مقالات

اقدامات بعد از اسباب کشی

اقدامات بعد از اسباب کشی

اقدامات بعد از اسباب کشی و جابجایی به نکات مهم در اثاث کشی گفته می‌شود که برای افزایش رفاه در خانه جدید به شما کمک می‌کند. یک دید اشتباهی که وجود دارد این است که بعد از نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، کارهای قبل از اثاث کشی و اتمام زمان جابجایی، مردم فکر می‌کنند که بخش سخت کار تمام شده است. اما بعد از اسباب کشی چه کنیم؟ بعد از نقل مکان به منزل جدید کارهای بسیاری نظیر چیدن وسایل بعد از اسباب کشی وجود دارد که باید انجام دهید.

در ادامه این مطلب از وب سایت باربری اطلس بار به نکات اسباب کشی منزل و ده کاری که بعد از اسباب کشی باید انجام دهید، اشاره کرده‌ایم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا متوجه شوید چگونه بعد از اسباب کشی وسایل خانه را سریع بچینیم.

اقدامات مهم بعد از اسباب کشی

در ترتیب اسباب کشی و بعد از انجام کارهای قبل از اثاث کشی زمانی که به خانه جدید اسباب کشی کردید، حتما کارهای زیر را انجام دهید:

بررسی تمام وسایل و جعبه‌های جابجایی

در ابتدا باید چک کنید که آیا تمام وسایل و کارتن‌های بسته بندی وسایل برای اسباب کشی را با خود آورده‌اید و چیزی گم نشده باشد. چک لیست اسباب کشی تان و تجربیات اسباب کشی به شما کمک زیادی در این باره می‌کند.

بروز رسانی و آپدیت جدید آدرس منزل

بروزرسانی آدرس یکی از ده نکات مهم در اثاث کشی است که باید بعد از اسباب کشی انجام دهید. بعد از جاگیری در منزل جدید اولین کار در لیست کارهای اسباب کشی که باید انجام دهید، تغییر دادن آدرس است. چراکه تغییر آدرس برای دریافت قبض‌ها، مدارک مهم و روزنامه اشتراکی‌تان اهمیت زیادی دارد. برای اینکار باید به اداره پست منطقه خود بروید و آدرس جدیدتان را اطلاع دهید. نام و شماره خیابان خود را چک کنید. شماره خیابان و خانه شما باید قابل مشاهده باشد تا هیچکدام از بسته‌های ارسالی خود را از دست ندهید. همچنین از این طریق دوستان و آشنایان شما می‌توانند به راحتی آدرس شما را پیدا کنند. سعی کنید این کار را بعد از تعیین آدرس جدید خود انجام دهید تا در زمان اثاث کشی و حمل اثاثیه‌تان درگیر چنین کارهایی نشوید.

وصل آب و برق و گاز از اقدامات مهم بعد از اسباب کشی

یکی از اقدامات بعد از اسباب کشی به خانه جدید، بررسی آب، برق و گاز است. تمام مواردی که برای زندگی در یک خانه جدید به آنها نیاز دارید را باید چک کنید. چراکه زندگی بدون موارد اساسی مثل آب و برق و گاز غیر ممکن است.

نصب لوازم خانگی بزرگ از اقدامات مهم جابجایی

یکی از اقدامات مهم بعد از اسباب کشی، نصب لوازم خانگی است. چراکه برای شروع یک زندگی به پخت و پز، تماشای تلویزیون و … نیاز است. بنابراین حتما بعد از جابجایی لوازمی مانند یخچال، اجاق گاز، لباسشویی، تلویزیون و ماشین ظرفشویی و… با تماس با شرکت‌های پشتیبان آنها را نصب کنید تا یک نصب ایمن داشته باشید.

تعویض قفل‌های خانه از نکات مهم بعد از جابجایی

یکی از اقدامات بعد از اسباب کشی و نکات مهم در اثاث کشی، حفظ امنیت خانه است. این کار را با تعویض قفل درب‌ها انجام دهید. حتما به محض انتقال وسایل به خانه جدید و قبل از چیدن وسایل بعد از اسباب کشی این کار را انجام دهید تا از امنیت اعضای خانواده و وسایل خود مطمئن شوید. بنابراین این مسئله را جدی بگیرید و هرگز به قفل قبلی خانه خود اعتماد نکنید.

در دسترس گذاشتن جعبه کمک‌های اولیه از نکات مهم در اثاث کشی

بر اساس تجربیات اسباب کشی باید جعبه کمک‌های اولیه را در دسترس بگذارید. هیچگاه این جعبه را در بین سایر لوازم منزلتان بسته بندی نکنید. بلکه آن را در یک جای مشخص که قابل دسترس باشد، قرار دهید. چراکه در طول زمان حمل اثاثیه ممکن است اتفاقی بیفتد که لازم باشد از آن استفاده کنید. این مسئله از نکات اسباب کشی منزل است. سعی کنید جعبه کمک‌های اولیه را با اولین وسایل به خانه جدید انتقال دهید. همچنین یکسری وسایل مانند چسب زخم، بانداژ و… را در کیف دستی خود قرار دهید.

شناخت و بررسی بخش‌های مهم خانه

بعد از اسباب کشی در منزل جدید حتما محل قرارگیری فلکه‌ی آب، فیوز، کنتور آب و برق، راه خروج اضطراری و… را بررسی کنید. زیرا ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید. اگر این مکانها را پیدا نکردید می‌توانید از صاحب خانه یا مالک قبلی سوال کنید.

باز کردن جعبه‌های اثاث کشی

بعد از اسباب کشی چه کنیم؟ یکی از اقدامات بعد از اسباب کشی این است که بسته بندی و جعبه‌های اثاثیه را باز کنید. باز کردن جعبه‌ها را با آرامش و دقت انجام دهید. اگر در زمان بسته بندی نکاتی مثل برچسب زدن کارتن‌ها را رعایت کرده باشید، کارتان راحت‌تر می‌شود. در ابتدا جعبه‌های وسایل ضروری را باز کنید و وسایل غیر ضروری را به روزهای بعد موکول کنید. همه جعبه‌ها را همان روز اول باز نکنید. بلکه هر جعبه را در جای مخصوص خود قرار دهید. به عنوان مثال وسایل اتاق بچه‌ها را در اتاق خواب خودشان قرار دهید تا بعدها سر فرصت آنها را باز کنید و در جای خود قرار دهید. حتی می‌توانید وسیله‌های هر کمد را درون خود آن کمد با جعبه قرار دهید تا شلوغی و با ازدحام وسایل روبرو نشوید.

عدم ایجاد شلوغی از اقدامات مهم بعد از اسباب کشی

در ابتدا اقدام به باز کردن بسته بندی وسایل آشپزخانه و سرویس بهداشتی کنید. آشپزخانه از جمله مکانهایی است که تعداد جعبه‌های بسیاری دارد و وسایل حساس درون جعبه‌های آشپزخانه قرار دارد. شما عزیزان می‌توانید برای چیدمان اثاثیه و دیگر اقدامات جابجایی بعد از اسباب کشی از شرکت‌های باربری و اتوبار کمک بگیرید.

چیدن وسایل بعد از اسباب کشی

با اینکه لیست کارهای اسباب کشی ممکن است کل انرژی شما را تخلیه کرده باشد اما هدف گنجاندن وسایل در گوشه و کنار خانه نبوده است. درواقع از نکات اسباب کشی منزل چیدمان با سلیقه و دکوری‌های جذاب برای تبدیل خانه به محیطی دنج و دلپذیر است. شما می‌توانید با متخصصان ما در باربری اطلس بار کمک بگیرید تا بدانید چگونه بعد از اسباب کشی وسایل خانه را سریع بچینیم.

آشنایی با تسهیلات و مکان‌های رفاهی در محل سکونت جدید

یکی از اقدامات مهم بعد از اسباب کشی و قبل از آن این است که اطلاعاتی در مورد مکانهای رفاهی و تسهیلات منزل جدید خود داشته باشید. این مکان‌ها عبارتند از:

  • حمل و نقل عمومی
  • مدرسه
  • آموزشگاه
  • بیمارستان
  • مرکز خرید

معاشرت با همسایگان از نکات اسباب کشی منزل

رفت و آمد با همسایه‌ها و آشنایی با آنها می‌تواند به شما در آشنایی با محله جدید نیز کمک کند. می‌توانید با همسایه‌های خود معاشرت کنید و اطلاعات زیادی از آنها بدست آورید. با این کار به راحتی با محله جدید خود به صورت کامل آشنا می‌شوید. این مورد یکی از اقدامات بعد از اسباب کشی و نکات اسباب کشی به خانه جدید شما است.

حفظ آرامش

حفظ آرامش و خونسردی از مهم‌ترین اقدامات بعد از اثاث کشی است. این کار سبب می‌شود تا مشکلات شما در زمان جابجایی بهتر و آسان‌تر حل شوند. همچنین با این کار می‌توانید نیازهای ضروری را سریعتر تشخیص دهید.

استراحت و غذای کافی

حفظ سلامتی در اثاث کشی از کارهای مهم برای ادامه روند جابجایی و چیدمان وسایل و نظم دادن به امور است. بنابراین اگر نیاز به استراحت دارید و یا گرسنه هستید حتما استراحت کنید و یک غذای مناسب تهیه کنید تا از بیرون سفارش دهید