مقالات

توصیه هایی برای اسباب کشی در زمستان

اسباب کشی در زمستان

اسباب کشی در فصل زمستان می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از جابجایی باشد.
اگر تصمیم به جابجایی در فصل زمستان را دارید. شما یک گزینه بسیار هوشمندانه برای جابجایی انتخاب کرده‌اید. زیرا به‌احتمال‌زیاد هزینه کمتری پرداخت می‌کنید. نسبت به فصل‌های دیگر، جابجایی آسان‌تری خواهید داشت. همچنین، شرکت‌های اتوبار و باربری در فصل زمستان قیمت‌های پیشنهادی خود را کم می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید حتی در مورد قیمت خدمات نیز با آن‌ها مذاکره کنید. پیدا کردن یک خانه و آپارتمان مناسب با اجاره یا قیمت عالی در این فصل سرد بسیار ساده‌تر است. اما جابجایی در فصول سرد معایب و مزایای خاص خودش را دارد.
پس با تمامی این تفاسیر بهتر است برخی از توصیه هایی برای جابجایی در این فصل را در نظر بگیرید.
تا برای اسباب کشی در فصل زمستان آماده باشید.

اسباب کشی و جابجایی آسان در زمستان و تهیه تجهیزات لازم

اسباب کشی در زمستان نیاز به وسایل و تجهیزات خاصی دارد. بنابراین تلاش کنید تا تمامی این لوازم را در دسترس خود داشته باشید. یک لیست از کلیه تجهیزاتی که نیاز دارید تهیه کنید. اگر آن‌ها را در خانه ندارید حتماً پیش از شروع جابجایی آن‌ها را خریداری کنید. در اینجا لیستی از ضروری‌ترین لوازمی که برای جابجایی آسان در زمستان و فصول سرد نیاز دارید را ارائه می‌کنیم:

عایق‌بندی اثاثیه برای جابجایی در فصل سرما

عایق کردن بسته بندی وسایل برای اسباب کشی در فصل سرما و در برف و بوران حساسیت بیشتری نسبت به مواقع عادی دارد. این تفاوت ناشی از سرما و رطوبت هوا است. که می‌تواند روی بسته بندی‌ها تأثیرگذار باشد. وسایلی مثل ظروف چینی یا چوبی زمانی که در معرض هوای سرد قرار می‌گیرند ترد و شکننده‌تر می‌شوند. بنابراین به روش‌های محافظتی بیشتر و بسته بندی دقیق‌تر نیاز دارند. هیچ‌کدام از وسایل خود را بدون روکش‌های سلفون یا نایلونی بسته بندی نکنید. ظروف و وسایل شکستنی را در پارچه یا سلفون بسته بندی بپیچید. داخل جعبه‌های حمل بار را نیز با پارچه و کاغذ حتماً بپوشانید. یک لایه پلاستیک حباب‌دار روی تمام وسایلی که رطوبت و نم به آن‌ها آسیب می‌زند. مثل مبلمان چوبی و وسایل برقی بکشید.
تمامی جعبه‌ها باید دارای پوشش پلاستیکی باشند.

تجهیزات روشنایی و سیستم گرمایشی در خانه جدید

پیش از هر کاری ابتدا خانه جدید خود را از نظر تجهیزات روشنایی و سیستم گرمایشی بررسی کنید. مسلماً دوست ندارید زمانی که به آنجا می‌رسید ورودی خانه تاریک باشد. یا سیستم گرمایشی درست کار نکند و شما از سرما بلرزید. همچنین شما برای دوش گرفتن و کارهای دیگر به آب گرم نیاز دارید. تمامی لامپ‌ها و چراغ‌ها را بررسی کنید. هر جا که مشکلی بود پیش از جابجایی حتماً آن را برطرف نمایید. برای راحتی کار کارگران و راننده کامیون روشنایی و ورودی پارکینگ را بررسی نمایید. برای راه‌اندازی آشپزخانه و تهیه یک نوشیدنی و غذای گرم بررسی کنید. که گاز , آب و برق به‌درستی کار می‌کنند.

نمک و ماسه را برای اثاث کشی در زمستان فراموش نکنید

مسیر اثاث کشی در فصل زمستان به دلیل لغزنده بودن جاده که ناشی از بارش برف و باران است کار بسیار مشکلی است. بنابراین برای جلوگیری از لغزندگی ماشین باربری به نمک و ماسه احتیاج پیدا می‌کنید.  قبل از روز حرکت، به خانه جدید رفته و اطمینان حاصل کنید که آن منطقه روشن و خالی از یخ است. کیسه‌های ماسه و نمک را تهیه کنید. تا درصورتی‌که کامیون در برف گیر کرد بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین پارو و دیگر تجهیزات را در دسترس داشته باشید. سعی کنید تمامی این وسایل را در ماشین شخصی تان قرار دهید. یا جایی که دسترسی به آن بسیار سریع باشد. حتی اگر پیاده‌رو کاملاً تمیز باشد. اگر با بارش برف مواجه بودید حتماً پیش از اثاث کشی ورودی خانه فعلی و جدید را نمک و ماسه بپاشید. تا برای کارگران باربری و ماشین حمل بار مشکلی به وجود نیاید.
دائماً از شرایط آب‌وهوایی خبر بگیرید تا بر طبق آن برنامه‌ریزی کنید.

لباس گرم و پتو و نکات اسباب کشی در فصل سرما و زمستان

از نکات مهم اسباب کشی در فصل سرما و زمستان این است. که جهت ایستادن‌های طولانی در فضای بیرون لباس گرم بپوشید. به هیچ عنوان فراموش نکنید که لباس گرم اضافی نیز در ساک دستی خود داشته باشید. ممکن است هر لحظه به جوراب و یا دستکش خشک نیاز پیدا کنید. لباس‌های گرم را در دسترس نگه دارید. برای اعضای خانواده به‌ویژه بچه‌های کوچک نیز لباس اضافه بردارید. توجه کنید که در این زمان بهتر است از کفش مناسب مثل چکمه استفاده کنید. تا پاهای شما از سرما محافظت شود. همچنین تعدادی پتوی گرم و حوله تمیز نیز در دسترس نگه دارید. زیرا در بدو ورود به خانه جدید حتماً به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

نوشیدنی و غذای گرم برای اسباب کشی در سرمای زمستان

در هنگام اسباب کشی در سرمای زمستان شما نیاز شدیدی به نوشیدنی و غذای گرم پیدا خواهید کرد. بنابراین برای خود و اعضای خانواده و نیز کارگرانی که به شما در جابجایی اثاثیه کمک می‌کنند به مقدار کافی نوشیدنی گرم مثل چای , قهوه , شکلات داغ و … تهیه کنید. همچنین برای میان وعده و غذا نیز می‌توانید تعدادی ساندویچ یا سوپ و آش گرم از قبل آماده کنید. سفارش غذای گرم به رستوران ها نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

باربری و اسباب کشی در زمستان با یک شرکت خوب

باربری و اسباب کشی در زمستان می‌تواند بسیار ساده باشد. اگر شما بتوانید یک شرکت باربری خوب پیدا کنید. با آن‌ها قرارداد ببندید. اگر آب‌وهوای بد اسباب کشی در فصل زمستان را مختل کرد. یک راه‌حل و استراتژی جدید در ذهن داشته باشید. اگر با شرکت خدمات باربری موردنظر قرارداد بسته‌اید. حتماً درباره خدمات حمل اثاثیه و گزینه‌های آن‌ها صحبت کنید. بعضی از شرکت‌ها تجربیات زیادی در مورد اسباب کشی در  آب‌وهوای سرد و فصل زمستان دارند. و هرگز جابجایی را به تعویق نمی‌اندازند. درحالی‌که شرکت‌های دیگر به دلیل نداشتن تجربه و تجهیزات لازم می‌توانند آسیب‌های جدی به وسایل شما وارد کنند.
و یا کار حمل وسایل شما در سرما را به تعویق اندازند.

سایر اقدامات ضروری برای حمل اثاثیه در برف و باران

برای حمل اثاثیه در برف و باران همچنین نیاز است تا شما موارد زیر را نیز رعایت کنید:
تجهیز خودروی شخصی و خودرو حمل بار با زنجیر چرخ
تجهیز ماشین برای استفاده در شرایط سرد و یخی
چک کردن روغن ماشین، لاستیک‌ها و ترمز و برف‌پاک‌کن
استفاده از ماشین‌های مسقف برای جابجایی اسباب و اثاثیه
اطمینان از شارژ کامل گوشی موبایل و در اختیار داشتن یک پاور بانک برای مواقع ضروری
اطمینان از پر بودن باک سوخت اتومبیل خود و کامیون حمل اثاث
همراه داشتن جعبه کمک‌های اولیه برای مواقع ضروری
در اختیار داشتن شماره تلفن‌های ضروری مثل گشت بزرگراه، کمک جاده‌ای و خدمات ایران‌خودرو
پاک کردن گل‌ولای از کفش با حوله‌ها و لباس‌های کهنه برای جلوگیری از سرخوردن
مراقبت بیشتر از بچه‌ها حین جابجایی
در پایان اگر شرایط آب‌وهوایی بسیار بود حتماً با شرکت باربری اطلس بار تماس بگیرید.  نظر آن‌ها را برای جابجایی جویا شوید. و اگر شرایط به‌گونه‌ای بود که جابجایی را بسیار دشوار می‌نمود بهتر است از این کار منصرف شوید.  آن را به ‌روز دیگری موکول نمایید. زیرا سلامت شما و اعضای خانواده و اثاثیه مهم‌ترین چیزی است که باید به آن فکر نمایید.همچنین توجه نمایید که ریسک جابجایی در فصول سرد بسیار بالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *