

نورپردازی خانه عنصر بسیار ضروری و کاربردی در دکوراسیون داخلی است و از آن می‌توان برای طراحی دکوراسیون داخلی راهرو منزل نیز استفاده نمایید. منابع نور مانند لوستر،لامپ های دیوارکوب انتخاب های مناسبی برای روشناسس راهرو می باشند.
به این ترتیب هم روشنایی ورودی منزلتان را تأمین می‌کنید.
و هم به زیبایی آن کمک خواهید کرد.

آینه‌ها و طراحی داخلی راهروها

از تکنیک های آیینه استفاده نمایید تا بتوانید زیبایی راهرو ورودی خانه تان را چندین برابر نمایید. آیینه ها قادر هستند تا نور را منعکس نمیاندو از طرفی قادر هستند تا راهرو خانه شما بزرگتر نشان دهند. از طرفی نور موجود را نیز دوبرابر می نمایند پس می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده در راهروها باشند.

فرش ترفند ایده آل برای دکوراسیون ورودی

از دیگر عناصری که می‌توانید برای طراحی دکوراسیون ورودی استفاده کنید فرش است. استفاده از یک فرش در فضای راهرو روح تازه‌ای در این بخش می‌دمد و باعث می‌شود تا هماهنگی آن با دیگر بخش‌های منزل بیش از پیش باشد. برای این کار می‌توانید از فرش‌های ساده و بدون پرز استفاده کنید تا تمیز کردن آن راحت‌تر انجام شود و قابل شستشو باشد. اگر ورودی شما باز است و با سالن نشیمن یکی شده است بهتر است از فرش‌های هماهنگ در طرح و رنگ با فرش‌ها و مبلمان خانه استفاده کنید. در فضاهای کوچک بهتر است کل آن را مفروش نکنید زیرا فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند. استفاده از نورپردازی مناسب با یک فرش و آینه و یک گلدان زیبا می‌توانید یک ایده الهام‌بخش راهرو شما باشد.

رنگ‌آمیزی راهرو و کاغذدیواری

یکی دیگر از ایده‌های جالب برای طراحی راهرو رنگ‌آمیزی است.
رنگ‌های هیجان زیادی به زندگی می‌بخشند و خانه شما را از یک فضای دلگیر و ساده به یک فضای جذاب و دل‌نشین تبدیل می‌کنند. راهکار دیگر برای دکوراسیون ورودی خانه استفاده از کاغذدیواری به جای رنگ کردن آن است. کاغذهای دیواری در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع وجود دارند و شما می‌توانید برحسب سلیقه از کاغذهای دیواری مناسب استفاده کنید. کاغذدیواری را با توجه به مقیاس فضای خود انتخاب کنید زیرا رنگ‌های شلوغ و تند برای ورودی‌های کوچک چندان مناسب نیست. اگر راهرو شما از دیگر بخش‌ها مجزا است شما می‌توانید از کاغذدیواری متفاوت با رنگ دیگر بخش‌ها استفاده کنید.

لوازم چوبی و قفسه‌ها در طراحی راهرو

اگر احساس می‌کنید راهرو شما بی‌نظم است برای سازماندهی بهتر آن می‌توانید از:

 • قفسه‌ها
 • شلف ها
 • کمدهای دیواری
 • یا جاکفشی
 • و حتی رخت‌آویز

استفاده نمایید. به این ترتیب شما فضای مناسبی برای قرار دادن کفش‌ها , لباس‌ها , کلیدها و … ایجاد می‌کنید. همچنین فضای راهرو شما از بی‌روحی و بی‌حالی خارج می‌شود. قفسه‌ها و کنسول‌ها به شما کمک می‌کنند تا جای وسایلی که در هنگام خروج از منزل به آن‌ها نیاز دارید را به‌سادگی پیدا کنید.

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون ورودی خانه

دکوراسیون ورودی خانه شما با گل‌ها زیباتر خواهد شد. گل‌ها و گیاهان سرزندگی را به خانه شما می‌آورند. و آن را به یک فضای شاد و پویا تبدیل می‌نمایند. اگر راهرو شما آفتاب‌گیر نیست بهتر است از گیاهان سایه‌نشین استفاده کنید. یک گلدان گل ساده یا گلدان‌های گل بزرگ و جذاب که انتخاب آن‌ها با سلیقه شما و مقیاس ورودی منزلتان بستگی دارد.

لوازم دکوری در ورودی منزل

شما می‌توانید تعدادی وسایل دکوری و تزئینی برای زیباتر کردن فضای راهرو و دکوراسیون ورودی خانه استفاده کنید.
لوازم جذاب دکوری فضای شما را گیراتر نشان می‌دهد.

کفپوش ورودی منزل

یکی از موارد مهم در دکوراسیون ورودی منزل انتخاب کفپوش مناسب است. ک
کفپوش ها انواع مختلفی دارند که می‌توان به کفپوش های چوبی, سرامیکی , سنگی , ام دی اف و … اشاره نمود. برای انتخاب کفپوش مناسب راهرو بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • کفپوشی انتخاب کنید که به‌سادگی تمیز شود و آلودگی‌ها را به خود جذب نکند.
 • کفپوش باید مقاومت و استحکام کافی در این منطقه پر تردد داشته باشد.
 • کفپوشی انتخاب کنید که هزینه تعمیر و نگهداری آن گران نباشد.
 • کفپوش خود را هماهنگ با کفپوش دیگر قسمت‌ها انتخاب کنید.

استفاده از قاب عکس و تابلو در راهرو

کار دیگری که برای زیباسازی و دکوراسیون راهرو منزل می‌توانید انجام دهید استفاده از تابلوها یا قاب‌های عکس زیبا است. تابلو شما می‌تواند با یک گلدان گل زیبا ,قالیچه راهرو , کاغذدیواری , کفپوش یا هر عنصر دیگر در ورودی منزل هماهنگ شود. دیوار راهرو شما می‌تواند به دیوار خاطره‌ها تبدیل شود و شما قاب‌های عکس خانوادگی خود را در این قسمت به دیوار نصب کنید. عکس‌های خاطره‌انگیز سیاه‌وسفید قدیمی نیز می‌تواند رنگ و بوی قدیم را زنده نماید.

ایده‌های طراحی راهرو برای اجاره‌نشین‌ها

حتی اگر صاحب‌خانه نیستید و در یک خانه اجاره‌ای زندگی می‌کنید بازهم می‌توانید راهرو خانه را به سبک دلخواهتان بیارایید. البته شاید فکر کنید که دست شما بسته است و شما نمی‌توانید هزینه زیادی برای طراحی ورودی خانه‌ای که مال شما نیست صرف نمایید اما راهکارهای ما تا به اینجا بسیار ساده و کم‌هزینه هستند و شما می‌توانید در اثاث کشی تمامی وسایلی که برای زیباسازی راهرو خرید کرده‌اید را با خود حمل کنید حتی شما می‌توانید از وسایلی که در منزل دارید برای این کار استفاده کنید.
ایده‌های ساده و کم‌هزینه‌ای برای طراحی دکوراسیون ورودی خانه وجود دارد برای مثال شما می‌توانید چتر قدیمی خود را با کمی تغییر در راهرو بیاویزید و یک تغییر مثبت به وجود آورید. همچنین رنگ کردن درب ورودی برای شما هزینه زیادی به دنبال ندارد. صندلی قدیمی شما با کمی خلاقیت به‌سادگی می‌تواند به یک عنصر زیبا در راهرو تبدیل شود. شما می‌توانید ایده‌های جالب تغییر و تعمیر وسایل قدیمی را از اینترنت بگیرید. اگر کفپوش ها قدیمی و کهنه هستند با یک فرش زیبا آن را بپوشانید. همچنین خرید چند لامپ برای افزایش روشنایی خرج زیادی برای شما ندارد.
اما اگر نگران جابجایی اثاثیه منزل خود هستید باربری اطلس بار به شما در این زمینه کمک می‌کند.