مقالات

چند کاری که نباید با ورود به خانه جدید انجام دهیم

اقدامات لازم در ورود به خانه جدید

در این مطلب قصد داریم تا چند کاری که نباید با ورود به خانه جدید انجام دهیم صحبت نماییم.تغییر دکوراسیون در خانه جدید و یا طراحی آپارتمان تازه یک اتفاق بزرگ است.
این کار می‌تواند آن‌قدر وسوسه‌انگیز باشد تا باعث شود بار دیگر تمام وسایلتان را نو کنید. احتمالاً شما برای اسباب کشی و چیدمان اثاثیه  از شرکت‌های اتوبار متخصص کمک گرفته‌اید. بنابراین تقریباً می‌توان گفت که وسایل شما بدون آسیب و سالم به شما تحویل داده شده است. به همین جهت حس خوبی دارید. کمتر احساس خستگی می‌کنید. بااین‌همه پس از همه کارهایی که برای جابجایی وسایل انجام دادید.

اول از همه شما نیاز به؛
•    جایی برای نشستن
•    جایی برای خوابیدن
•    و جایی برای خوردن

دارید. بنابراین اولین کاری که پس از رسیدن به خانه جدید باید انجام دهید این است که سروسامانی به اوضاع بدهید. و کم‌کم آن را برای شروع یک زندگی جدید آماده نمایید. کارهایی مثل چیدمان مبل و سرویس خواب و دیگر اثاثیه منزل و طراحی دکوراسیون در خانه جدید از جمله کارهایی است که باید انجام شود. اما شما نمی‌توانید در اولین لحظات پس از ورود به فضای خانه همه کارها را هم‌زمان با هم انجام دهید. در این مورد صبور باشید. حتی این کار ممکن است وسوسه‌انگیز باشد. اما تغییر دکوراسیون و وسایل پس از جابجایی در خانه جدید با این سرعت مطمئناً با پشیمانی همراه خواهد بود.

برای تغییر دکوراسیون در خانه جدید آیا باید لوازم منزل را نو کنیم؟

رفتن به خانه جدید همیشه با خرید وسایل تازه هر چند کم و کوچک همراه است. زیرا به هر حال دکوراسیون خانه جدید ممکن است تفاوت‌های زیادی با خانه قبلی شما داشته باشد. به‌ویژه اگر خانه فعلی بزرگ‌تر و زیباتر از خانه قبلی باشد. حتماً به این مسئله فکر کرده‌اید که دست به خرید وسایل جدید بزنید.

خرید مبلمان , فرش , لوستر , لوازم آشپزخانه و لوازمی از این قبیل مثال‌هایی خوبی هستند. اما توصیه ما به شما این است که دست نگه دارید.در همان بدو ورود به خانه جدید دست به خرید لوازم و دکوراسیون نزنید. شما می‌توانید در روزهای اول ابتدا لوازم قبلی خود را در خانه بچینید. و سپس بررسی کنید که دکوراسیون در خانه جدید چطور است. آیا وسایل و رنگ‌ها و مدل‌ها با هم همخوانی دارد یا خیر؟ پس‌ازآن هر چیزی را که حس کردید به درد خانه جدید نمی‌خورد حذف کنید. حال دیگر می توانید شروع به خرید و جایگزینی وسایل کنید.
برای این کار می‌توانید یک لیست تهیه کنید.

تمام مبلمان را یکجا خریداری نکنید

برای چیدمان دکوراسیون در خانه جدید و یا یک آپارتمان بزرگ‌تر مطمئناً نیاز به مبلمان بیشتری دارید. مانند کاناپه یا یک میز ناهارخوری، میز قهوه، میزهای جانبی، صندلی راحتی و یا حتی یک تخت. این نکته قابل‌درک است که بخواهید در سریع‌ترین زمان این وسایل را تهیه کنید. اما خرید این وسایل در کمترین زمان می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین و گران‌ترین اشتباهات شما در اسباب کشی و چیدمان اثاثیه باشد. همان‌طور که گفتیم بهتر است لیستی از وسایل موردنیازتان را تهیه کرده و آن‌ها را اولویت‌بندی کنید. اگر به یک مبل نیاز دارید لزومی ندارد که هم‌زمان علاوه بر خرید مبل وسایل دیگری مانند میز قهوه، میز کناری و غیره خریداری کنید.
زمان بیشتری صرف کنید تا بتوانید با توجه به بودجه‌ی خود مناسب‌ترین وسیله را بخرید.

فضای خانه را سریع پر نکنید

عجله در هر کاری موجب پشیمانی است.
این مسئله در مورد طراحی دکوراسیون در خانه جدید نیز صدق می‌کند.
تنها در مورد مبلمان نیست که نباید عجله کرد. بلکه در مورد خرید قالیچه‌ها، نورپردازی, تابلوهای نقاشی و تزئینی و دیگر لوازم جانبی نیز نباید عجله به خرج داد.  اسباب کشی و چیدمان اثاثیه پس از حمل اثاثیه به یک خانه دیگر درست مانند یک پازل است. هر وسیله به یک وسیله دیگر ربط دارد که شاید در نگاه اول واضح نباشد. بهتر است که قبل از شروع دکوراسیون در خانه جدید یک طرح تزئینی (دکوری) تهیه کنید.
بنابراین مشخص می‌شود که:
•    چه مقدار باید هزینه کنید
•    و چه وسایلی در اولویت خرید قرار دارند
با توجه به زمان و برنامه‌ریزی مناسب در اسباب کشی اشتباهات خود را کم کنید.

تمام وسایل خود را از یک فروشگاه نخرید

یکی از قوانین اصلی دکوراسیون در خانه جدید این است که شما نباید همه وسایل را از یک فروشگاه خریداری کنید. نه مبلمان و نه حتی وسایل جانبی دیگر.  اسباب کشی و چیدمان اثاثیه در اتاق‌های مختلف با هم متفاوت است. به همین دلیل تقریباً غیرممکن است که بتوانید وسایلی متفاوت از هم را در یک فروشگاه پیدا کنید.
لوازم دکوراسیون باید به ما انرژی مثبت دهد.

از چرخ زدن در بازار خسته نشوید. حتی می توانید یک سری از وسایل را آنلاین خرید نمایید. این کار سبب مس شود تا زمان کمتری صرف کنید. در اینترنت نیز می توانید تنوع بالایی از اجناس مورد نظر را بیابید.
بنابراین برای خرید آن‌ها نهایت دقت را به کار ببرید.
استفاده از رنگ‌های مختلف برای بخش‌های مختلف خانه‌یک کار هیجان‌انگیز برای دکوراسیون در خانه جدید به شمار می‌رود. به‌این‌ترتیب شما خانه خود را از کسلی و بی‌حالی خارج می‌کنید. با استفاده از رنگ‌های متنوع و شاد و مناسب در دکوراسیون در خانه جدید آن را به محلی با انرژی مثبت بالا تبدیل می‌کنید.

استفاده از خدمات شرکت‌های باربری برای جابجایی

شما ممکن است در خانه خود وسایلی داشته باشید که هم از نظر مادی و هم معنوی برای شما ارزش بالایی داشته باشد. شاید قطعه هنری که شما در یک سفر خانوادگی خریداری کرده‌اید. یا حتی یک وسیله خیلی کوچک که با دوستتان برای شما خریده است. این واقعاً مهم نیست که داستان چیست مهم وسیله‌ای است که یادآور خاطرات خوب شماست. بنابراین ما توصیه می‌کنیم که برای اثاث کشی و چیدمان وسایل و دکوراسیون در خانه جدید حتماً از شرکت‌های اتوبار و حمل بار کمک بگیرید.تا به وسایلی که برای شما مهم است آسیبی نرسد.

با کمک گرفتن از این شرکت ها جابجایی برایتان آسان تر خواهد شد. از طرفی زمان جابجایی تان نیز بسیار کمتز خواهد بود.

خرید وسایل ارزان برای دکوراسیون در خانه جدید

بیشتر مردم زمانی که به یک خانه‌ی جدید می‌روند. به خاطر استفاده از خدمات شرکت‌های حمل و باربری اثاث منزل پس‌انداز زیادی برایشان باقی نمی‌ماند. از این‌رو به دنبال خرید وسایل ارزان‌قیمت هستند. قطعاً راه‌هایی برای طراحی دکوراسیون در خانه جدید با قیمت ارزان وجود دارد. اما حتی اگر بودجه‌ی شما کم است باید به کیفیت وسیله‌ی موردنظر خود به‌خصوص اگر در اولویت باشد دقت کنید. هنگامی‌که شما وسیله‌ای با کیفیت پائین خریداری می‌کنید در زمان نه‌چندان دور دوباره باید وسیله‌ای دیگر را جایگزین آن کنید. این اجتناب‌ناپذیر است. شما باید وسایل گران‌قیمت و بزرگ مانند مبلمان را با کیفیت عالی خریداری کنید. تا حداقل چند سال بتوانید از آن استفاده کنید.
خرید اقلام با کیفیت برگ برنده شماست.

طراحی دکوراسیون در خانه اجاره‌ای جدید

بسیاری از واحدهای اجاره‌ای در مورد نوع تغییرات محدودیت دارند.
و در نتیجه بسیاری از مردم نمی‌توانند آن‌چنان‌که دوست دارند خانه را دکور (تزئین) کنند.
خوشبختانه هنوز کارهایی هست که شما می‌توانید برای تغییر دکوراسیون در خانه‌های اجاره‌ای نیز انجام دهید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید پرده‌ها و وسایل روشنایی و کاغذدیواری را عوض کنید و یا حتی اگر مایل بودید دیوارها را رنگ بزنید. در بیشتر موارد صاحب‌خانه با تغییرات به‌موقع موافقت می‌کنند.
ضرب‌المثلی قدیمی می‌گوید: “رم در یک روز ساخته نشد”
پس در مورد دیزاین دکوراسیون در خانه جدید صبور باشید.
حساس نباشید و زمان بیشتری صرف کنید تا فضایی مطابق با میل خود آماده کنید.

مطلب مرتبط: بعد از جابجایی دکوراسیون خود با کمترین هزینه تغییر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *